» Poradna » O Živě.cz

Paypal - zůstatek EURO použít na další platbu v EURO - nejde!

Dobrý denMám skromný dotaz. Ve službě Paypal mi kupující zaplatil v euro. Tento zůstatek jsem si ponechal na paypal v domění, že jej budu moci bez převodního měnového kurzu použít při jiné platbě v euro. Nyní, ačkoliv mám na paypal částku v euro, která je vyšší než platba, kterou chci učinit v euro, tak mi paypal nenabízí možnost při platbě použít zůstatek na účtu a ačkoliv mám zmiňovaný zůstatek v euro, tak mi při platbě v euro, paypal strhnul celou částku z propojené bankovní karty a provedl kurzovní převod, aniž by jakkoliv využil zůstatek na paypal, který je v euro. Podotýkám, že účet je vedený a založený v měně CZK. (což asi bude ten problém)Chtěl bych se tedy zeptat, jestli je nějaká možnost, jak zůstatek na účtu paypal , který mám vedený v euro, mohu použít při platbě v euro tak, aby nedošlo ke kurzovnímu převodu!?

Odpovědi na otázku

Řiď se tím co ti řekli na podpoře paypalu..

Jo, urcite se ptejte - podpory PayPalu.

Skromně odpovím, že to s PC Poradnou nemá moc společného. A se sekcí O Živě.cz už vůbec nic.

odpověď nevím, ale čekal bych že to nabídne zaplatit tím kreditem který tam v EUR máš - a opravdu ho tam máš ?. Ačkoliv Paypal používám takřka od začátku tak jsem si tam nikdy nenechal poslat peníze a jen tím platím přes kartu.

Ano, zůstatek vidím, ale nabízí mi to jen , že jej mohu poslat přes kartu, na svůj účet v bance. Použít jej nemohu. Jinak souhlasím, v minulosti jsem vždy zůstatek mohl použít, ale byl to vždy zůstatek v CZK, nikolik EUR. Takže než dám převod na svůj účet v bance, čímž na měnovém kurzu silně ztratím, tak se snažím najít pomoc, řešení. Jinak na paypal podporu jsem psal, přišla mi automatická nesmyslná odpověď a když jsem potvrdil, že chci napsat operátorovi, tak už to je 7 dní a nemám žádnou odpověď.

ono pokud to tam nějak přímo v menu nenabízí a nemůžeš si to tam nějak ručně převést na kredit, tak stejně asi nemá smysl kontaktovat živou podporu. Nic ti neporadí a dozvíš se jen že je to prostě vlastnost a nejde s tím nic dělat.

Jak jsem již napsal. Paypal mám v CZK a příjemce mi zaslal EURO. Takže já sice vidím zůstatek, ale paypal mi nabízí jen převod na můj účet. Takže pokud by tam byla varianta, že lze tento zůstatek využít, tak by paypal prodělal na měnovém kurzu, respektive by nevydělal na další translakci. Takže tak nějak asi chápu, kde je zakopaný pes. Pouze jsem si říkal, že jestli to skutečně nemá někde řešení, než to odkliknu, jelikož se nejedná zrovna o 1 czk. I tak děkuji za všechny vaše odpovědi!

Zkousels nastavit Paypal balance na vychozi (je to ve Wallet dole pod menama)?

Dobrá připomínka, zde jsem hledal jako první a mám primárně nastavené euro. Proto jsem nepochopil, když mám zůstatek v euro (které jsem obdržel z platby od kupujícího), tento paypal nechce použít a umožňuje pouze kartu. Dnes mi už odpověděla i paypal služba. Zatím neutrálně, nevidí problém. Tak pokud na to příjdu, napíšu na forum.Díky