» Poradna » Ostatní

Pamäťová karta nezobrazuje súbory na foťáku

Ahojte,mám problém s pamäťovkou vo foťáku, doteraz fungovala tak, ako má..z ničoho nič prestala pri prehliadaní fotiek vo foťáku zobrazovať fotky (píše, že "súbor sa nepodarilo načítať") pričom pár málo fotiek + videá všetky zobrazí... Foťák je nový (január '18) karta takisto (Sony 64GB), viete poradiť, v čom môže byť problém? Ďakujem! :)

Odpovědi na otázku

A ked ju das inde tak karta funguje?

v kompe funguje, všetky fotky sa zobrazia..

naformátovat jde? Kdyžtak naformátuj foťákem.

No tak fotky stiahnut do kompu a kartu naformatovat

A formatovat ji ve fotaku. Vzdycky jen ve fotaku!

Problém může být v kartě nebo ve foťáku :) Ale pravděpodobně spíš v kartě.

pevne dúfam, že len v karte..

Fotky stáhni do počítače, kartu ve foťáku naformátuj a pokud usoudíš, že by na ní fotky měly být, zkopíruj je zpátky, (nemusíš všechny). Občas se stává, že fotky, pořízené foťákem A neumí foťák B přečíst.

"Občas se stává, že fotky, pořízené foťákem A neumí foťák B přečíst."To se mi stávalo běžně, stejně jako to, že editovaný JPG, co jsem si jednou na kartu přihodil, taky foťák nezobrazil, ač neměl vyšší rozlišení než ostatní fotky.

Některé foťáky si dělají "databázi" pořízených fotek a zobrazují jen to, co tam mají uložené.