Paměti

Ahoj, zajímalo by mě jestli verze BIOSu může ovlivnit výčet podporovaných pamětí. Přemýšlím nad koupí 2x2GB DDR2 800MHz, ale chtěl bych časem za několik let rozšířit na 2krát 2x2GB = 8GB aniž bych měnil základní desku. Nějak se můžu dostat k odpovědi. Většina novějších desek podporuje zapojení až 8GB paměti, ale, když si stáhnu seznam podporovaných modulů třeba od Asusu, tak tam jsou paměti maximálně 1024GB x 2.

Odpovědi na otázku

8GB RAM pod Windowsami nevyužiješ...
čo je to za dosku?

Prosím tě proč?

Jaké databázové nebo výrobní aplikace doma provozuješ, že ti nestačí 2 až 3 GB paměti?

I pro mnoho "výrobních" (myslíte automatizaci, MAR?) je 8GB hooodně. Pro běžné IPC (průmyslové PC) stačí i 256MB, příp. 512MB, pro náročnější aplikace 1GB. Běžná aplikace "virtuální PLC" (Twincat od Beckhoffu např.) nebo vizualizace linky a/nebo výrobního procesu zas tolik paměti nepotřebuje. 8GB je luxus.