» Poradna » Web a internet

Paypal

Dobrý večer, chci se zeptat ohledně PayPalu. Kdysi mi někdo daroval asi 200,- skrz paypal a snad druhý den si nechal ten člověk vrátit zpět k sobě. Takže mě zajímá po jaké době si vlastně člověk co vám pošle peníze už je nemůže vybrat zpět? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud byla částka poslána jako "gift (friends)", tak odesílateli odpadá možnost požadovat vrácení platby. Nebo resp. zkusit to může u paypalu, ale neprojde mu to.Při zaslání platby jako "zboží/ služby" má odesílatel na požadavek pro vrácení platby 180 dní.

Odesilatel penez si nemuze sam o sobe strhnout poslanou platbu zpet. To muze udelat jen prijemce. Ten muze platbu odmitnout nebo nasledne provest refundaci.

A jak poznam jestli ten clovek mi ty penize jen tak dal nebo je dal za nejakou sluzbu? Tim myslim "Pay for goods or services" nebo "Make a payment in a few seconds"https://ctrlv.cz/Mp2L

To bys měl vědět ty, za co ti přišly peníze. Je to stejné jako by ses ptal, za co ti někdo poslal peníze do banky.Pokud áš nějakou možnost dotací, máš na to vytvořen určitě link, takže můžeš peníze identifikovat, že jde o dotaci.Pokud ti někdo poslal peníze omylem a hned je požaduje zpět, je slušnost je vrátit. K tomu slouží refund. Pak se ruší poplatky, případně se poplatky dělí mezi tebe a zasílatele.

Vim za co prisly. Ale odesilatel tvrdi opak.

Podle přiloženého screenu bych to viděla tak, že peníze poslal jako "Pay for goods or services", protože je tam strženo nějaké % z celkové částky (fee amount). Takže tady bude platit lhůta 180 dní.Pokud by je poslal jako "friends", tak by částka přišla celá bez stržení, tj. nebylo by tam záporné fee amount.

Dekuji, dost jste mi pomohla