» Poradna » Ostatní

Paypal převedení vlastních fin. prostředků na kartu nebo účet

Prosím o radu zkušené uživatele Paypalu. Dělala jsem nákup na Ebay, zaplatila přes Paypal, ale nakonec objedávku zrušila (prodejce uváděl že zboží je v eu, nakonec ho na skladě neměl a chtěl posílat z VB, což jsem z obav o platbu za clo nechtěla). Prodejce mi tedy platbu na Paypal v pořádku vrátil, ale můj dotaz zní, jak si tyto prostředky převedu na svůj účet nebo kartu? Jak se vyhnout velkým poplatkům za převod? Omlouvám se, jestli to zní stupidně, ale už je to nějaký čas, co jsem s Paypalem platila naposledy a tehdy mi strhnul úplně nesmyslné nemalé poplatky. Právě jsem si propojila kartu s účtem ale nevím jak dál. Ještě se zeptám, když mi přišly peníze v GPB je lepší si jako primární měnu dát libru? Jde mi o to abych si to nepřevedla v korunách a Paypal mi pak neneúčtoval prachy za konverzi. Předem moc děkuji!!

Odpovědi na otázku

PP ti nic účtovat nebude, to tvá banka. Jestli nemáš cesky účet v librach, tak budeš vždy platit. Jednak za převod z CZK na Libry podle nevyhodneho kurzu a opět při převodu zpět na CZK.Pak ještě závisí na tvé bance, jestli má za tyto převody vedlejší poplatky.

Díky, rozumím, to asi unesu. Můžeš mi říct postup převodu z Paypalu?

Blbost. Banka strhla něco málo za konverzi ale Paypal si strhnul 400,- tj. 5 % z ceny nákupu kterou nevrátil, ačkoliv byl nákup včas stornován.

Tak teď přímo na Paypalu čtu že by se mi do několika dnů měla částka automaticky převést na kartu. Tak snad...

A proč si tam ty peníze nenecháš na další nákupy?

Tak jen pro info, peníze přišly jen zasr... Paypal si strhnul 400,-poplatek. Tím s ním končím a už s tim odmítám někdy dál platit

Jednáš zbrkle a neuváženě. Tohle jsou pak ty konce.

??? nerozumím. Souvislost v čem, kde?

Asi by bylo dobré si přečíst celý můj příspěvek. Prodejce uváděl prodej ze země EU, který ale reálně nakonec na skladě v EU neměl. To jsem ovlivnit nemohla. Raději storno (byť s poplatkem Paypalu) než pak doplácet clo. jednalo se o dražší fototechniku doplácet clo by se nevyplatilo, ne-li prodražilo