Paměťová karta pro kameru

Dobrý den, pořídil jsem si kameru SONY HDR-CX115EB a hledám k ní vhodnou paměťovou kartu na kterou bych mohl nahrávat ve vysokém rozlišení. Velikostně by to měla být 8 nebo 16 GB akorát nevím jak je to z rychlostí paměťové karty. Jaká rychlsot je potřeba na vysoké rozlišení? Za každou radu děkuji. Jakub

Odpovědi na otázku

Nevěděl byste někdo? Někdo kdo se vyzná v této oblasti?

Nemas moc co spekulovat, Sony je Sony a pouziva ine karty ako "zbytok sveta"

Musis pouzit kartu Memory Stick™ a to taku, ako podporuje Tvoja kamera (manual).

nemusí, ta kamera podporuje klasické SDHC karty (díkybohu)

AI Wintermute: diky. Omluvam sa za moju odpoved.

čauky, něco jako tohle je sázka na jistotu:

SanDisk Secure Digital (SDHC) Extreme HD video - 8GB

Superrychlá a odolná paměťová karta typu Secure Digital s maximální rychlostí čtení a zápisu až 20 MB/s, kapacita 8GB, Class 6.
Cena s DPH: 565,- Kč
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...

"Nová řada s příznačným názvem SanDisk Extreme HD Video SDHC je primárně určena pro HD video, karta umožňuje číst a zapisovat maximální rychlostí až 20 MB/s při zachování minimální rychlosti 6 MB/s."

No ja bych sel stejne pro jistotu do rychlejsi (class10). Ono rozhodujici neni ta maximalni rychlost, nybrz zarucena minimalni (class X, kde min. rychlost je X MB/s).

A druha vec, kdyz tedy jde o kameru, navic se snimanim ve full-hd, tak bych bral co nejvetsi kartu. Pri te slabe kompresi se 8GB zaplni rychle (pri full-hd a nejvyssi kvalite se u kamery uvadi datovy tok 24Mb/s = 3MB/s, takze 8GB karta by byla zaplnena po 45min).

Kamera podporuje SDHC, a tam je maximum 32GB, tak proc do toho nejit? Takze treba Transcend SDHC 32GB, Class 10. ~40€ je sice dost, jenze cena/1GB je min nez polovina toho co u te 8GB karty.

Ok. Díky. Právě me zarazil ten class u té karty ... někde v diskusi dokonce někdo doporučoval kartu s rychlostí 15MB/s pro vysoké rozlišení.... čili se zeptám jinak ... např. takováto karta http://www.alza.cz/kingston-secure-digital-g... ... by svou minimální garantovanou rychlostí stačila na full-hd ?

Zcela jiste.