» Poradna » Počítačové sítě

PayPal falešná adresa ?

Dobrý den je toto falešná adresa od paypalu ? Nedávno se mi ozval člověk co psal česky a potom začal anglicky že má zájem o moje zboží a když jsme se dohodli jak to bude tak mi řekl že posílá peníze a na mail mi přišlo toto od této emailové adresy (Na paypalu mám stále 0kč): Upozornuji i na to že měl poslat 6000kč.Adresa: paypal@fundstransferterm.comText: PayPal logo You've received an instant paymentHello mirekhadac@seznam.czThis e-Mail confirms that you have received an Instant payment of 16,650.00 CZK from Jitka Hron via PayPal MERCHANDISE Payment Service. Reversals : This method of payment can not be reversed.Note from Jitka Hron:I have paid for the Goods, Cheers.Transaction status : Pending 99% done. ( Read instructions below and follow the procedure to complete the transaction )Transaction SummarySent From Jitka Hronjitkahron12@gmail.comSent to: mirekhadac@seznam.czMerchandise Amount: 6,000.00 CZKFreight Charges:Money Gram Charges:Total Amount: Description:10,400.00 CZK250.00 CZK16,650.00 CZKGoods-PurchasedThe above sum includes the freight fee for the Merchandise, which means the transaction has to be manually approved by us due to the sum of money involved, we have to take extra steps to protect both account users. For us to release this payment and credit your account you will have to send the Transport charges to the Transport company through Money Gram Transfer and Email us a Scanned Copy/Photograph of the Money Gram Transaction Receipt.Note: For security reasons We have made sure this method of payment cannot be reversed or cancelled by the sender to ensure that the total amount is fully credited into you account as soon as you complete the Money Gram Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Odpověď jednoduše. „Sorry I don't ship to this location. I was refund your payment.“ A dál se s ním nebav. Okamžitě si nastav všude dvoufázovou autentizaci (e-mail, Paypal, sociální sítě), aby, se ti náhodou nepokusil ukrást PayPal.

Děkuji za odpověď. Dvoufázovou autentizaci naštěstí všude mám takže jsem v klidu.

1) paypal@fundstransferterm.com fakt není doména paypalu2) Paypal tě neoslovuje emailem, ani Dear customer ap. ale celým jménemJinak klasický podvod s "pozdrženou" platbou a jinými hovadinami. Vč. požadavku zaplacení "poplatku" přes nedohledatelný a anonymní Money Gram nebo někdy Western Union, ačkoliv údajná předchozí platba šla přes Paypal takže je to jako kdyby ti T-Mobile sdělil, že máš u nich kredit, ale nejdřív musíš zaplatit poplatek O2, ačkoliv jsi s O2 nikdy nic neměl.

Super,děkuji za vyjádření. Něco mi na tom nesedělo hned jak ten člověk přešel z češtiny do angličtiny apod.

Tak už z principu, stačí se zamyslet, zda opravdu je tvoje zboží natolik zajímavé a hlavně neobvyklé, že by měl nějaký cizinec potřebu shánět ho komplikovaně na jakémsi exotickém (českém) bazaru??? Pokud si neodpovíš "ano", tak je jakýkoliv zájemce ze zahraničí na 99% podvod.

Mám stejnou zkušenost.Dnes mě kontaktovala jitkahron12@gmail.comViz e-mail.....Rozhodně podvodS pozdravem RuzenaYes, I was born from Czech i just relocate to USA 2017. I'm quite satisfied with the condition and price 25,663CZK for Both. I will be paying the PayPal charges from my account and i will be paying directly into your PayPal account without any delay,and i hope you have a paypal account. If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for it to be Picked Up by the Shipping Company..Name:PayPal Email:Cell Phone No:Address for the pickup:Have a nice day.WhatsApp+15714426926

Stejná zkušenost, naštěstí mě napadlo si ho proklepnout předem (díky za vaše příspěvky). Hádam že "hlásit" tohoto podvodníka na policii nemá smysl..

co jsem slyšel, tak ty podvody jedou ve velkém ze zemí severní Afriky, blízkého východu a Asie, takže tam asi nic nezmůžeš... Bylo by fajn, kdyby tomu podvodníkovi, podvodnici šlo třeba na dálku zapálit spodní prádlo nebo něco podobného, ale policie s tím asi nic moc neudělá.

Když se někdo vydává za Čecha a pak píše anglicky, je to na 99% scam.

samozřejmě podvod,možná ještě bude vyhrožovat FBI,CIA a podobnýma,ignoruj to

Klasický podvod, poslední dobou bohužel dost obvyklý (ještě by vám mohl poslat, že vás natočil při masturbaci kamerou a ať zaplatíte v bitcoinech, jinak to zveřejní - druhý dnes obvyklý podvod/vyděračství). Jak bylo zmíněno výše, ještě k tomu asi přijdou nějaké výhružky policií, FBI, CIA a kdo čím. Vesele ignorujte.

A šmejdi loví a loví......, docela mají zábavné historky.Já jsem na tom punktu lépe, sdělili mi, že moje IP vyhrála 2. cenu s odměnou500 000 Ł. No neberte, že? Nedávno v tisku proběhla zprávička, že se nechala na seznamce nachytat 47 letá paní a poslal údajnému vojákovi, který nalezl s kámoši v Afghánu poklad a na propuštění z vojska a převoz 1/3 pokladu potřebuje poslat peníze.......a paní 2x poslala na účet slušný obnos, pak ji docvaklo - zajít se zeptat policajtů.

Díky za sdílení Vašich zkušeností! Dostala jsem nabídku na inzerát na Aukro.cz z adresy jitkahron12@gmail.com . Nabídka mi byla podezřelá - platba přes PayPal, odvoz kurýrem,..., tak jsem si ji progůglila a moje podezření se potvrdilo. Netuším, co měl/la v úmyslu, ale ušetřili jste mi asi dost starostí. Díky!

Jitka Hron, nyní s americkou adresou:5940 S Rainbow Blvd Ste 400,Las Vegas,NVUnited States+15714426926, má zájem o koupi nábytku. A pořád nemůže pochopit, že já prodávám pouze na přímo a za hotové. Eventuelně mohu uvolnit po připsání částky na můj běžný účet. Znáte lidi toto jméno?

Dobrý den, oslovili me ohledne prodeje svetel z sbazaru a tohle mi prislo do miala a po whatsapu me uhani abych zaplatil nekam castku a pak se mi to prevede az ke me na ucet. Je to podvod? Mail viz nize:Obdrželi jste okamžitou platbu převodem EF.Transaction ID: U-04J0777E5202820WHello Struk Jakub, Tento E-mail potvrzuje, že jste obdrželi elektronický převod ve výši Kč 13,700.00 CZK od pana Hrabacek Michal prostřednictvím platební služby PayPal MERCHANDISE..Reversal : Tento způsob platby nelze vrátit.Note from Mr Hrabacek Michal :Zaplatil za Zboží tak, jak souhlasil !Stav transakce : čekající Loading... 99% done. ( Postupujte podle pokynů a přijměte platbu )Merchandise Amount : Kč 8,900.00 CZKFreight charges :Kč 4,800.00 CZKTotal Amount : Kč 13,700.00 CZKPayments date : 6 , Dec, 2020Primary Payment Method : MasterCard XXXX-XXXX-XXXX-8957 Informace o přijímačích : Account Name: Struk Jakub Account Number:2900578982/2010 IBan Number : CZ9620100000002900578982 Bank Name: Fio banka, a.s. Country:Czech RepublicCelková částka Kč 13,700.00 CZK, která vám byla převedena panem Hrabacek Michal, byla zcela odečtena z účtu příjemce, který zahrnuje poplatky a je připraven k převodu na váš vlastní účet, ale dříve, než může být transakce připsána na váš účet účet, budete muset zaplatit poplatky agentovi převodu přepravní společnosti.Platba bude uvolněna na váš účet krátce po obdržení potvrzení o převodu BTC od vás, takže vše, co musíte udělat, je pokračovat v převodu Kč 4,800.00 CZK z vaší strany prostřednictvím převodu Ukázat celý příspěvek

Dobrý den
Přišlo mi něco podobného. Jak váš převod dopadl ?