» Poradna » Ostatní

PayPal a Money Gram

Dobrý den chtěla bych se zeptat, drazí zde na poradně, Mám odeslat mobil do zahraničí přes Money gram. Peníze bych prý měla mít na účtu Pay Pal. Ale já ho za a) smazala ( vím moje chyba), ale stejně mi nejde do hlavy co je to Money gram a zdali se dá účet PayPal aktivovat a taky bych se chtěla zeptat ohledně ceny odeslání přes Money gram. Prý mi na účet přišla nemalá suma. Není to nějaký podvod? Děkuji za každou odpověď.S velkým díky Věra

Odpovědi na otázku

je to podvod,budou chtít poslat přeplatek

Je to podvod, hádám, že vám bylo na email zasláno pro koho o je a ten údajný byl odněkud z Estónská nebo tak.. :D Dělají to tak, že pošlou přeplatek, údajně na dopravu, k vám na PayPal a vy máte přes MoneyGram zaplatit dopravu atd. Na PayPal vám žádné peníze nepřijdou a očekávejte emaily s tím, že vás bude vyšetřovat FBI a Interpol, tak jako mě.. :D Nic si z toho nedělejte, je to jen a jen podvod. :)

To je pravda FBI už na mě chtěli poslat.

... to ty samopaly nemůžeš takhle veřejně nabízet ...

Děkuji za odpověď.

Nechala ses hloupě nachytat. 1) určitě nemůžeš čekat, že tak tuctové zboží, jako telefon, bude nějaký cizinec hledat v takové exotice, jako je pro něj ČR. Proč by to dělal, myslíš, že u nich takový telefon nekoupí? 2) Přes Money Gram opravdu telefon nepošleš. To služba pro anonymní finanční transakce. A ten údajný kupec po tobě chce, abys mu poslala nějaký přeplatek ze sumy, kterou ti jakože poslal přes PayPal. On ti doopravdy samozřejmě nic neposlal a ty prosimtě příště používej mozek nebo přijdeš o peníze. Takže neposílat mobil ani peníze!