Paralelní port pro NB - redukce z USB pro scanner

Potřebuji poradit funkční redukci USB - paralel pro připojení staršího scanneru k NB přes ovladač twain.
Koupil jsem jeden, na krabičce Scanner Printer - ale chyba, nejde to.

Odpovědi na otázku

No ale to poctej s tim,ze ta redukce bude drahsi nez celej scaner.Dneska koupis multifunkcni tiskarnu a mas tam usb i scaner a mozna nektery muzou chodit prez bluetooth.

Tyhle redukce nikdy nefungují stoprocentně, je třeba je vyzkoušet před zakoupením. Pokud ten skener není něco nenahraditelné, je lepší se podívat po něčem s USB rozhraním (multifunkční zařízení nebo skener jdou koupit za méně než 1500, přičemž ta redukce bude tak 300-400).

ak mas expresscard v notebooku, tak si kup LPT expres card...len ci to zozenies..

Při rychlém netvrdím že přesném hledání navržené řešení asi 4-5tis.
To radši poslechnurady na nové zařízení.

To mi prozraďte, co je na tom scanneru tak úžasného: http://www.grafika.cz/art/skenery/clanek1541963... ... ?
Tahle zařízení (LPT) byla často problematická i v té době, natož dnes.

Tak už jsem vyzkoušel i kartu do NB, bohužel scanner Primax 1200P nejde rozchodit.
Doopravdy nemáte někdo vyzkoušenou a funkční redukci pro scanner?

Vskutku je nejlepší vyexpedovat s důvěrou tento scanner do sběrného dvora a pořídit nový, např. Canon. Přes paralelní port nikdy scannery pořádně nechodily, byla to jenom nouzovka, protože tenkrát USB neexistovalo, sériový port byl moc pomalý a SCSI zas drahý.

Ked to nejde tak ten scanner vyzaduje nieco specialne (emulaciu IRQ a podobne veci ktore mozno cez USB ani emulovat nejdu) t.j. nepojde ti to nikdy. Neni na vsetko "redukcia", ja by som chcel redukciu z blata na zlato

Este otazka - jake mody podporuje ta tvoja redukcia? Je to EPP alebo ECP port?
Je aj moznost ze redukcia funguje ale robis nieco blbo Neni nahodou nejaky notebookovy LPT1 v spravcovi zariadeni? (niektore NB maju LPT konektor vyvedeny v docking station). Nesnazi sa ten scanner hladat na nom? Po nainstaleni ovladacov toho USB zazraku pribudol ti novy virtualny LPT port v spravcovi zariadeni? Nie su u neho (pravy klik vlastnosti) nejake dodatocne nastavenia? (typ portu apod)?