» Poradna » Ostatní

PayPal vrácení peněz

Dobrý den,Včera jsem kupovala letenky na Eurowings. Letenky jsem platila přes PayPal, přičemž jsem použila údaje z karty a založila účet. Dnes jsem zjistila, že peníze do Eurowingsu nedorazily, ale mě byly z účtu odečteny. V mém internetovém bankovnictví je napsáno, že peníze jsou blokovány do 21.6. Poraďte mi, co mám dělat? Mám šanci, že mi peníze vrátí, ta částka není zrovna malá... :(

Odpovědi na otázku

Založení účtu a jeho ověření pár dní trvá. Stejně tak převod peněz. Čekej. ☺

No jenže oni mi ty letenky nebudou asi držet tak dlouho ne? Takže si myslíte, že mám čekat a neřešit to, kolik dní, tak trvá ten převod peněz? :)

Nedá se u EuroWings ověřit, zda jim platba přišla?

No on mi nepřišel vůbec od Eurowingsu nějaký potvrzovací mail, takže platba neproběhla, a jak jsem psala v internetovém bankovnictví mi to píše, že je to blokovane. Byla jsem v bance a tam mi řekli, že je to někde mezi a že to Eurowingsu ještě nedorazilo. Mam fakt smůlu, takové problémy řešit :(

U leteckých společností je nejrozumnější platit přímo kartou bez prostředníka. Pokud si nevybereš nějakou obskurní společnost, tak jsou to důvěryhodní obchodníci a není důvod se bát svěřit jim platbu.

i kdybys nevěděl, co letecká společnost, tak přes Letušku je to v pohodě - už jsem přes ně letenky bral mnohokrát.

Asi tak nebo přes Student Agency atd.

A když ty peníze Eurowings nedostane, tak mi je musí vrátit PayPal zpět ne?

Podle toho co píšeš, jsou peníze zatím jen zablokované u banky. Ale nemusíš mít strach, PayPal je seriózní firma, o peníze nepřijdeš. Chyba byla platit z čerstvě založeného účtu, ověření nějakou chvíli trvá (ale to už tady někdo psal). PayPal je něco jako banka a ani v žádné bance když zakládáš účet on-line nefunguje okamžitě. Ale já vím, po bitvě je každý generál. Horší je rozhodování jak to řešit dál, jestli zaplatit letenky znova jinou cestou a čekat na vrácení peněz od PayPal a případně to s PayPalem řešit nebo ještě pár dní počkat zda platba proběhne a riskovat, že o letenky přijdeš. To je každá rada drahá.

Škoda, že jsem nejde vložit screenshot, každopádně jsem našla, že naše platba je v kolonce dokončeno, tzn. že by jí Eurowings měl dostat, ale nedostali jsme žádný potvrzovací mail o platbě, prostě nemáme letenky ani peníze. Už jsem poslala stížnost, že zboží, tedy letenky nebyly doručeny. Tak snad se nám peníze vrátí.

Myslím, že s vrácením peněz problém nebude, v tom je PayPal spolehlivý. Navíc má velmi propracovaný systém ochrany klientů. Peníze vrací i v případě nějakého podfuku prodejce a s ním si to následně vyřídí. Teď jde spíš o ztracený čas, kdy své peníze nebudeš mít k dispozici.

Díky ty vaše příspěvky mě vždy uklidní :)

PayPal jsou podvodníci. Potřeboval jsem někomu zaplatit více peněz, peníze jsem vložil na účet PayPal a pak po mě chtěl PayPal "x" papírů, aby si prý ověřil, že jsou ode mě. To jsem samozřejmě nedělal, nechce to ani banka. Poté jsem chtěl své peníze převést z PayPal účtu zpět do své banky a zablokovali mi účet. Dodnes ty peníze nemám. Chystám se to řešit s EU, podle mě nemá PayPal vůbec povolení k bankovním službám.

Kristova noho, nesváděj svoji hloupost a neschopnost na PayPal. To že jsi nedodržel podmínky PayPalu, které jsi odsouhlasil při registraci, to je jen a pouze tvoje blbost a podělaná EU to za tebe fakt řešit nebude. A PayPal samozřejmě má všechna oprávnění k tomu, co provádí.

Tomu se ani nechce věřit. ☺

To už vím teď tady

Taky mi není jasné, proč to tak zkomplikovala. Pokud obchodník nabízí platbu kartou, vždycky ji zvolím. Platba je okamžitá, bezpečná, bezproblémová a bez poplatků. ☺

Už se to stalo, sypu si tady popel na hlavu nebojte. Alespoň pro příště vím, že to mám platit touto cestou, jak říkáte.

Jo, ale jen do okamžiku kdy se obchodník rozhodne tě podfouknout.

Když jsi založila nový účet (předpokládám, že máš na mysli PayPal účet), proběhlo ověření a spárování s tvojí platební kartou? (ověřovací platba a zadní kódu z platby zpět do PP)

Ne :( prostě já klika na způsob platby PayPal a tam naskočila ta částka za ty letenky a pod tím byla registrace do účtu, posrala jsem to, já vím...

ale ne, pokud jsi založila nový účet (= neměla ji dosud paypal), tak paypal strhne z účtu přibližně 1-2 eura, na bankovním výpisu pak tu částku uvidíš i s nějakým kódem, pokud se nic nezměnilo, tak bude čtyřmístný (přeci jen už mám paypal asi 10 let)přihlásíš se do paypalu, zadáš ten kód, čímž proběhne ověření účtu a pak by již nic nemělo bránit v používání paypalu u jakéhokoliv obchodníka. Strhnutou částku paypal samozřejmě připíše zpět na účetPočítej s tím, že než se objeví ten kód ve výpisu, tak to chvilku trvá, odhaduju to na 3 dny.

Teď jsem koukala a paypal tvrdí, že platba je hotová, škoda, že jsem nejde vložit screenshot, tzn. že jí měl Eurowings dostat. Nedostali jsme žádný e-mail od Eurowingsu a včera jsme volali na infolinku a tam tvrdí, že nic nedostali. Takže nemáme peníze ani letenky, fakt bomba :/

V tom případě reklamuj platbu u PayPal, to je jejich práce, aby peníze došly kam mají a poskytují na to kupujícímu garancí. Oni mají páky, jak donutit obchodníka platbu přiznat. Rozhodně se nemusíš bát, že bys zůstala bez peněz i bez letenek, pokud obchodník zboží nedodá, PayPal peníze vrátí. Každopádně řeš to s paypalem.

Teď jsem podala reklamaci. Držte nám palce, třeba nám konečně pošlou letenky nebo nám pošlou peníze.

To je divné, Paypal používám běžně, i když pro měnší částky, a platba tam probíhá okamžitě. Takže bych to viděl také na zdržení z důvodu založení účtu a ověření karty. Postup by měl být uvedený přímo v průběhu registrace nebo v nějakém e-mailu.

Tady je informace k ověření karty? Jestli toto neproběhlo, tak zřejmě platba neproběhne a není co reklamovat.https://www.paypal.com/cz/selfhelp/article/how-d...

Ok, mrknu na to. Ale tam je napsané, že platba je completed. Tak já fakt nevím. Volala jsem do Komerční banky, speciálně na oddělení platebních karet a tam mi řekli, že prý platba z naší strany proběhla a že prý to blokuje ten Eurowings a že mám kontaktovat je.

Tvoje banka nemůže vidět, jestli to blokuje Eurowings. Při platbách přes PayPal vidí tvoje banka právě pouze transakci s PayPalem, nikoliv transakci PayPalu s konečným příjemcem peněz. Nicméně buď klidná, o peníze určitě nepřijdeš. PayPal je v tomto jistota.

Dokud neproběhne ověřovací platba a zpětné zadání kódu pro spárování tvé platební karty s PayPal účtem, tak Ti do té doby PayPal nic skrze platební kartu nezaplatí, ze tvého bankovního účtu nic ani neodečte ani neblokuje (kromě té párovací platby asi 20,- Kč) ! Tzn. že sis možná založila účet u PayPalu, ale pak si zadala údaje z platební karty úplně někam jinam a zřejmě proběhla platba napřímo přes nějakou platební bránu, ale nikoli přes PayPal.

Ještě doplním, na bankovním výpisu musíš vidět přeci označení platby, ať už je jenom blokovaná nebo uskutečněná, pokud se jedná o platbu přes PP, je tam vždy uvedeno "PAYPAL *název obchodu" a také bys provedenou transakci musela vidět v přehledu uskutečněných plateb v PayPal účtu.

No však já jí v tom PayPalu vidím jako hotovou platbu, v internetovém bankovnictví mám napsáno blokovaná částka a není tam ani zmínka o PayPal, ale je tam název té letecké společnosti...Jak jsem již psala, mám i ID transakce. Jinak kartu jsem na vaše doporučení ověřila, tak uvidíme, třeba se něco začne dít.

Nemáš ty peníze na PayPal účtu? Tzn. proběhl převod z tvého běžného účtu na PayPal a tam to visí, dokud se neověří nově založený účet tak, aby z něj mohly probíhat platby?

Ale tak kdyby to záleželo na tom ověření té karty, tak proč mám u té transakce dokončeno a dokonce tam mám i ID té transakce. Dnes jsem volala do banky a podle toho, co oni tam vidí, to blokuje ta letecká společnost, ne PayPal.

No je to poněkud nezvyklé, ale to dokáže odpovědět jen PayPal.

To se mi nějak nezdá. Ta letecká společnost je konečným příjemcem platby, ne prostředníkem, přes kterého probíhá transfer, takže platbu může akorát přijmout, ale né blokovat. Navíc si nejsem jist, neznám možnosti bank, do jaké míry může sledovat tok peněz, které opustí její konto. Pro ni je cílovým místem PayPal.

A jak souvisí platba letenek s Poradnou určenou k řešení problémů z oblasti počítačů?

Vše probíhá přes počítače, takže velmi úzce. ☺

Stejně, jako když se tady někdo ptá na název filmu, který mu kdysi rodiče pustili na počítači. Všechno souvisí se vším. Třeba jde o výpadek počítačů v Eurowings nebo o letenky do Silicon Valley.

A možná za to mohou červené trenýrky králova šaška, nebo Becherovka. ☺

nakupujete casto letenky pres eurowings? pokud ano,proc si nezalozite svuj account u nich s platebnimi udaji pro rychle vyrizeni jak platby tak i letenek. takhle setrit kde jakou korunu se vymsti a pak se dostava clovek do situaci kde nevi kam se hnout. hlavne kdyz to potrebuje hned a ne za tyden. pak se penize strhnou a letenky nikde. ja uz mam paypal dlohodobe ale nikdy jsem s nim neplatil letenky tady po evrope. u emiratu mam svuj account s udaji kde si vyberu let a potvrdim a mam. nevim jak to resi nizkonakladovka od tech germanu. po pravde bych to zrusil a koupil si to na miste. vzdy bylo aspon jedno misto volne a pokud opravdu ho chcete mit tak staci volat a rezervovat. ted uz zalezi jestli vas trapi penize anebo let. paypal za to nemuze,ke vsemu jste stvrdila nejake podminky,coz je asi doba overeni uctu.