» Poradna » Ostatní

Paypal vrácení peněz

Dobrý den, mám dotaz, teď jsem kupoval věci z číny a platil jsem přes paypal a jak prodejce dostal platbu tak mi řekl že položka bude nejdřív za měsíc a to fakt nevím zda se mi chce tak dlouho čekat. Jak probíhá vrácení peněz a jak se to popřípadě řeší prosím Vás děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

A co jste čekal? že to budete mít druhý den ve schránce? Vy jste u kupované položky neviděl "očekávané datum doručení"? Každopádně můžete nákup stornovat, pokud nebylo zboží odesláno. Na jakém portále nakupujete?

A v takovém případě se peníze vrátí stejným kanálem, kterým bylo zaplaceno zhruba do 14 dnů

Prodejce mi řekl ze musim poslat platbu a pak muze zaplacenoi objednavku poslat do tovarny a rict mi kdy to bude vyrobene a mesic nez to vyrobí dalsi 3 tydny nez to pošlou to se mi nevyplatí

Přibližný termín dodání zboží míváš hned u nabídky zboží a u zboží z Asie s free shippingem jsou cca 3 týdny naprosto běžné.

Já mám rekordy 6 dní vs. 10 týdnů

Taky tak nějak :) Párkrát mi to přišlo nečekaně brzy, do jednoho týdne a jindy už jsem to odepsal i s penězi, protože jsem to nesledoval a prošvihnul lhůtu na spor a pak to nečekaně došlo po více než dvou měsících.

Tak,tak... Mne najrýchlejšie prišiel balík za 8 dní, raz som čakal 3 a pol mesiaca.

Já si myslím, že jste dotaz všichni špatně pochopili. Položka není a bude k dispozici od výrobce až za měsíc. Tzn. že ode dneška za měsíc bude zboží teprve odesláno. Pak teprve běží čas, během kterého zásilka putuje po planetě. ☺

Přesne

a z dotazu není patrné zda to bylo nebo nebylo uvedeno u té položky. Pokud na to prodejce neupozornil tak se může požádat prodejce o zrušení transakce. Pokud to bylo přes nějaký portál, může v případě negativní odpovědi prodejce vyzkoušet podporu toho portálu. Pokud pak bude platbu rozporovat na paypalu, tak stejně budou ověřovat stav a nejsem si jistý zda to bude dostatečný důvod pro zrušení transakce.

To není na vrácení peněz. Reklamovat můžeš pakliže ti v nějaké rozumné době, tzn. 4-8 týdnů nedorazí zboží z Číny. Jinak většinou si můžeš vybrat dopravu, ale ono letadlem je to docela dost drahé, takže to jde v kontejneru, tzn. 4 týdny na moři a pár týdnů k tobě. A to ti ještě může být zadrženo (zdrženo) kvůli proclení na celnici v Praze.

Ta ochranná lhůta je tuším 45 dní, takže pokud to nedojde do té doby, měl by to začít řešit. Tedy ještě před uplynutím tě lhůty otevřít spor.