Palomino 1800+ a 77 stupňů.....!!!!!!!! A to v klidu.....

Mám od včerejška ve staré desce k7t turbo 6330 palomino 1800+ a hřeje to jako prase.Měření teploty je pod procesorem,taková pružina či co.Na tom mám větrák Spire Falcon Rock 2 a napatláno stříbrnou vodivou pastou.V klidu,jen to třeba celý dopoledne běží,77 stupňů a při zátěži raději ani nechci mluvit.Čím to může být???

Odpovědi na otázku

No..........thourbreg i palomilo by mělo v sobě mít tepelnou diodu.A pokud jsi použil stříbrnou pastu......tak se.......se mohlo stát toto:A) Chladič nedosedl úplně, ale stříbrná pasta to dochlazuje :o)B) Nebo kecá deska a ten údaj je housenumero.A) by to byl průserB) by to bylo jednoCpu by mělo mít teplou do 50

tepelnou diodu ???                                                                                                                         Unz

Jo. Palomilo a Thourbreg už mají přímo v sobě obvod pro měření tepla.Externí čidlo se používá pouze pro procáky které jí ještě nemají :o)No a některé desky si neporadí s přepočtem z interní diody a kecají.

To mě nemusíš říkat ,,       Ale  jak si proboha přišel na "  tepelnou dioda " ??  PS:  stačí   to napsat 1x                                                                                                                                                           Unz

Jo. Palomilo a Thourbreg už mají přímo v sobě obvod pro měření tepla.Externí čidlo se používá pouze pro procáky které jí ještě nemají :o)No a některé desky si neporadí s přepočtem z interní diody a kecají.

taky zkontroluj jake vcore Ti jde do CPU... potom bych se zabyval nasazenim chladice atd.

Jako první sundej chladič a mrkni pod něj, pokud je tam moc pasty tak uber měla by tam být tenká vrstvička. Zkus znovu nasadit chladič a zkontroluj jestli dobře dosedl. Jak už se zmínil kolega čidlo může dodávat špatné hodnoty když šáhneš na chladič tak poznáš rozdíl mezi 40 a 77 stupňi.

1. Skus iny chladic napr. TTC-D5TB. Taka optimalna teplota na tu 1800+ by som povedal v klude 35 a pri zatazi 45st. 2. Skontroluj si ci ti nejde donho vela stavy. V niektorych biosoch sa da pridavat napatie (v percentach alebo vo V) ..tak to nastav na Default.3.

1. Skus iny chladic napr. TTC-D5TB. Taka optimalna teplota na tu 1800+ by som povedal v klude 35 a pri zatazi 45st. 2. Skontroluj si ci ti nejde donho vela stavy. V niektorych biosoch sa da pridavat napatie (v percentach alebo vo V) ..tak to nastav na Default.3. Mozno ti

Nedokoncil som ale to je aj tak nepodstatne...asi tam budes mat daco na figu.

No,před tím jsem tam měl 700 durona a taky to docela hřálo.Možná je chyba ve skříni,ale nemyslím,že by to dělalo takovej humus.

No pokud je ten chladič tak horký, že na něm neudržíš ruku a nezabere, žádná ze známých rad, tj. kvalitní chladič, stříbrná pasta, vhodný case, přídavný venťák tlačící vzduch dovnitř, tak pak máš na výběr ještě dvě možnosti. Buď nainstalovat softwerové chlazení a nebo provést úpravu z uvedené adresy. http://www.pctuning.cz/Default.aspx. Osobně tento typ chlazení používám už něco přes rok, ještě před objevením se podrobného návodu na pctuningu v kombinaci s cpuidle 6.0 a dopřávám Athlonu XP1800 teploty 32 (při největším zatížení max.39)  stupňů a to mám ještě snížené otáčky na kvalitním chladiči A.C. Super Silent Pro a vše to mám nacpané v minitoweru (na větší case málo místa ).