Pamäť ram

Zdravím mám tu jeden menši problém pred nedávnom som si kúpil novú 8 GB ram aby som mohol mať v pc 16 GB pc ju síce vidí ale nepoužívaju skúšal som tam nechať iba tú novú ramku ale pc sa nespustil akoby tam tá ramka nebola skúčal som už rôzne nastavenia v pc napr. msconfig a pod.hardware:CPU :AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8GDoska :Výrobca Hewlett-Packard Model 2B35 (P0)BIOS Typ AMI Verzia 80.06 Dátum 29.04.2015GPU :Philips 170S on NVIDIA GeForce GTX 745 (4GB)RAM :(nová) Typ DDR3Veľkosť 8192 MBVýrobca A-Data TechnologyRýchlosť pamäte PC3-12800 (800 MHz) (pôovodnáTyp DDR3Veľkosť 8192 MBVýrobca Hyundai ElectronicsRýchlosť pamäte PC3-12800 (800 MHz)Číslo modulu HMT41GU6BFR8A-PBSériové číslo 103337245Rozdiel v tých ramkách je iba vo výrobcovi a v tom že tá čo som kúpil tak moj diagnostický program nevidí sériové číslo a číslo modulu tej novej ramky

Odpovědi na otázku

Zkus snížit rychlost u nové paměti (z 1600 MHz na 1333 MHz).Možná, že je prostě nová RAM vadná nebo si "nerozumí" s tvou základní deskou. Zkus ji v obchodě vyměnit za jinou od jiného výrobce.

a poradiš mi prosimťa ako znížim tu frekvenciu ? lebo v biose to nikde nevidim a či sa to dá nejak inak tak to neviem

Frekvence paměti se obvykle nastavuje v BIOSu, položka se jmenuje Memory frequency apod. Některé základní desky tuto možnost nemají.

Hele zkus to dát do toho modulu kde byla ta stará.

skúšal som nepomohlo