» Poradna » Počítačové sítě

Parametry switche

Přepínací kapacita 48 Gb/sJumbo rámecPaketová kapacita (64B pakety, v milionech paketů/s) 35,7 ksVysvětlíte mi tyto parametry? Děkuji

Odpovědi na otázku

Přepínací kapacita => ako rychlo stiha prepinat sucasne na vsetkych portoch (v obidvoch smeroch).Jumbo rámec => ramec s vacsou dlzkou ako standardnych 1500bytes/ramec (odlahcuje to zatazenie procesora na linkovej rychlosti >= 1Gbps)Paketová kapacita => maximalny pocet paketov najmensej normovanej dlzky za jednotku casu co to este stiha obsluzit.

Děkuji za objasnění a mohli byste mi ještě vysvětlit, Který údaj je tedy důležitější pro snížení latence komunikace mezi serverem a klientem.Je důležitější přepínací kapacita nebo paketová kapacita? Co mi pomůže zrychlit komunikaci, respektive snížit latenci?Děkuji

Správně napsaná aplikace. Nemyslím si, že by jsi musel řešit nějaké desetiny ms (pokud nemáš doopravdy naplno vytížený switch) a pak stejně čekal několik ms na to, až např. DB server odpoví...