» Poradna » TV, audio a video

Paměť u fotoaparátu - problémy

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli náhodou nevíte jak zvětšit paměť na fotoaparátu, jelikož hned po vyzkoušení nového fotoaparátu jsem zjistil, že tam je místo na jednu fotku přitom podle toho co jsem o typu fotoaparátu tam se muže vejít až okolo 200 fotek, tak nevím jestli mám k tomu koupit paměťovou kartu nebo jestli je to jiná příčina problému. Typ fotoaparátu je Kodak friendly zoom fz152.Děkuji

Odpovědi na otázku

https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/kodak-friendly-zoom-fz152/Jo, vejde se jich tam hodně ... v rozlišení 640 x 480 Vložením karty zdvojnásobíš cenu foťáku No, konec srandy ... pokud ti fotky vyhovují, klidně si kartu kup. Jiná příčina tam asi není.

No vidíš, jaký krásný fotoaparát jsi koupil! Představ si, že dříve byly fotoaparáty tak zaostalé, že když jsi do nich nedal kinofilm, nebo svitek, tak jsi neměl ani jednu fotografii! Ten pokrok! Kde se to zastaví...

a co s tym ako? Pisu, ze SD karty to berie do 32GB, tak tam nejaku dokup

skoro pravidlem je mít v digi foťáku paměťovou kartu, bez ní nelze foťák "používat" ...digi foťák standardně nějakou paměť má (tento model 8MB), ale to v realitě znamená skutečně jen místo na jednotky fotek ...

To jsou rady naprd tady.
Kupte si 8GB pametovou kartu, SD, na rychlosti nezalezi. Na tu dostanete opravdu tisice fotek.

I na rychlosti záleží. Viz popis: We recommend ONLY USING a "SD" or "SDHC" standard card, with Class 4 speed or higher and no more than 32GB or storage. We do NOT recommend using any "ULTRA", "SDXC" or Hi-Speed cards as these cannot be guaranteed to work the the FZ152. We also cannot guarantee larger capacity cards such as 64GB, 128GB, etc. to work with the FZ152.

Tak to je snad samozřejmost, že se do foťáku kupuje paměťová karta, to jsi nikdy nezažil? Ale upřímě, to jsou vyhozené peníze za takový krám. Každý mobil střední třídy dnes fotí líp.

už v dobách, kdy karty jako SmartMedia, nebo CompactFlash patřili mezi aktuální technologie bylo samozřejmostí, že se k digitálu kupovala paměťová karta. Některé foťáky snad ani interní paměť nemají.

Tak paměť mají všechny, ale jako cache. Uživatelsky přístupná je obvykle znakem fotoaparátů nejnižší řady, ba přímo je to znakem nic moc kvalitního fotoaparátu.

Coolpixy řady P (P300 ap.) měly myslím taky nějakou paměť a nejde o levné stroje. Přišel jsem na to náhodou - kartu jsem měl ve čtečce, něco doma fotil a po pár snímcích to zahlásilo plné úložiště.

Tak vzácná výjimka: https://www.nikon.cz/cs_CZ/product/discontinue... potvrzující "pravidlo". Ten Kodak ovšem nic moc extra není.

Interní paměť ve foťáku obvykle slouží jen jako "rychlá cache", kde fotka stráví max pár vteřin než ji FW odlije na SD kartu (což ale při dnešní rychlosti karet snad ani není potřeba). Vlastně mě dost překvapuje, že v tomto případě je vůbec uživateli dostupná.Koupit SD kartu (max 32gb) a neřešit. Dnes to stojí pár korun.

Asi jste špatně četl... V popisku k foťáku se píše, že na jedno nabití baterie lze vyfotit až cca 200 fotek Interní paměť je jen 8 MB, což bude opravdu tak na 1-3 fotky. Bez paměťové karty to opravdu nepůjde.Pokud je problém cena, tak stačí vzít něco jako https://www.alza.cz/sandisk-sdhc-16gb-extreme... To by mělo stačit na pár tisíc fotek.

Přesně takovou by si kupovat neměl. Potřebuje úplně obyčejnou pomalou SD kartu bez jakýchkoli přívlastků jako super hyper extreme.

Tohle jsou vyhozené peníze. Takový low-end foťák využije jen zlomek rychlosti takové karty. Class 4 je bohatě dostačující