» Poradna » Mobily

Pasivní woofer na sloupové berny

Zdravím vás, chci si koupit na sloupové bedny pasivní woofer, který bych dal do zadní části. https://www.parts-express.com/dayton-audio-sd175-pr-6-1... Je to dobrý nápad? Jinak sloupy jsou velké cca 90cm a je v něm 6" střeďák od Tesly a výšky. Celé dělané na zakázku. Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Použij aktivní = mnohem lepší možnosti variability/přizpůsobení.Pokud ti ovšem jde pouze o to aby to "nějak" hučelo/dunělo, pak je to jedno....

To ti nikto nepovie pokial nebude poznat konstrukciu reprobedne a aky je pouzity reproduktor pre nizke frekvencie.

Nektere repro od tesly ARN se k tomu tvemu pasivnimu wooferu nehodi. Myslis tim bassreflex ze? taka trubka. Ono to je prave tak, ze se to musi vse vypocitat sirka trubky a delka pro dany reprak a danou ozvucnici litraz atd. Ale jak rikam. k teslam se bassreflex nehodil. Ono by to spise udelalo vice neplechy. Dalsi moznost je, kdyz je mas delane na zakazku, tak ten nekdo tomu trochu nejspise rozumi, tak se zeptej jeho. Ono pak odladit vyhybku taky neni sranda. ona ti sice naroste v oblasti basu krivka, ale je treba bassak vetsinou otocit, tzn zmenit polaritu aby na prechodu na stredy nebyla pasmova propast.

PS: ted jsem se kukl co tim myslis a je to blbost. neres to.