» Poradna » Ostatní

Pamatujete reklamu "Londynska burza dala prednost Windows Se

Pamatujete reklamu "Londynska burza dala prednost Windows Server pred Linuxem" ? Bylo to uplne vsude a prehlednout se to nedalo. Tak ted uz Londynska burza vi, ze udelala chybu: blogs.computerworld.com ...
No hlavne, ze se wow dobre prodava...

Odpovědi na otázku

Máme to chápat tak, že Linuch nikdy nikomu nespadl? Jo? My na něm jedeme v zaměstnání a tuhne veeeeelmi často. Zatuhává i ten slavný kill proces nebo jak se tomu bastlu říká, takže vyškubnutí ze zásuvky 230 V to jistí. Celá slavná Mandriva na desktopech i serverech může jít do (nebudu sprostej). Zlatej Windows Server blahé paměti u minulého zaměstnavatele.

Jenom mi prijde vtipne, ze si na tom zalozili reklamni kampan a ted se ukazalo, ze na to .NET nema.
"Zatuhává i ten slavný kill proces" - je videt, ze tomu rozumis

Jsem uživatel. Na PC dělám jiné věci než abych čuměl do příkazové řádky. Dřív fungoval v nouzi trojhmat, kdy se kurzor změnil na lebku a nefunkční aplikace se dala shodit. Dnes už kolikrát ani to. Nemusím tomu snad rozumět na administrátorské úrovni jako ouřada, ne? Pod Win se mi několik let nestalo, že by vyplivla sí´tová tiskárna. Na Lin za poslední týden 4x se něco vymazalo až za rootovským heslem, takže náprava v nedohlednu a kancelář holt stála. Asi jako ta burza. Admin měl času dost, tak my taky.

Jasne. Kdyz se do Linuxu natahaji nestabilni aplikace a admina dela jouda, tak muzou byt problemy i tam. Ja jsem nikde nerekl, ze je Linux perfektni. Jenom, ze mi prijde vtipne, jak byl cely cesky web prolezly tou reklamou a ukazalo se, ze to moc chlapci na burze nevyhrali.

Tak s tím joudou to sedí, co se týká aplikací - Kmail, OO.org, Krusader, Firefox, K3B, Totem, ... holt nestabilní aplikace.

A zaseklo se to tak, ze nesly zabijet procesy. Promin, ale tomu neverim.

Já tě nenutím ani věřit, ani diskutovat.

Delam s Linuxem par let a dost ho trapim, ale tohle se mi nikdy nestalo(a slysim o tom poprve).

Zrovna Firefox, K3B a Krusader užívám velmi (v práci na openSUSE, doma na Ubuntu) a to denně, ale nevšiml jsem si, že by aplikace padaly. Nesmí se instalovat vývojové verze. Například stále jedu KDE3, protože přes všechnu chválu KDE4 je stále nestabilní mrzák. Tím neříkám, že bych neocenil přidání určitých "fičurek", třeba do Krusaderu, ale zde hovořím o stabilitě.

Úředník? "Elita" národa?
Nic bych nedal za to, že, pokud je admin aspoň trošku schopný, si nemůžete dělat co chcete. Tj. instalovat jakékoliv blbosti, využívat prac. dobu hraním, atd...

v X Windows funguje Ctrl-Alt-Backspace - restaruji se jen X
pak si taky muzete strcit do kernelu support SysRq klavesy a s ni se da delat spousta veci bez restartu
nic moc, ale BSOD winy taky nerozchodi.

Proste Linuxáci. Stále väčšina z nich nevie zniesť fakt, že Linux zkrátka Windowsom ešte stále ani po palce na nohách nešahá a tak vymýšlajú všelijaké nezmyselné blogy a podobne, kde si vylievajú svoje "geniálne" myšlienky. Aj na Žive sme tu jedného takého mali.

Ty jsi asi blazen. Ja jsem o Linuxu ani nepipnul.

Pouze se poněkud pozapomnělo, že dotyční GNU/Linux, ani jakýkoliv *nixový os neviděli ani zdáli - sic!
MSW je dosud šílená zpatlanina pozůstatků Xenixu, plagiátu CP/M (týká se i NT řady), *BSD kódu a nejspíše autorské právo porušující části z jádra GNU/Linux...
Jestli se vůbec někdy má přiblížit k opravdovým os, pak jedidnou cestou je cesta Apple...

ked si IT blb, nic ti nepomoze. (to ze si IT blb sa da lahko vydedukovat z toho, ze pri zaseknutom pocitaci ho vytrhavas z 220 V)

A copak bys s ním udělal ty, slovenský Einsteine, když PC nereaguje ani na řádné vypnutí, ani na vypnutí natvrdo, ani na reset, vůbec na žádný hardwarový ani softwarový úkon? Můžeš 100x za sebou stisknout síťový vypínač a jít na oběd a když přijdeš, budeš tam pořád mít tu blbou obrazovku s tlemícím se tučňákem nebo něco podobného?

Radsi toho nech. Jenom ukazujes, jak malo vis. Jestli pocitac nereaguje na reset a dokonce ani na vypnuti, tak se jedna o HW problem a v zadnem pripade za to nemuze OS.

Skutečně nechápu tvoji úpornou a obsedantní potřebu na mne neustále reagovat. Je zajímavé, že u tebe je to takhle od boku hardwarový problém, ale pro firmu, která nám systém dodala a poskytuje nám za statisícové částky komplexní podporu to problém je, a to softwarový. Tak si zase jdi hrát.

Rebootovat PC muzes jednak z OS zaslanim specialniho preruseni procesoru, nebo take provest "hard reboot", pri kterem se vypne a znovu zapne procesor. Pri tom samozrejme prijdes i o vsechna data ulozena v pameti(jako jsou treba procesy operacniho systemu). Jestli se po zmacknuti resetu na skrini nerestartuje PC, tak je to zcela jiste HW problem a to zavazny. Tohle vsechno jsou nizkourovnove procedury, ktere nemaji s operacnim systemem vybec nic spolecneho. Takze sis bud neco popletl a nevis poradne, co vypravis, nebo jednoduse lzes.

Jistě. Obdivuji lidi, kteří mají vždy pravdu jako vy, pane Thorvaldsi.

Vzdycky pravdu rozhodne nemam, ale ted zcela jiste ano. Ja obdivuji lidi, kteri jsou "experty" v oboru, o kterem nemaji ani paru. Proste pochop, ze jsi jenom bezny uzivatel a mozna jsi z toho vypraveni neco spatne pochopil.

okrem resetu si este zabudol na hard off - 10s podrzanie tlacitka power. ak toto nefunguje, tak je problem v hw

proste nema rad ked niekto klame a zavadza. a ty to robis, preto ta vzdy opravujeme.
ozaj, daj mi kontakt na vas, ja vam budem robit podporu dam vam o 25 percent nizsiu cenu ako ta frima co pyta sto tisicove ciastky. myslim to vazne.

ak je to tak ako popisujes, tak mas vadny hardware

Nevsiml jsem si, ze by se v tom clanku psalo o Windows Serveru.

Ty neumis cist?

1. problem nemusi byt nutne v HW kdyz se neda ani vypnout PC tlacitkem OFF nebo restartovat fyzicky pres reset tlacitko. To byste uz meli vedet. Me se to stalo nejmin 50x na novych, starych staronovych PC

2. Linux je opravdu strasna sracka, ale je vhodny na serverove systemy, aby bezeli v CR stranky (v zahranici vali Windows a ta levnejsi sunka na Linuxu)

3. Vsechny system jsou pro domaci, kancelarskou atd praci OK - nektere jsou vsak debilnejsi a min pouzitelne (Linux), pak jsou zde Visty 64 na slusnym HW a pro grafiky a IN people je zde OS X

Tak tohle si snad ani nezaslouzi komentar. Bud chces jenom provokovat(i za cenu lhani), nebo to mas v hlave uplne vymetene.

K bodu 1) se připojuji. I naprosto bezproblémové počítače se někdy tak zasukují, že opravdu se musí vypnout ze zásuvky. A hlavně k tomu nechtěj podávat nějaké logické vysvětlení, protože zrovna toto patří k věcem mezi zemí a nebem, neboť konstrukce PC něco takového vylučuje.

No pak to ale musi byt HW problem.

ani jedno ani druhe. mozek vymletej nemam, ale tvoje nazory obcas tomu tak nasvedcuji, ze homas vymletej sam. Ostatne nejsem jehovista a nectu ruzne veci typu Strazni vez a Probudte se. Vse co jsem napsal je naprosta pravda a overena vec nebo mi jehovista snad chce namlouvat, ze prijde kralovstvi nebeske?

Já mám spíše dojem, že si myslíte o OS X, že je to nějaká odnož MSW...

problem nemusi byt nutne v HW kdyz se neda ani vypnout PC tlacitkem OFF nebo restartovat fyzicky pres reset tlacitko
A kde je problem?

A ta levnejsi sunka, co bezi na linuxu - to myslis treba Google, veskera vypocetni centra(za stovky milionu)?