» Poradna » Notebooky

Pamět počítače

Dobrý den,Mám relativně nový ntb Acer nitro 5. Ale i tak když mám spuštěný prohlížeč a hru tak se mi to občas neuvěřitelně seká.. Když se kouknu do správce úloh tak pamět zatěžuje třeba google chrome(s 8 lištama) 2k MB hra o trochu méně ale taky dost a je to vytížený až na 96%. Moje otázka zní jde to nějak vylepšit ?

Odpovědi na otázku

A co to je za NB?Acer nitro 5 je asi jako když napíšete, že máte Škodu Octavia. Jaký má motor, zda je to kombík, nebo hatchback, atd... už se nedozvíme.Jaká je tedy HW konfigurace? Případně přímo odkaz na ten NB?

S i7 8750H, SSD diskom a 8 GB RAM by to malo lietať. Aj keď ja osobne by som RAM navýšil. 8 GB využije Chrome s W10. Ak hráš, 16 GB by malo nyť už optimálne. Ale s SSD ani pri 8 GB RAM by nemalo sekať. BTW, ovládače máš správne?

A inak, aké teploty?

s teplotami si nejsem jistý ale přijde mi, že to má dobré chlazení můžu se podívat až to bude zase blbnout..Ručně jsem si žádné ovladače neinstaloval, ale mělo by to být aktualizované..

Spusť Speedfan a keď začne sekať, pozri sa a pošli sem screen.

Je otázka, co to je za hru. Pokud si hra vezme 7GB ram, tak logicky už nemusí zbýt na zbytek, a pokud mezi tím přepíná, tak se to logicky seká. Tedy než se to dotahá do té ram. Pak by to mělo běžet zase OK. 8GB je prostě na jednu věc, nikoli na multitasking. Takže je možné, že se to přikusuje při tom přepínání.Ostatně já mám nyní v PC 16GB ram, využitá je nyní jen s prohlížečem o 7 záložkách 4,3GB a v pohotovostní je 9,8GB. To znamená, že v paměti mám celkem nyní nahráno 14GB dat (4,3GB potřebných nutně) a jen 2GB pameti je opravdu volná. Těch 14GB je tam nahráno z věcí co jsem měl otevřené, aby kdybych je měl zase otevřít, tak to bude rychlejší, protože to už je v paměti.On když má málo paměti, tak logicky musí tyhle předpřipravená data odmazat a neustále tedy na ram něco honí. A ačkoli je SSD rychlejší než HDD, tak ani tak to nemusí tyhle přechody vykrýt dokonale. Byť ano, s HDD by to byl ještě větší porod.

Pri 8 GB RAM nemáš voľných 7 GB. Mne samotný Win zaberie okolo 4 GB, stačí Palemoon a po dlhšom čase vezme 1 GB a aj bez Chromu som nad 7 GB (t.j. pod 1 GB free). Na hranie aspoň 12 GB RAM.

Přečti si to ještě jednou.

PS: Nebo pokud to myslíš tak, že hra si nemůže vzít 7GB, při 8GB nainstalovaných, tak to bylo myšleno tak, že když spustíš měřák ve hře, tak to bude 7GB. A ano, tam se do toho započítává i systémová režije, takže to je včetně OS.Šlo mě prostě o to, poukázat na to, že je jedna věc opravdu využitá ram a druhá věc je pohotovostní. Ideálně mít tolik, aby bylo dostatek na oboje, jak na tu nutnou, tak na tu předpřipravenou. Pak je to plynulé.

Asi si myslel 7 GB aj so swapom.

pisu, ze 1 slot je volny, takze nic ti nebrani dokupit dalsich 8GB

Přesně tak. pokud mu opravdu nestačí ram, tak lze do volného slotu tu ram dokoupit.

Asi ji budu muset dokoupit. Pokud můžete doporučil by jste mi nějakou 8Gb ?

Notebook není tak starý. Tak vezměte nějaký diagnostický nástroj a mrkněte co tam je za ram a kupte stejnou. Případně NB rozeberte a podívejte se u ram na štítek.

vyber tu co tam mas a taku istu kup

Aký CPU, aký disk, koľko RAM? K typu NB by sa hodila info aj o konr. konfigurácii. G. Chrome nemá pčroblém zožrať 2 GB RAM. Buď zmeň prehliadač, alebo dokúp RAM, ak nemáš SSD, dokúp aj to. Teda ak nemáš nejaký strašne pomalý CPU.