Pamět grafické karty

Dobrý den, předem se omlouvám, jestli jsem špatně vybral kategorii k mému dotazu. Potřeboval bych objasnit, co konkrétně dělá grafická paměť ve hrách a jak se vyšší kapacita paměti projevuje a taky čím menší, co způsobuje. Pak by mě zajímal konkrétní rozdíl mezi gtx 1060 a 3gb vs gtx 960 a 4gb. (Pouze rozdíl na kapacitě při hraní her)Děkuju za rady.

Odpovědi na otázku

Třeba Watch Dogs by se hrálo s 2gb na 50 s propady na 20 fps, ale s 4gb by to jelo na 60 bez propadů. Hlavně de o to, jak moc si připlatíš.

Ak dobre viem, ide hlavne o rozlíšenie. Ak by si s HD 3850 novšiu hru zahrál, zrejme pri 0,25 GB ani omylom, ale veľa grafík, kde VRAM brzdí nie je. Viem len o tejto HD 3850. Pozri si testy a zistíš kde Ťa 3 GB brzdí, avšak podobná GTX 970 mala len 3,5 GB rýchlej VRAM, ale málokto sa sťažoval. GTX 1060 je o čosi výkonnejšia, tak 3 GB môžu byť niekde brzdou. U GTX 960 4 GB nutných nie je, veď je pod GTX 970

Záleží na rozlišení. Pro 1920 x 1080 bude 3 GB stačit, ale pro 3840 x 2160 bys potřeboval 8 GB vlstní paměti karty.

To záleží hlavně na rozlišení použitých textur.Ve 2D je pro tyto rozlišení potřeba pár MB (3840x2160x32 (při 32bitové hloubce)/8 = výsledek v bajtech, tj. zhruba 31,5 MB paměti).