» Poradna » Web a internet

Paypal stížnost o vracení peněz

Dobrý dne, chci se zeptat jsem Majitel jednoho serveru na hře, a poskytuji výhody za dobrovolně podpoření serveru který platím... člověk mi poslal 20€ za evip dal jsem mu daně výhody (peníze do hry, vozidla) který jsou sepsány na mých webových stránkách kde mám napsané ze vracení peněz již není možný a je to pouze dobrovolné. Má na to podanou už stížnost na paypalu a zatím ty peníze má paypal.Peníze už mám dávno v hostingu takže tam jsem teď v -20€ daný člověk mi psal ze chce klidně účet smazat ze už to nechce, a ať mu dam data a scriptx který sem si udělal aby si mohl udělat vlastní... což jsem samozřejmě rekl ze mu nic posílat nebudu a daně výhody který jsou na mem webu dostal. Chci se vás zeptat jestli to mám dávat na ten paypal nebo ne, odepsal jsem na to ze to mám na webu napsaný ze to nejde a je to dobrovolně... myslíte ze to budu muset uhradit zpátky ? Díky za jakoukoli pomoc.

Odpovědi na otázku

Za ušetřené peníze si kup novou klávensnici, vynechává Ti klávesa s čárkou a tečkou. Nedá se to takto číst...

Omlouvám se, píšu to na telefonu.

Aha, zvláštní, já mám na telefonu i interpunkci.

Pokud podal žádost o vrácení peněz na PayPal, pak by tě měl PayPal vyzvat k vyjádření se. Protože PayPal hrubě naddržuje kupujícím, dopadne to tak, že ty peníze ti PayPal strhne a vrátí mu je. Jak dlouho užíval ty výhody ve hře? Pokud nějakou dobu s výhodami hrál, zkus to uhrát aspoň na částečný refund.

Cca týden a využil je skoro celé.

Kromě toho, že se to nedá číst, se to nedá ani moc chápat. Jsou tam takové zajímavé rozpory.-člověk mi poslal 20€ za evip-zatím ty peníze má paypal-Peníze už mám dávno v hostingu-tam jsem teď v -20€-Chci se vás zeptat jestli to mám dávat na ten paypalDo toho pak pletete to, že po vás chce nějaká data a skriptx (ať už je to cokoli), což asi vůbec nesouvisí s tím, že chce vrátit peníze.Začal bych s tím, že bych izoloval jednotlivé problémy. Reklamaci, vrácení peněz, dluh na hostingu, žádost o data. A pak je řešil jeden po druhém. Co se týká vracení peněz, zdá se, že nemá nárok. Ale v rámci zjednodušení života bych mu těch 20€ vrátil. Bude to snažší, než se s ním hádat.

No... poslal mi 20€ ty jsem si odeslal na hosting.Po 2 dnech mi napsal ať mu klidně smažu účet na mem serveru a nechá mi ty peníze... Napsal sem mu ze mu své data posílat nebudu a výhody které dostal mu zůstanou.Takže má co si zaplatil a chce to vrátit i když je to nevratné jak uvádím na svém webu.

Teď je otázka jakou funkci paypalu jsi používal. Zda prodej nebo donate. U prodeje totiž je ochrana kupujících, kde musíš ty jako prodejce prokázat, že kupující dostal co zaplatil. A z toho co vím, tak paypal jako důkaz akceptuje pouze dodání balíku s trackovacím číslem od přepravní společnosti. Jakékoliv virtuální/digitální věci, které neposíláš přepravcem, nemáš jak dokázat a vždy to vyhrál kupující a byly mu peníze vráceny. Tedy nevím o žádném případu, kde by to vyhrál prodejce.U Donate to dárce nemá tak snadné. Tam myslím může jen jít na policii/banku, že mu někdo ukradl kartu a provedl transakce o kterých neví. Ovšem jestli je to jen 20Eur, tak to asi nikdo řešit nebude.Ale asi to bude ten první případ, protože nevím že by se na donate dala na paypalu podat stížnost, u prodeje to možné je určitě. Co se týče té druhé části, tak účet mu klidně smaž, data a scriptx bych mu nedával.

On se na to vyjádřil ze to nedostal a chce vrátit peníze...Jenže on napr 4.5. Si koupil výhody a následující den 5.5. Si koupili virtuální peníze. Tak logicky kdybych mu to nedal 4.5. Tak si nekoupí následující den zas ne ?

Pak musí na PayPal běžet dispute.Ty bys měl doložit, kdy zaplatil a co vše a kdy jsi mu za to poskytnul. Že výhody používal i poté, co nahlásil na PayPal.Pokud mu zbylo něco nespotřebovaného virtuálního, nabídni, že mu zbytek vrátíš. Prostě ze tvé strany musí být vidět snaha to řešit a PayPal musí vidět, že dostal službu, za kterou zaplatil a že čerpal dané výhody.