» Poradna » Počítačové sítě

Pásmo Wifi 5GHz

Ahoj kamarádi a kamarádky Mohu jako AP bod fungovat "ven" na vzdálenost 120m s nejnižším výkonem v pásmu 5GHz na frekvenci 5320MHz ? Je to jen Bridke pro jednoho klienta.Podle úřadu by to mělo být povoleno jen v budovách, ale i kdybych měl doma mojí nanostation M5 loco na minimální výkon tak si myslí že to do těch 120m dosáhne. Co na to úřad?

Odpovědi na otázku

Frekfencia 5320MHz je vonkajsia, vnutorne frekfencie su 5180 az 5240, i ked aj toto uz moze byt zastarala informacia vzhladom na 11ac.

Frekvence 5320 MHz je "vnitřní". IEEE802.11ac na tom nic nemění, ostatně stejně není určena pro venkovní použití.

Já jsem rádio raději pustil na 5540. Datový přenos na této frekvenci je sice o trošku horší ale na této frekvenci tu vidím nejméně provozu.Hned mi bylo divné že na 5,32GHz tu nikdo není

No neviem ci EU legislativa je tak opozdena za FCC, ale v r.2014 sa tam robili podstatne zmeny hlavne kvoli 160MHz prenosom na 11ac. Neviem co je na tom pravdy, alen nieco sa hovori aj o 900MHz, ktore by malo byt povolene v EU pre IoT od minuleho roku.Tu su FCC zmeny kvoli 11ac:http://www.revolutionwifi.net/revolutionwifi/2014/04/im...

Naše potažmo evropská legislativa je jiná, než v USA a jiná, než v Japonsku. V každém regionu jsou jiné kmitočtové příděly. Podívej se např. na situaci v pásmu 2,4GHz.

Vyzera to tak, ze EU to prebera dost rychlo. Kukni sem priamo na normu:http://www.etsi.org/deliver/etsi_en/301800_30... Pise sa tam, ze 5GHz sa uz nerozdeluje na vnutorne a vonkajsie a v EU konci na 140. kanali. Kukni si tiez povolene vykony.

Všeobecné oprávnění č. VO-R/12/09.2010-12 jasně stanovuje, že kmitočtová pásma 5150–5250 MHz a 5250–5350 MHz jsou pouze pro použití uvnitř budovy.

No hej, len to opravnenie ma dobu vydania rok 2010 a novou vyhlaskou moze byt oznacene za zastarale. To je napisane v tej novej vyhlaske, alebo norme.

K tomu však ještě nedošlo, takže je třeba se řídit tím, co platí. Jinak je tu risk pokuty od ČTÚ.

Ak by sa ti nepozdavalo to, ze je to draft, tak to len preto, lebo je tam 1 rocna lehota na aplikovanie zmien vyrobcami hardware.V starsej norme (platnej od r.2012) ETSI EN 301 893 V1.7.1 je oznacenie pasma 5G na dve subpasma uplne rovnake, pricom rozdelenie na vonkajsie a vnurone z tadial vypadlo.Existuje aj STN s rovnakym nazvom co by mohlo znamenat to, ze to plati aj na Slovensku.https://www.sutn.sk/eshop/public/standard_det...