» Poradna » Ostatní

Panorama 360°

Zdravím, chci se zeptat na jednu věc. Nafotil jsem si "fotku", která pokrývá 360° záběr jedné místnosti. Toto umím bez problému. Nevíte jak tento záběr dostat na můj web aby si ho každý mohl prohlédnout s pocitem, že v místnosti stojí a jen se otáčejí? Aby to nebyla ta placka co mám teď nafocenou. Doufám, že jsem to dobře vysvětlil. Nejlépe aby to byl free program.
Díky moc

Odpovědi na otázku

možností je mnoho

1/ stáhneš si 3DStudio MAX a tvoji fotku natáhneš jako texturu na kouli resp. polokouli.

2/ stáhneš si nějaký SW pro tvorbu panoramatických fotek 3D
http://www.easypano.com/panorama-software.html...
http://www.0-360.com/...
každopádně na pohyb v 3D potřebuješ program protože bitmapa sama o sobě se otáčet nemůže

3/ napíšeš si vlastní program v C/C++ co ti to udělá

4/ zadáš si do googlu vhodné heslo např. "3D panorama software maker" a najdeš si to sám

pokud vím tak tohle využívají třeba hotely pro náhled jak vypadá pokoj v hotelu ....

Ano, ale já nemám problém vytvořit to 360° v PC, ale problém je v tom jak to dát na web. Přesně tak jak to mívají ty hotely

Existují programy, které vytvoří potřebný projektor ve flashi, ale vesměs všechny jsou hodně drahé. Můžeš stáhnout trial verze, ale ty přidají do panorama svoje logo. Můžeš zkusit GardenGnome Pano2VR nebo Easypano Tourweaver. Na vyzkoušení stačí, ale pro vážné užití to logo dost překáží. Pokud chceš panorama na web bez loga můžu ti pomoct, potřebný SW vlastním.

A jak bys konkrétně mohl pomoct? Kdyžtak mi napiš na email

OK, máš to tam, domluvíme se.

Zatím nic nepřišlo

Tak se mi zkus ozvat na goya@volny.cz

Ok

existuje jedna takovýá zajímavá app na androidy (free) kterou to postupně vyfotíte a je to celkem super

Myslím, že vím co máš na mysli, ale jednak je to něco trochu jiného a jednak je to spíš hračka pro vážnou práci nevhodná. Ale rozhodně zajímavá.

Autopano Giga a Panotour 6 a jde to bez problémů.

S tím, že by se dalo trochu ušetřit použitím Hugin místo Autopano, je stejně kvalitní (navíc v češtině) a hlavně zadarmo.