Paměťový efekt NiMH

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli nematé nějaké praktické zkušenosti s "uzdravováním" NiMH akumulátorů v notebooku. Mě ten můj po 2 letech při plném nabití nenabootuje ani Winy. Plným nabitím myslím třeba notebook celou noc zapojený ve zdroji kdy časeh zhasne ikonka nabíjení. I když... když vytáhnu a hned zase zapojím nabíječku, je schopný zas několik hodin hlásit nabíjení. Tak nevím, co s tím...Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

No asi nejlepší je pořídit nový akumulátor, nějaké "uzdravovací" procesy většinou moc na dlouho nepomůžou.To s vytažením, opětovným zasunutím nabíječky a několika hodinovým nabíjením je klasika u vadných akumulátorů.Občas se dělají repasy akumulátorů (třeba firma Fullgur Batman nebo tak nějak). Ale nevím, jestli to vůbec u notebooků připadá v úvahu.

Dá se sehnat repas za 60% ceny nové bateriewww.helperr.webzdarma.cz

Co takhle před tím plným nabítím zkusit i plné vybití. Připojit vhodný odpor a sledovat, aby napětí na jednotlivé článku nekleslo moc pod 1V a poté nechat nabíjet třeba celou noc. Ale myslím, že takové regenerace článků nejsou moc efektivní.

Moje zkušenost je, že ve skoutečnosti elektronika notebooku hlídá a přepočítává pokles bat. a v případě, že pokles v určitém čase přesáhne jeho předpoklad, vyhodnotí situaci jako kritickou a pomyslně řekne el. řízení bat je prázdná! Když vypneš veškeré řízení a usínání a vypínání tak zjistíš, že na posledních 12 procent dojedeš ještě dalších 30 min... (obrazně) Nejúčinější formát bat je - zatížit odporem jak již bylo psáno já mám 60% úspěšnost s 24 V žárovkou a nechat až na krev.... pak dobíjet a zase opakovat.. Už po dvou formátech tohoto druhu zjistíš rozdíl! To vše za předpokladu, že některý ze článků není opravdu mrtvola!!!