» Poradna » Web a internet

PayPal záhadné volání a smsky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat dneska mi přišlo 5 SMS zpráv ve tvarů váš bezpecnosti kod je.. Platnost vydrží 10 minut. Hned na to mi volalo číslo +1 402-935-7733. Samozřejmně jsem to nezvedla. Ucet od paypalu nemám. Poradte prosim co mam delat ?

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš paypal, tak jednoduše nedělej nic :) Někdo si omylem zadal tvoje číslo jako druhý faktor ověřování. Ani kdybys to zvedla, tak se nic nestane, pokud sama nebudeš nikam volat.

Naopak, snaží se vylákat přihlašovací údaje od těch co PayPal mají...

Asi ti volá nějaký nápadník z Kanady. ☺

Podvod s premium SMS....Použijí tel číslo oběti na objednání prémiové služby\či platbu zbožíTo samo osobě není automatické chce co ověřit pomocí kódu který přijde jako SMS Následně vás podvodník kontaktuje že náhodou omylem zadal špatný číslo a aby sjte mu nadiktovala ten ověřovací kód.Podvodník zadá kod a vám se přes operátor strhnou peníze..... a podvodník má prémiové služby\či platbu zboží....

Takhle fakt premium SMS nefunguji. Takhle funguje m-platba. Ta nema s PRSMS nic spolecneho, bezne SMS jen pouziva pro overeni telefonniho cisla.