» Poradna » Web a internet

Patentování názvu

Dobrý den, chtěl bych si nechat udělat patent jednoho názvu, ale bohužel nevím jak ani kolik co stojí. Je to jedno slovo, které není vymyšlené, mám pocit, že ho ještě nikdo nevlastní. Nevíte někdo, jak zapatentovat název? Děkuji...

Odpovědi na otázku

Napada mne prumyslove vzor, kazdopadne by to melo jit pokud to neni vylozene nazev obce, ... Pripadne jde graficke provedeni.Dej si pozor co zaregistujes, jedna vec je text a druha je graficke provedeni, oboje jde registrovat.Jak se tomu presne rika z hlavy netusim, ale google urcite napovi.

Patent? To spíš asi registrační ochrannou známku (R v kroužku). Cena je 5000 Kč (tuším na deset let), když si to podáš sám, pokud tím pověříš nějakou firmu, tak klidně 15000Kč. http://www.upv.cz/cs/prumyslova-prava/ochra...

Děkuji za odpověď. Když je to teda 5500Kč na 10. let, tak po deseti letech se platí zase těch 5500Kč za prodloužení nebo víc? Dík.

Si to najdi, ministerstvo co to resi to ma na webu. Dokazat si to najit a pochopit to je zaklad uspechu, jinak ti tu nekdo nakeca bludy a ty je sezeres.jinak co bude dal tezko rict, vestecke koule zatim nejsou, je to moc dlouho.

Hlavně ať se připraví na to, že ho to bude stát řádově více (tedy 10x).Ono to totiž není jen o zaplacení poplatku. Pokud si tak na to slovo fandí, bylo by dobré navštívit specialistu.Mám s tím své zkušenosti a utracených hezkých pár set tisíc...

Tak samozřejmě jak kdy jak co. Pokud někdo podá námitky, pak se to může táhnout a řešit soudní cestou, to už pak samozřejmě náklady narůstají. My jsme si zrovna teď tímto způsobem ochránili firemní logo a bylo to zcela bez problémů.

Slovo "Popokatepetltwist" už vlastním

A Moonalert je ještě volný? ☺

Možná to slovo nikdo proto, že je to tak obecné slovo, že ho chránit nelze. Jako například dům, slunce, rok... prostě obecně používaná slova.

jablko v angličtině...

A co takto zaguglovat anmeisto hadzania sem takychto?Inak dobru radu ti zadarmo nik neda.

Slovo či název se patentovat nedá. Patentovat se dá jen funkční produkt, tedy ani myšlenka, nápad nejde patentovat.

Nazov sa da registrovat na Urade priemyselneho vlastnictva.

To NENÍ patent ...

No neni, no

Pokud vim, tak se slovo registruje pro kazdy obor lidske cinnosti zvlast. Obecne si slovo registrovat nelze.Jaky mas vubec duvod? Pokud ti jde o to, napriklad, pripravit nekoho o internetovou domenu, tim ze si udelas ochranou znamku, tak to mas smulu.

Milion a pul zbytecnych rad a blbostí....https://www.upv.cz/cs/prumyslova-prava/ochra...

Pokud si chcete registrovat ochrannou známku (tedy slovní spojení, nebo jeho grafické provedení) - tak zde najdete databází, kterou nejdříve projeďte, abyste si byl jistý, že už danou ochranu nemá někdo před vámi. Potom si pečlivě vyberte pro které obory budete ochranu žádat (např.: můžete mít registrované slovo... supergrower pro zahradní potřeby, ale zbytečně byste ho registroval pro jiný obor...) a pokračujte dále dle směru šipek ;)..Pokud jste nezkušený / amatér - raději se obraťte na patentového poradce - udělá jednak rešerši (zjistí, jestli už Vás někdo nepředběhl) a dokáže kvalifikovaně poradit ohledně toho v jakých teritoriích (územích) chránit atd...

A proč se ptáš zde, když tato specifická problematika spadá pod institut právní, viz. odkaz https://www.upv.cz/cs.html