» Poradna » Ostatní

Paměť 256MB na 133MHz?

Zdar Všem kdo pomáhaj a tak hezký Vánoce!A teď k věci. Vlastním HP Brio/Celeron 366MHz s paměťma64MB(100MHz)origoš od HP. Ale chtěl jsem zrychlit sčota tak jsemkoupil 256MB(133MHz !!) respektivě tam kde jsem to koupil nic jiného neměli. Ale po testu jak co běží rychleji, tak mám pocit, že to neníto pravé, protože teď mám nastaveno sice 288MB ale 32MB(100MHz) + 256MB (133MHz) a start Windows98 pomalejší než s 32MB(100MHz)+32MB(100MHz) od HP.Chtěl bych odbornej názor na věc jestli nechtít raději těch 256MB na 100MHz (protože těch 64MB bylo na 100MHz!)!!Poraďte!!Jerry.

Odpovědi na otázku

Neviem ci sa nemylim, ale ten Celeron je 5,5 × 66 MHz = 366 MHz. Aj pamate teda pracuju na frekvencii 66 MHz (v pripade asynchronneho nastavenia 66+33=100 MHz - ak to chipset podporuje). Tych 133 Mhz v specifikacii pamate hovori len to, ze dany modul by mal zvladnut uvedenu pracovnu frekvenciu.

Myslim, ze mas pravdu: Asynchronni nastaveni je skutecne 66+33=100MHz, coz mi chipset podporuje. Prestoze tvrdis ze ta pamet (256MB na 133MHz) zvladne tuto frekvenci na rychlosti to neprida.Domnivas se tedy ze by pamet 256MB na 100MHz nesla lepe, pokud ne tak je vse OK a budu si muset zvyknout, ze muj pocitac je uz opravdovy dedecek.Dik. Jerry

Myslim, ze 256 MB 100 MHz nepojde rychlejsie, aj ked jeden nikdy nevie. Skor sa skus pohrat s nastavenim CAS latency a timingu pamati v BIOSe. Rychlejsie pamate by mohli zvladat pri 100 Mhz CAS 2, ale treba to vyskusat.

Já bych nastavil CAS2 a te 32MB modul dal pryč, viděl bych v tom do budoucna možný zdroj problémů (taktování CAS2 apod.)