» Poradna » Web a internet

Paměť chrome a karta facebook víc jak 1GB RAM

Dobrý denJiž delší dobu sleduji divné chování facebooku. Já ho nepoužívám, žena na něm je stále. Má spousty přátel, hlavně kvůli obchodu, žádné hry tam nepouští a nehraje jen chat nic víc. Používáme prohlížeč hrome. Počítač má 4GB ram ty jsou na pc dostačující pro naše potřeby. Jenže chrome, když má otevřená 2 okna na facebooku zabere klidně 2,5GB každé okno polovinu. Nechápu proč facebook zabírá tolik. V počítači vir není ani spyware. Po přihlášení to dělá chrome na každém počítači. Jak to omezit už mě ten facebook rozčiluje děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Chromák = špionážní moloch.Co s tím?Odinstalovat.Předpokládám, že Ty i Tvoje paní používáte vlastní účty s právy skupiny USERS.Pak Tě nemusí znepokojovat, jak si Tvoje drahá polovička ničí svůj profil.Vlastnosti a stabilitu OS to nijak neovlivní.

Opravdu odpověd na dvě věci copak bych se tu mohl dočkat nějaké normální asi ne koukám. Předpokládáš špatně bohužel. Právě, že vlastnosti pc ten facebook hodně ovlivňuje. Když zbude 100MB RAM a pc pak nezbývá než ukládat na disk a ten pak jen hrabe.

Milana si nevšímej, to je starý prudič a všeználek.Máš tam nějaké adony/pluginy? Ty by to mohly dělat.

Ad_block gesta myši nic neobyč :) Ty to nedělají ve správci úloh chrome všecky doplnky poměrně málo paměti jen ten facebook momentálně 1,2GB v hlavním menu facebooku nic dalšího tam není otevřeno.

Dělá to i na Edge i na Firfoxu..

Taky mám stejný problém....používám windows 7 64bit (jestli někdo napíše,že je to tím,že win 7 skončila podpora tak ho vážně někam pošlu),prohlížeč Firefox a žádná stránka na internetu nedělá problémy....zapnu Facebook a čím déle tam jsem (jen tam jsem,nic nesdílím,nevkládám,nepročítám,neprohlížím)tak je to horší....mám 6GB RAM a jediný Facebook je schopen po určité době nečinnosti na FB vzít maximum!!!tedy 6GB RAM!!!Upozorňuji,že to dělá pouze Facebook....moje jediný podezření je,že si Facebook o vás bez vás stahuje informace které jsou nejaktuálnější,vždyť je to taky nástroj pro špehování.....takový špehování,že Chrome se může jít zahrabat

NO A CO?Kolikrát tu upozorňuji, že ne já ale ať se každý SÁM podívá, že stačí Flickr, FB, nějaká fotobanka třeba iStock a obchod třeba ASOS a máte 3 GB v prdeIi (už mluvím jako Meduna / Jane007) nyní to vidíš sám.

Jo konečně trošku rozuměnší. Taky mě hlavně zajímalo jestli to dělá dalším lidem. Windows 8.1 ukládá taky kdejakou kravinu do paměti na pozdější použití, i když jste ji vypnuli a dál ji používat nebudete. A musíme dát správce úloh a aplikaci vypnout ručně u chromu tohle nejde. Vypne se celej facebook :)S těma fotkama mě to napadlo taky. Jelikož tam má obchod a stále nějaké fotky prohlíží. Spíš mě zajímá jestli je tam nějaká možnost tomu zamezit, aby facebook neukládat fotky do paměti třeba. Nebo něco jiného. Dík

Jo dělá a to si představ, že já chodím i fóra kde jsou fotky UHD a ty se často loadují nekomprimovaně, pár snímků a 6 GB je fuč dokud okna neuzavřu. Zamezit se tomu nedá i u FF to každý ladí jak blázen a je to k ničemu dnes prostě jsou stránky a multimédia na ni náročná. Já to od roku 2006 řeším 8 GB RAM dnes 16 - 32 GB RAM u nových mašin. Proto rád vždy uvádím ty běžné netové obchody ať se každý podívá co to dělá, někdy i s CPU a je jedno jaký to je. Vždy to žere jeho čas, kolikrát i naprosto zbytečně.

Já právě zkoušel rozjet na starém notebooku facebook 2,4Ghz (768MB RAM jen pokusná šunka) a zjistil jsem, že tam vše chodí slušně na xp nebo linux jen tan facebook tam nejde to je příšerný jak jsou ty stránky udělaný. Ale v chrome tam jde ten facebook opravnu příšerně. Proto se bojím toho, že na normálním pc i ten chrome a facebook stojí za prd, ale na jin prohlížeč jít nechci. Hlavně k vůli ukládání hesel. A případného přeinstalování pc na to je chrome pohodové.Firefox má také své mouchy tenkrát neustále hlásil prohlížeč neodpovídá na pár vteřin a lidi to moc neřešili i když to dělalo každému to jsem nepochopil proto jsem také utek.Prostě asi budu muset dokoupit paměť i na ten dřív nenáročný internet. Jenže se bojím toho že pak nebude stačit žádná paměť.

Ničeho se neboj normální PC s +8 GB RAM si ničeho nevšimne ani na W8, pokud při tom nebudeš pracovat v Adobe skupině nebo něčem podobném.

Normální PC s 6GB má obrovský problémy s Facebookem...a nemusí běžet na PC nic jiného jen Facebook který po čase bude chtít i 6GB RAM

Hold stranky rastu, web sa vyvija. Ono to nie je zle urobene, je toho len vela. Kazdu chvylu tam lietaju kadejake JSON-y, zo serveru do klienta a naopak, tie sa neuvolnia okamzite ( caka sa vzdy na garbage collector a vacsina sa neuvolni ani potom). Tak isto tie "nekonecne stranky", ono to nieco stoji, mat to cele v pamati. Dalsia vec je, ze ak ma prehliadac dostatok priestoru, tak nie je nuteny pamat uvolnovat (predsa len sa musi pozret na vsetky objekty kolko je na nich referencii) a este 64bit spotrebuva vzdy viac pamate. Toto je cele len prirodzeny vyvoj ( v dnesnej dobe uz nie sme tak limitovany pamatou). Len tak medzi recou, pri programovani nie je na prvom mieste vykon alebo spotreba pamat. Ovela viac sa dba na modularitu a stabilitu aplikacie.

 |   |  SymbianOS Opera 6.30

muzes sem dat odkaz na nejakou stranku, kede se mi primo zobrazi ten tvuj UHD :) obrazek a zeze mi 6GB pameti? nebo zas jenom kecas, jako obvykle?

Najdi si to sám jo, neznáš fóra s celebritami, fetišem a další no tak. A pokud kecám víš co zeptej se ostatních co otevřou mezi 25 - 50 okny na daných stránkách poradím ti pak se podívej do procesů. A sorry nebudu dávat všechny stránky kam chodím, ale to jak prohlížeče hrabou RAM ví dnes i magor na to nepotřebuješ mě.

fetiš??? sofoma a gomora....

Co fetiš je normální forma sexu, každý muž má nějaký, krajky, spandex, vysoké podpatky, guma, latex, kůže, neopren a jiné.

nechcem sa opakovať s tlačiarňou,tak už pritvrdím: asi Tvoje IQ nestačí na pochopenie, že nie každý má na PC s 32 GB RAM. Fakt Ťa nechcem uraziť, ale v kuse sa opakovať ako pokazený gramafón a na každý problém odpovedať to isté naučené? Ak prehliadač žerie priveľa, sú alternatívy. Samoz. nevojde sa do 1GB bez swapu, ale nemusí mu to žrať 1,25GB na 1 záložku. Aj pri aute, čo žerie veľa by si doporučil väčšiu nádrž? Riešenie žrania RAM existuje, navýšenie nad 4GB nie je absolútným riešením (ale Ty máš názor, že iba Tvoje názory sú tie správne). Ak tazateľ nemá kam dať 130€, nevidím problém

Hele Lubo víš co vyprávěj jen o tom čemu rozumíš a tohle teda nedáš, opakuji vyzkoušej si to sám pak mumlej, neteoretizuj nemusíš přece dát na mě.Nahoď 30 tabů s Flickrem, 30 tabů s ASOS, 30 s nějakým fórem s fotkami podle tvé preference a pak se sám podívej to jsi tak hloupý, že to neumíš?

1. riešenie môže byť používať aj MENEJ tabov2. ak je chrome veľmi nenažraný, existujú alternatívy - prečo ich nevidíš? Ja som pri 2GB RAM používal Flock, aj keď už má svoje obmedzenia, ale mne to stálo za to vôjsť sa do 2GB bez swapu aj s 15 záložkamiFakt nikoho nechcem uraziť, ale bolo by fajn dať tazateľovi alternatívy, nie len tú istú odpoveď: kúp ďalšie železo (to by som odporučil ako poslednú možnosť)4. neteoretizujem, len kritizujem, že ponúkaš len jediné riešenie, kde je viac možnosti. Flickr: viď bod 1

1. se nedá vždy aplikovat.2. změna SW není vždy řešeníZnova se vyhýbáš tomu udělat sám test, udělej ho a klidně postni screeny já to jen uvítám. Uvidíme kdo měl pravdu, uděláš to?

1. Kto Ťa núti mať 50 záložiek? Žena? 2. je to 1 z možných riešení do istej hranice, samoz. nie pri Photoshope, alebo Sony Vegas a strihaní 4K videa - tam je odpoveď jasná3. s Flockom? To by si mi ani neveril (ak by nepadol, pri keepvid.com padá)

Já běžně, ty to tak neděláš Lubo přeháníš to.1. Když stahuješ třeba 500 fotek, není jiná možnost (nelze vždy automat) než si je načuchat do oken a pak pomocí klávesnice ukládat i zavírat okna (blesková rychlost).A ženy? Ty mají těch oken i 100 víš ony takto vybírají = kombinují.

Ctrl + S, Ctrl + W a jedeš to je ti snad jasné, jinak by jsi to dělal tejden. Měl na mysli, že jsou účty co mají i 18.000 fotek kámo. Fóra nemají omezení.

to ano, ale načo Ti toľko fotiek, keď máš ženu?

Asi pracovně Lubo co to má co společného s holkama a společným koukáním na pornáče nebo fotohrátky?

Chrome už nie je prehliadač, ale operačný systém, takže pohoda, nakoniec čo sa nezmestí do RAM, presunie sa do stránkového súboru, ktovie koľko by si vzal chrome pri otvorení 100 záložiek?

Pri scrolovani jse vsechna videa a obrazky nacitavaju do RAM, takze je to nromalni. Nezaskodilo by nahodit flashblock a treba i ghostery a adguard.

Mě to také dělá, jak kdy, hlavně když už dlouho roluji a mám na FB zobrazeno už třeba den staré příspěvky, někdy to uděá do půl hodiny a někdy vůbec, ram mám 8GB, ale už přemíšlím dokoupit ještě 8GB, pomůže vypnutí FB a je vyřešeno, jen se ztratí pozice prohlíženého obsahu njn