» Poradna » Ostatní

Paypal storno odeslané platby

Ahoj lidi, potřeboval bych radu.Jde nějak stornovat poslaná platba na paypalu? Pokud ano do jaké doby a co je zapotřebí udělat.Mladší brácha nějak zjistil moje login informace a nakoupil si v online hře věci za cca 1000€, bohužel u paypalu nejde nastavit verifikace, že než se něco strhne tak mi přijde potvrzovací SMS, kterou musím zadat.Předem díky za rady

Odpovědi na otázku

To je uličník

Tak to se opravdu pleteš, samozřejmě že potvrzování SMS u PayPalu nastavit jde, stačí se jen podívat pořádně. Tuším na to PayPal upozorňoval i v mailech a doporučoval to nastavit. Ne, žádnou lhůtu na storno platby nemá. Jak by k tomu přišli ti obchodníci, kteří už dodali zboží, že by sis třeba druhý den rozmyslel, že už to nechceš a stornoval to?

sms nastavit samozřejmě jde a kdo to nemá zapnutý je blázen.A nějaký "undo" v posílání peněz ... jakože někdo nakoupil, něco už použil a ty tu platbu pak stornuješ ? Bráška má pěknej dluh do budoucna a jako bonus bych mu zmaloval prdel páskem aby si to sakra dlouho pamatoval. Pokud tohle udělá jednou tak to v budoucnu bez zábran bude chtít udělat znovu.

Ty to stornovat nemůžeš. Může to stornovat (refund) druhá strana. Takže požádat autora online hry.V PayPal zapnout dvoufaktorovou autentifikaci

Týjo a to jsi tam měl tolik peněz a bez nějakého řádného zabezpečení? No každopádně to jediné co můžeš udělat, je přihlásit se na paypal, jít do Aktivity, a u každé platby můžeš nahlásit neoprávněnou platbu.Do kdy to můžeš udělat netuším, to si najdi v nápovědě paypalu sám.

Nemusel tam mít tolik peněz, stačila napárovaná platební karta u které si ani nenechá poslat informaci o platbě...

To keď mám na účte napr. 50e tak cez PayPal kľudne nákupim za 1000e?

s kreditkou možná jo. S debetní by to snad jít nemělo. PS: taky mám na Paypal ap. separátní účet.

kreditka je taky jako normální účet na kterym máš připsanou částku kterou ti banka půjčuje (kredit). Takže mít kreditku s limitem 1000€ je uplně stejný jako mít na debetnim účtu 1000€ = zbytečný řešit rozdíly..

já spíš myslel to, že s kreditkou obvykle můžeš do mínusu - máš tam něco jako automatický úvěr v nějakém rozmezí. Kdežto na debetce by to nemělo jít zaplatit, když tam nemáš prachy.

Spíš je to tak, že s kreditkou je to vždycky do mínusu a maximálně do limitu dle smlouvy s bankou

Autorizace samozřejmě je, to je ale vedlejší.Jinak stornovat to samozřejmě jde. Chce to napsat, popsat situaci. Oni ty peníze nakonec vrátí. Vlastní zkušenost se synátorem ale za 50 EJo, jinak ale obešlo se to s následky, dali mu ban na 30 let, takže od té doby tu hru nehraje.---------------------------------------Jinak od toho je Paypal, tam dokonce dělají lidi přes Ebay to, že jim zboží dorazí a oni to zkoušejí, že ne. Potom obchodník musí dokázat, že to poslal. Což není problém (stvrzenka atd.), ale peníze obchodník nedostane hned po vaší platbě, je tam nějaký čas a hlavně peníze visí na Paypal účtě...

Jako u e-bay vím, že když něco prodávám tak je platba cca tři neděle ve fázi čekající a zrychlit to může jen kupující když potvrdí, že zboží dostal.Ovšem tady fakt nevím...

Přesně tak, ale to místním mínusářům nevysvětlíte, nic nevědí, ale hlavně prudí.

Ovšem to je ochrana kupujícího před tím, kdyby prodávající nesplnil svoji část povinností (nedodal dohodnuté zboží), ne před tím, kdy je kupující lempl a nechá někoho nakupovat na svoje přihlašovací údaje a ještě se vymlouvá, že nemají dvoufaktorové ověřování...

Jak zruším pladbu pene