» Poradna » Mobily

Panasonic DMR-EH57, kopírování není možné

Zdravím,mám doma DVD rekordér Panasonic DMR-EH57 a chci si vypálit staré VHS nahrávky na DVD. Nahraji je na HDD a pak je chci zkopírovat na DVD. Když vložím VERBATIM DVD-R do mechaniky a dám kopírovat. Napíše mi to hlášku: „Kopírování není možné. Disk neumožňuje záznam.“ Nevíte co s tím? Děkuji

Odpovědi na otázku

DVD jsou nove kupovane, nebo jako ten Panasonic z minuleho desetileti. Zkusit jiny znacky, pripadne +- jako zkousel zde:https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/2027... Nebo vyhodit, pokud jde o domaci nahravky, tak vypalit v normalni mechanice na PC, jinak stahnout

Jsou nové, ale předtím jsem měl cca 2 měsíce staré Verbatimky a ty fungovaly tak nevím. Je to asi 20 let starý takže se tomu ani nedivím. Díky za odpověď

Jseš si jistý, že jsou ty disky nové a není tam už něco vypálené?

Ano,kupoval jsem je cca před týdnem. Je jich v tom balíčku asi 50 tak je to docela vyhození peněz. Zkoušel jsem i různá jiná DVD, bez úspěchu. Nic na nich vypálené není.

určitě je to DVD-R a ne DVD+R? PC to nevadilo, u rekordérů bych si tím jistý nebyl.

Ano,je to DVD-R je to napsané přímo na těch DVD.

Rekordéry uměly +R,-R, RW i RAM. V tom problém nebude.

Presne tak. Po vložení DVD+R to okamžite vyhodí tabulku na formátovanie.

Prepisovat z jednoho mrtveho media na druhe mrtve medium?! Ma to smysl?

Není problém ve velikosti souboru vytvořeného z VHS ? Měl jsem taky Panasonic DVD rekorder a vzpomínám si, že pokud byla nahrávka větší než 2 hod, musel jsem pustit normální kopírování ( ne rychlé ) a probíhala komprese, aby se to na DVD vešlo.

Ono mě to nepustí ke kopírování jakéhokoliv souboru. V menu vyberu kopírování a až pak soubor.

* když kliknu na kopírovat tak to napíše: Vložte platný disk do cílové mechaniky

No můj stařičký rekordér Sony vyžadoval před vypálením DVD "formátovat"...Někde v menu rekordéru se formátování dalo spustit.

Nebylo to jen u RW?

Ten rekordér RW vůbec neuměl.

Jseš si jistý, že to jsou DVD a né CD? ☺

ANO

DVD mechanika odešla - je to to první, co na rekordérech odchází...

Taky si to myslím, ale zase je divné, že DVD normálně přehrává, tak nevím.

Každý přeci ví, že na mechanice nejdřív odejde vypalování, čtení je pak ještě schopna, čtení není tak náročný úkon....

Zkoušel jsi ručně nastavit rychlost záznamu na DVD?

A nahrát přímo na DVD bez meziuložení na HDD jde?

Nejde, když zkusím zapnout nahrávání vyhodí to tu hlášku.

Tak to je jednoduché, odešel laser. Takže popelnice to jistí.

Skús kúpiť jedno DVD+R, poprípade RW. Ak sa nič nezmení, tak je vadná mechanika.