Papír poškrábaný při tisku

Po výtisku mám divný papír a vypadá to jako skoro škaredý papír, popis, svislý pruh a papír není čistý a není to jemný. Mám OKI MB491 a nevím, který mám vyměnit, buď obrazový válec nebo zapékací jednotku?

Odpovědi na otázku

papír není čistý po celé délce, nebo jen v místě tisku? Pokud po celé délce, tak to může být klidně zadřený nějaký přítlačný váleček

Po výtisku se nám ukáže - škrabaný svislý pruh od začátku do konce papíru.Vyměnil jsem válec, a vytiskne už čistý papír, ale zbývá nám poškrábaný svislý pruh.

Musíš vyměnit ten, který je poškozený. A to ti na dálku fakt nikdo neřekne. Aby to poškrábalo papír, musí být poškození slušně vidět. A jak píše kolega, vůbec to nemusí být válcem.

"Lidé" mají různé nápady. Já jsem např. zažil, že jsem nachytal "stračenu", jak se snaží dostat seknutý papír ve válci u zánovní barevné laserovky nůžkami ven, místo aby mne zavolala. Ten řev co zažila, si ještě dlouho pamatovala. Určitá skupina lidí (BFU) a jejich vztah k technice bohužel nefunguje. A poměrně často to nezachrání ani manuál. (nečtou, nebo nechápou).

S těma manuálama je to těžký - píše se tam totiž strašně moc sraček - stačí se podívat kolik kravin tam je napásno třeba o nebezpečí udušení obalovým materiálem, pak nějaký cancy o konformitě, info jak recyklovat karton kde to přišlo, padesátkrát upozornění na nějaký nebezpečí poranění a mimochodem je tam někde v půlce knížky napsáno to co potřebuješ. Takže chyba je na obou stranách. Být to návod o dvou, třech stránkách tak si to člověk proletí. Ale číst takovou naředěnou polívku plnou blbostí se nechce vůbec nikomu...Vlastní zkušenost kdy blbej návod na !!!parní hrnec!!! kde jde funkce a veškeré nastavení a údržba popsat asi třema větama je roztahán na 20 stránek!

Ahoj, dělám i návody na nové výrobky - a mohu tě ubezpečit, že máš naprosto pravdu. Tyto a jiné věci (věty) nařizuje EU nebo některá z EN norem a jsou ve výrobku povinně (a pokud tam nejsou, nebo jsou přehozená slova - velmi rádi se toho chytají lidi z ČOI nebo hlavně ze SOI atd. ..)btw. - nyní mám rozdělaný kompresor na 12V a vlastní návod k přímému použití zabírá max. půl stránky, různá varovaní - věty - zbytek (asi tak 7-10 stránek)

dnešní firemní tiskárny často na displeji zobrazují víc než blbuvzdorný návod na vyndání zaseknutého papíru či výměnu toneru (zkušenost s HP) a jinak bývá instrukce volat někoho od IT / údržby - upřímně řečeno, i kvůli tomu tam jsou.

Ono se říká "návody jsou pro blbce", ale to platí pro znalé lidi, ne pro laiky. Pokud je například nějaké menu (obecně v elektronice) udělané +/- intuitivně, lze se bez manuálu v pohodě obejít. Ale to tedy neplatí pro laiky. Problém pak je, že ani laici ty návody asi nečtou a ještě jsou to někdy úspěšní absolventi Vysoké školy života, však ta je všechno naučila a nic není problém...dokud ten problém jejich zásahem nenastane.

Trochu svérázné řešení, ale prostě v průběhu tisku jak bude papír tak v půlce cesty vypni tiskárnu z napájení a pak ji otevři, vyndej zapékací jednotku, válce atd...no a uvidíš v jaké fázi dochází k poškození papíru...