» Poradna » Programy

Paypal

Dobrý den, chci se optat.Nabízel jsem na interenetu nějakou věc k bicím na prodej.Ozval se mi člověk z USA, že by si danou věc chtěl koupit a to přes PAYPAL.Jelikož sem ho neměl, tak i tak jsem si ho založil.Po aktivaci karty a účtu u své banky, jsme se dohodli s pánem z USA na ceně a tom, že pošle i peníze na za přepravu a poplatky.Druhý den mi přišel email od paypal, že pán poslal peníze, následně mi přišel email od paypal, že peníze se u nich opravdu zapsaly.Pak mi hned přišel email od přepravní společnosti KEYSTONE COURIER SERVICES, že musím uhradil na tu a tu adresu poslat přes Western Union poplatek za přepřepravu a že po zaslaní oskenovaných potvrzovacích papírů o platbě u Western Union mi PAYPAL uvolní blokované peníze. Je to prý ohledně bezpečnosti převodů mezi USA a Evropou. Jedná se větší celkovou částku.Rád bych věděl vaše zkušenosti a zda je to pravdu tak.Díky moc Radek

Odpovědi na otázku

Opět ses nechal trapně nachytat na ohraný podvod. Zkus použít mozek, opravdu si myslíš, že nějaký člověk z USA má nepřekonatelné nutkání hledat jakési tuctové věci k bicím, které zcela jistě může sehnat bez problému a levněji přímo v USA, na českém bazarovém serveru od nějakého Franty Vopršálka? :D Vzpamatuj se, je to samozřejmě podvod, nikdo ti žádné peníze neposlal a nikdy nepošle. Vyrobit falešné potvrzení od PayPalu je směšně jednoduché. Takže zapomeň na to a příště trochu přemýšlej, než skočíš na takovou "výhodnou nabídku"...

Jakmile vidím podobné schování tak bych byl velice opatrný. Z jedné strany chápu prodejce i kupujícího, že chtějí mít nějaké záruky než protistrana něco obdrží, ale jde to snadno zfalšovat. A navíc nevím jestli nějaká taková služba opravdu existuje, osobně jsem toto chování vždy zahlédl ve spojitosti s nějakým podvodem.V první řadě bych začal prozkoumáním emailů co přišly z paypalu. Zda opravdu přišly z paypalu a není tam jen podvrhnutá adresa odesílatele. Například jsem si našel jeden email od paypalu a zde je jeho hlavička: https://ctrlv.cz/wJJP je tam vyznačeno že server gmailu ten email opravdu obdržel z mailového serveru paypalu. Pokud by tam byl jiný mail server, který nespadá pod doménu paypal.com tak bych řekl že je to podvod a dál bych se s tím člověkem nebavil.

Pokial nevidis peniaze na https://paypal.com na ucte, tak je to podvod.

Peniaze cez Western Union =99% je to podvod. Posles peniaze, druha strana si ich vyzdvihne a tym komunikacia konci. Paypal nepouzivam, ale - ti, ktori maju skusenosti s paypal ma urcite opravia - myslim, ze ma moznost stornovat transakciu. Takze ak je ten email skutocne z paypal (co asi nie), tak aj tak to nie je zaruka ze tie peniaze dostanes

Pokud se platí na přímo PayPal to PayPal, tak k žádnému blokování peněz vůbec nedochází. Tzn. v okamžiku, kdy kupující zaplatí, tak ty jako prodávající musíš ty peníze mít na tvém PP účtu a můžeš si je rovnou vybrat - dát příkaz k převodu na bankovní účet. Žádné e-maily potvrzující převod od kohokoli Tě nezajímají! Pak teprve můžeš něco posílat. Jeli cokoli jinak, je to podvod! A už vůbec je nesmysl to, aby on objednal přepravu, kterou ty budeš platit, ještě přes WU, to je do nebe volající, na to nemůže naletět snad ani žák základní školy!!!

Díky za vaše ohlasy,samozřejmě jsem pro informaci psal přímo i na Paypal a potvrdilo se,že se jednalo o pokus o podvod. Žádné peníze jsem neposílal, proto jsem se zde ptal.Takže ještě jednou díky za vaše reakce.(y)

Nejmenoval se Albert Matson?