» Poradna » Notebooky

Pavilion g6 grafický HW

Dobrý den.Mám problém s rozběhnutím grafiky ATI Radeon HD 7670m v HP pavilion g6-2070ec , Windows 7 64bit.Notebook používá jak Intel HD 4000 (při spořivém režimu), tak zmiňovanou ATI HD 7670m. Grafiky by se měly samy přepínat podle potřeby spuštěné aplikace. Bohužel se mi nedaří použít k ATI ovladač, se kterým by vše fungovalo jak má. Ovladač nainstaluji, ale po spuštění jakékoliv aplikace, která vyžaduje přepnutí na ATI grafiku, dostanu hlášení BSOD o problému s ovladačem grafiky. Vyzkoušel jsem ovladače nové od výrobce notebooku, nové s webu AMD, update manager AMD i INTEL, ovladače starší, instalace s instal managerem i ze správce zařízení nechat sáhnout do souborů s ovladači.Děkuji za případné rady, nebo zkušenosti.

Odpovědi na otázku

Ve Win7 šlapalo vše normálně? Předpokládám, že děláš upgrade na Win10. ☺

nevim jestli ti to pomuze, ale kdyz jsem cca pre rokem resil problemy s ovladaci AMD na windows 10 (muj problem byl, ze na mojim notasu Dell Vostro 3450 s grafikou AMD HD6630 Windows 10 startoval klidne i 2 minuty a nahodile se zasekaval) tak pomohlo stahnout komunitou upravene ovladace (http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/) a postupovat dle tohoto navodu: http://leshcatlabs.net/manual_chm/

Děkuji, ale obávám se toho, že toto není můj případ. Provedl jsem čistou instalaci Win 7 64bit + aktualizace.

Jaký je OS jsem psal, předpokládáš ani ne tak špatně, jako spíš zbytečně.

Zajímavý, když tam původně byl Win 7 a jelo to.

Původně a i nyní jsou tam Windows 7. Ano dřív to chodilo, ale nikdo neví jak. Klidně mohla být používaná pouze jedna grafika. Já to neviděl a nezjišťoval. Začal jsem s naformátovaným čistým HDD.

Jestli i přes čistou instalaci OS a následnou instalaci ovladačů z webu výrobce notebooku (nejdříve se instaluje driver na integrovanou a pak na dedikovanou GPU) nefunguje druhá GPU, bude asi daná grafika vadná.Ono má AMD hodně častý problém s funkčními čipy v noteboocích, hlavně po záruce.Oprava v tomto případě nerentabilní.Buď používat s integrovanou nebo koupit jiný notebook.Cena funkčního tohoto notebooku je někde kolem 2-3tis.

http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavilion... Jinak AMD ovladače u switchable graphics by v sobě měli mít ovladače i na Inteláckou grafiku.

Děkuji za odpovědi, úvahy i rady. Začínám věřit právě tomu že AMD grafika je poškozená a proto nezkousne žádný vyzkoušený ovladač. Budu ještě chvilku laborovat a tím se dostanu zase o krůček dál.

Jestli na tom byly nainstalované/provozované nějaké grafické hry, je GPU uškvařený.Typické pro všechny NB, nejen pro nepovedené Paviány od Compaqu.

Mozek uškvařený...typické pro všechny Milany.