» Poradna » Ostatní

Paypal

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně Paypal. Prodávál jsem balíček za 6000 paní do Ameriky přes Paypal. Ihned po domluvě na jakou adresu balíček pošlu mi přišel e-mail od Paypalu, že nakupující odeslal peníze a jsou pozdrženy u Paypalu dokud jim nepošlu potvrzení z pošty, že jsem balík skutečně odeslal. Potom co zkontrolovali moje potvrzení z pošty mi napsali, že peníze budu mít na účte do 2 hodin. Po 8 hodinách mi opět napsal Paypal, že mé peníze jsou pozdrženy protože "Mezinárodní agentura pro transfer žádala poplatek za dodatečnou platbu ve výši 15 000, - Kč a tento poplatek zaplatil (nakupující), protože je to mezinárodní převod, a proto jsme z účtu kupujícího odečetli dodatečný odpočet."Po tomto e-mailu jsem obchodu už moc nevěřil a napsal jak na Paypal tak i konkretně kupujícímu, jestli je možné aby se mi vrátil můj balíček zpět a paypal poslal peníze zpět kupujícímu protože mi nepřijde logické, když prodávám balík za 6000 Kč, abych za to platit jakousi "zálohu" 15000 Kč. Poté mi dlouho nikdo neodpovídal, až dnes mi přišel email od Paypalu, že můj účet byl pozastaven z důvodu, že nemám v úmyslu zaplatit doplatek a pokud to nedoplatím do 12 hodin, podstoupí mé informace FBI a interpolu. Po této zprávě už se trochu obávám a proto se na vás obracím s prosbou o radu, co dělat. S paní kupující jsem neustále v kontaktu, a podle jejích slov jí tato situace taky velmi překvapila. Děkuji Jakub Kandráč

Odpovědi na otázku

Klasický podvod jak z učebnice. Pěkně jsi naletěl

"peníze a jsou pozdrženy u Paypalu"To Paypal nikdy nedělá. Takže podvod. Mimochodem, přes Paypal se balíček poslat nedá - oni jen posílají peníze, podobně jako třeba banka. Když už jsme u toho, máš vůbec Paypal účet? Jestli ne, tak by ti nemohli psát a už vůbec by ti nikdo nemohl na Paypal poslat peníze.

Baliček jsem posílal přes českou poštu a potvrzení o odeslání z pošty jsem poslal právě na email Paypalu. Účet na Paypal jsem si udělal nově, právě jenom kvůli tomuhle obchodu. Děkuji moc za odpověď, aspoň vím na čem jsem.

Bohužel, cokoliv dalšího je ztrátou času. PayPal nemá žádný mechanismus zadržování peněz do odeslání balíku. Nechal ses hloupě nachytat na hodně obraný podvod, takže se rozluč s penězi a hlavně už žádné nikam neposílej!!! Jinak pro informaci, ty maily samozřejmě nejsou od PayPalu, ale podvržené od oněch podvodníků. Příště používej mozek a zamysli se, proč by měl nějaký cizinec kupovat běžné zboží komplikovaně odkudsi z Česka za nereálně výhodnou cenu a ještě platit drahé poštovné...

PayPal samozřejmě zadržuje platby - to je běžná praxe. Pokud si to vyžádá eBay nebo člověk, kterému jsi něco prodal, k penězům se nedostaneš, dokud mu zásilka nedorazí a on to neodsouhlasí anebo dokud eBay po dejme tomu 3 - 4 týdny trvajícím zadržování částku nepustí. Snažím se přes PayPal neplatit pokud možno vůbec - někdo na mně založení PayPal účtu vynutil, protože jinak zaplatit nešlo. Účtují si nesmyslné poplatky a jsou s nima jenom problémy. A v neposlední řadě mají nulovou českou podporu a jsou prakticky nedostupní. Mám teď problém s tím, že mám na účtu zadržené peníze a navíc se nedostanu do přehledu svých aktivit - písmena jsou v mlze a na obrazovce se neustále točí takové to otravné kolečko, co nahradilo přesýpací hodiny. A ani aktivitu, ani její podrobnosti prostě neotevřu. Prohlížečem to není - vyzkoušel jsem to celkem ve třech a stav je stále stejný. Mlha a kolečko. Na e-maily v PayPal absolutně nereagují - všechno je jim šumák. Je to jenom dojírna peněz - robot k ničemu.

PayPal samozřejmě zadržuje platby - to je běžná praxe. Pokud si to vyžádá eBay nebo člověk, kterému jsi něco prodal, k penězům se nedostaneš, dokud mu zásilka nedorazí a on to neodsouhlasí anebo dokud eBay po dejme tomu 3 - 4 týdny trvajícím zadržování částku nepustí. Snažím se přes PayPal neplatit pokud možno vůbec - někdo na mně založení PayPal účtu vynutil, protože jinak zaplatit nešlo. Účtují si nesmyslné poplatky a jsou s nima jenom problémy.

Dobře si ještě jednou prohlédni ty maily od "PayPal". Vsadím se, že nepřišly z adresy service@intl.paypal.com. Z žádné jiné adresy PayPal maily neposílá, když už zcela pominu, že PayPal peníze nepozdržuje (a nedělá ani jiné podobné kejkle) a už úplně mu je jedno, jestli jsi balíček poslal nebo ne.

A jen zcela mimo - chceš tvrdit, že nějaká paní z Ameriky si nechá za drahý peníz za dopravu poslat cosi z Česka o kterém si myslí, že se nalézá někde ve střední Asii???

Dobrý den, koukám "service@paypal.co.uk" asi nebude to pravý ořechový co? Tak děkuju za odpověď , koukám že jsem přes internet prodával poprvé a naposled :D

Povím Vám kouzlo to, že Vy vidíte adresu service@paypal.co.uk ani nemusí znamenat, že to bylo z té adresy opravdu odeslané.Hlavně až na některé opravdu unikátní předměty není důvod aby od vás někdo kupoval cokoliv z USA , často ani z Britanie nebo Francie či Německa.

I kdyby byly maily skutečně odeslané z této adresy je to jedno. To není adresa PayPalu ze které komunikuje s klienty...

ta domena je spravna, ale predpokladam, ze kdyz rozkliknes podrobnosti u mailu, tak tam bude uplne neco jineho.Domain name:paypal.co.ukRegistrant:PayPal PTE LTD.

V podrobnostech jsem našel jen "service@customersolutionsdept.com". Bohužel jsem se už tedy smířil, že jsem byl podveden. Je tu aspoň nějaká možnost jak co nejlépe nahlásit všechno, aby jim to nepošlo ještě u někoho dalšího?

Není protože ani reálně nevíte a nebudete nikdy vědět o koho šlo. Dokud lidi nebudou přemýšlet, tak se to bude dít pořád. Jediná šance je stáhnout zásilku zpět. Pokud ještě neopustila ČR tak to pošta u některých druhů zásilek umí.

Není kam to hlásit, kde by si to mohl přečíst každý potencionální "prodávající". Samozřejmě to pro formu nahláš na policii, ale víceméně to nic nezmění.

Dobrý den, prosím o radu. S jedním pánem z Ameriky máme dohodnutý obchod, peníze už poslal přes paypal jenže to má adresu service24hours@fastservice.com a bojím se aby to nebyl podvod.

Učebnicový podvod.-Je pravděpodobné, že ty maily ani nebyly od Paypalu -Podstoupí mé informace FBI a interpolu klidně, mohou podat stížnost na lampárnu hlavního nádraží Jede dno z mnoha vysvětlení o které jde. https://www.youtube.com/watch

Já v to právě taky doufal, protože jsem věděl že jsem nic nelegálního neudělal. Děkuji za odpověď

Nic nelegálního jsi neudělal ale přišel jsi o zboží za 6000. Na PČR ani nemá smysl chodit.

Ach ty svatá prostoto