Paměti DDR400MHz běží jako DDR266

Moc tomu nerozumím, ale když bootuje počítač, tak mi to hlásí následující:MEMORY INFORMATION:      DDR266      DUAL CHANNEL      128-bit        &n bsp;         &nb sp;         &nbs p;           ;        Tcl:2      Trcd:3      Tras:6      Trp:3        &nbs p;           ;                     & nbsp;       (2T TIMING)ale paměti mám 400MHz. Znamená to, že běží na 266MHz? Pokud ano, tak jde to nastavit tak, aby běžely na 400MHz?Paměti mám v dualu 2x1GB + 2x256MB (CL2)Deska MSI K8N Neo4 PlatinumSLICPU AMD 3500MHz VeniceDíky za info

Odpovědi na otázku

Nastavuje se to v BIOSu.

Asi mas nastaveno casovani dle SPD, kde mas frekvenci na AUTO. Potom pri casovani co mas uvedeno (CL 2) to nektera z pameti zrejme nezvlada pri vyssi frekvenci nez pri 266 MHz. Zkusil bych tu frekvenci nastavit natvrdo vys, pokud by neco nebylo jak ma, tak bych nastavil vyssi latenci (2.5, 3, nebo nechat na AUTO). Pokud jsou moduly 256 MB jednostranne, tak by ve frekvenci 400 MHz nemel byt problem. Vice je uvedeno treba zde:http://www.svethardware.cz/art_doc-F42B038574BF5A96C...

Něco podobného se stalo známému, přinesl PC a paměti DDR400 jely místo jako DDR266. Celý problém si zavinill sám, protože řešil nějaký jiný problém v PC načtením defaultního biosu. Tím mu PC naběhlo na FSB 100 MHz, tedy procesor běžel na (11x100MHz) =1100MHz, místo (11x166) = 1833MHz a paměti asynchronně na 100+33= 133MHz, místo 166+33=200MHz. Proto DDR266. Nemáš načtený také defaultní bios?

Jo tak to bylo tím, že jsem neměl nastavený paměti v biosu na 200. Dík, nějak jsem to přehlíd. Zdá se, že už je vše ok. Už se to hlásí jako DDR 400 a jede to v pohodě (zatím) na CL2 (jsou to CL2 paměti) DíkyAhoj