» Poradna » Web a internet

PayPal falesna platba

Zajemce o zbozi z meho inzeratu trval na paypal platbe. Poslal castku za zbozi na muj paypal ucet + uhradu za postovne. Nikde na uctu tuto transakci nevidim. Paypal nyni ceka az uhradim postovne pres moneygram. Pak odeslu na paypal doklad o uhrazeni postovneho. A potom se mi pripise cela castka na muj ucet. Pry je to nezvratna transakce. Je to zrejme falesny meil.

Odpovědi na otázku

Když trval na platbě přes PayPal, vyžádala jsi platbu pomocí Send & Request Payments -> Request a payment?

Myslim ze ano. Kazdopadne peypal nejak nevyuzivam. Takze se v nem tezko orientuji.

Otevři si hlavičku mailu od „PayPalu“, co ti přeposlal jako potvrzení platby. A porovnej ji s hlavičkou e-mailu od PayPalu, co ti v minulosti skutečně došla (třeba jako nějaké upozornění nebo novinky). Hlavička vypadá takto: , důležitých je zhruba prvních 30 řádků, to co vypadá jako náhodné směs znaků je důsledek šifrování a je to v pořádku. U originální budou samé maily service@intl.paypal.com (případně další z domény PayPal) a kromě odesílatele a příjemce tam nebude figurovat třeba Gmail nebo Hotmail.Mimochodem, nastav si dvoufázovou autorizaci, ať ti náhodou PayPal někdo neukradne a nevybílí debitku nebo kreditku: https://www.paypal.com/webapps/customerprofile/s...

pardon, vynechal jsem odkaz na obsah hlavičky zprávy, kterou rozesílá PayPal: http://pastebin.com/ZxzpYDxx

Prosím Vás, na mě to zřejmě také zkouší podvodník kate.smith, že poslala peníze, které ovšem neposlala. Teď mám majly od service@intl.paypal.com, že mám provést úhradu a že jsou oprávněni je zaslat tu do Španělska, pak zas na Ukrajinu. A když to neprovedu, dávají to FBI. Co mám dělat? Neměla bych zajít na Policii? Děkuji.

Dobrý den. Jak jste dopadla? Tohle samé se děje mě. Tento samý e-mail mi píše že to mám uhradit. A poslat potvrzení. Přijde mi to cely jako podvrh!

on může poslat prachy i bez toho. Kdyby se o zboží opravdu zajímal, tak by buď prachy poslal "jen tak" nebo požádal o to "Request a payment".Jestliže ale prachy nedorazily, on se o nic nezajímá a tvrdil, že je poslal, tak je to prostě podvodník. Ta žádost o platbu poštovného bokem to jen potvrzuje.

Další naivka, co se nechala nachytat :) Nikdo žádné peníze neposlal, je to samozřejmě podvod. Ne, cizinci opravdu nehledají běžné zboží na českém bazaru. A PayPal nemá žádný mechanismus zadržení peněz do zaplacení poštovného přes Moneygram, kdyby někdo peníze poslal, tak je v PayPal účtu uvidíš. Takže balíček zase v klidu vybal a zapomeň na "zájemce" že zahraničí.

Samozřejmě to podvod je. Ale zase bych nebyl tak tvrdý. Já už prodal několik věcí přes Sbazar zájemcům do Itálie, Rakouska apod. takže zas takové sci-fi to není. Ale vždy to bylo přes platbu předem na můj účet. Spíš to, že za každou cenu nechce zaplatit přímo na Váš účet, ale trvá na platbě přes PayPal, tak tam bych zbystřil. :)

Přišel ti informační email od paypalu? Opravdu od paypalu? nebo jen od někoho kdo podvrhl paypal adresu do políčka "odesílatel"? Podle mě je to spíš ta druhá možnost.

To je jistota, je to klasický ohraný podvod. Už jen ten nesmysl, že po ní chtějí kamsi anonymně posílat peníze za poštovné, když má přitom balík posílat ona :) Ztráta času se tím vůbec zabývat.

Na Paypal se peníze objevují nejpozději pár minut po provedení platby, takže jestli tam nic nevidíš, tak je to podvod a dotyčného po právu pošli do (_!_) nebo ignoruj.Absurdní je už to, proč by měl odesílatel zboží platit "poštovné" přes nějakou anonymní službu.

Jsi tak naivní, nebo tak hloupá??? Být tebou, tak se stydím i za to, že jsi se vůbec na takovou debilitu zeptala!

To je teda detektívka. Už se těším na pokračování.

PayPal opravdu na nic neceka. Takze kdyz na PayPalu neni platba, tak k zadne platbe nedoslo a kdyz nejsou penize, tak neni ani zbozi ani postovne. Je to nejak slozite? Az budete mi penize, pak reste posilani zbozi.

PayPal samozřejmě zdržuje, ale ne připsání peněz na účet, ale jejich výběr. Jedná se však o dny - peníze jsou po prodeji na eBay prakticky ihned připsány na účet, ale nemůžeš s nimi manipulovat. Je to prevence proti podvodům.

Ano, ale to je dost jina situace. To uz na svem PayPal uctu tu transakci a penize "vidis". A je to tak o miliardu procent duveryhodnejsi nez falesne "potvrzeni" ve stylu "Cestne pionyrsky, ja to fakt poslal"

Ano ale toto platí u novych prodejců. Ale mícháte jabka s hruškami. Jestliže někdo ma zsjrm o zboží, zaplatí přes paypal,uvidím plstbu na paypal účtu, ihned posílám.a nějaký kecy o tom, že mam poslat pres moneygram za postovny ua moje zboží me vůbec nezajímá, stejně jsko udajnej zaměstnanec paypalu vyzyva k úhradě pres moneygram. Logicky je to nesmysl. Taky to na mě nedávno jeden debil zkoušel.

Zdravím, mám stejnou zkušenost z tohoto týdne, reakce na prodej kola na bazos.cz nebo cyklobazar.cz; dotyčná se představila jako Laura Howard, nejdříve komunikovala lámanou češtinou, potom v angličtině. Následoval stejný postup, jak popisujete, evidentně pokus o podvod!

Take mam stejnou zkusenost s Laurou Howard a jeste s Jeremy Nelsonem. Oba psali. Takze rozhodne nic pres MoneyGram neposilat. PayPal nikdy nezapojuje do transakci treti strany, v tomto pripade MoneyGram. Je to podvrh.

Ahoj, díky za informace. Právě komunikuji s Jeremy Nelsonem z Baltimore. Trvá na PayPal, nechce platit na účet. Naše mailová komunikace mi připadala dost podezřelá. Kašlu na něj

řeším nyní to samé jméno Daniel Richardson, chtěl auto za pár korun tvrdil že peníze odeslal a teď mám zaplatit přepravní společnosti. Peníze nemám a samozřejmě že chce zaplatit přepravu přes moneygram. Takže jsem mu napsala že neprodám a peníze nikam posílat nebudu. A už mi chodí meily jak on zaplatil a peníze mu drží dokud nezaplatím já a že se jedná o trestný čin Tak jsem se zasmála jeho adresu zablokovala a papááá

Ahoj, díky, že vznikla tato diskuze - sice skoro 2 roky, ale pro mě aktuální!! Někdo tady psal "hahaha, styďte se, že se tak blbě ptáte", prosím? :-o Já něco prodávám na bazos.cz a "ozval" se mi zájemce. Jenže jsem raději opatrná a když nechtěl moc informací, psal napřed špatně česky a pak už jen anglicky a je z Londýna (fakt?), začalo mi to být divné a protože chce platit přes PayPal, který nemám a mrkla jsem, jak se zřizuje, nicméně jsem si dala vyhledat info o případném podvodu přes PayPal a vyjela mi tahle diskuze :( Takže děkuji MOC za upozornění a jen jsem zklamaná, že opět náš nábytek se nikam nepostěhuje ...

Díky mám včerejší stejnou zkušenost. Díky za tyto informace.

Ráda přidám čerstvou osobní zkušenost. Někdo, kdo používá emaily ingridyoungcare@gmail.com a dringridyoung@hotmail.com (bydliště prý Varna) mě taktéž zkoušel přinutit k transakci přes PayPal. Takže pozor na ně a díky za tento příspěvek

Také děkuji za tyto příspěvky. Mně právě píše údajna Sofia Fitoussy, tak pozor!

Také komunikuji s "ingrid" ohledně nábytku. Takže doporučuji opatrnost. Právě jsem jí napsala, že nemusí FBI kontaktovat (jak vyhrožuje), že už jsem to udělala já

Další takovou podvodnou adresou je: goodgeorge501@gmail.com od Nathan George

doplňuji adresu, stejný problém-kontakt přes aukroaronalexivan@seznam.czalexivan566@outlook.com

Taky teď komunikuji s emailem dringridyoung@hotmail.com a chce platbu přes paypall. Dokonce mě žádá ať si tam zřídím účet. Rozhodně dost podezřelé chování, takže pozor na tohoto člověka.

Ta samá zkušenost přes bazos s ingrid young dringridyoung pokus on line platbu přes pay pal. Šla do ignorovanych.... 🙄

potvrzuji, dringridyoung, posílám do ignorace

Přidávám se ´´ingrid´´ nebrat

Přeposílejte tyhle scam paypal e-maily na spoof@paypal.com.

ingridyoungcare@gmail.com dalsi spam mail, nereagovat

Další podvodný (spoof) email: denisalezovic20@gmail.com

Další podvodníci píší z mailů cjoe6018@gmail.com , mariana42@altmails.com a joe01@altmails.com. Tvrdí, že peníze jsou na cestě buď přes PayPal nebo Lloyds Bank a Vy máte ihned poslat zboží. Mě uvedli tuto adresu: Full Name : Plesa Patrascan FlorentinaDistrict: VranceaCity: FocsaniZipcode: 620009Country: Romania Prosím Vás, nedělejte to! Stoprocentně o zboží přijdete a peníze nikdy nedorazí

Pošli mi fotku jak to platis ja to pak upravim chci napalit podvodniky

totéž se mi stalo také včera.Mám ten e-mail někomu poslat?-myslím,že je to pořádný podvod,tak aby byli upozorněni i další např.inzerenti nabídek