Paleni oci pri sledovani notebooku

vlastnim notebook HP probook 6550b jiz tyden a stale mam pri tom unavene oci a jakoby pali. nemate nekdo takovy pocit? bud to je tim rozlisenim 1600x900 nebo led podsvicenim (jinak lcd bezne pouzivam mam 24" acer a zde muzu pracovat jak dlouho chci a je to ok ale tady me hned pali oci)

Odpovědi na otázku

v prvni rade bych snizil jas, to bude asi tim . . jinak oci by se nemeli sklanet, ale meli by byt v rovine s dipslejem a pracovat by se melo pokud mozno za denniho svetla a displej by mel byt kolmo, ci protu oknu, pokud je to dipslej ntb, tak by to chtelo ntb podlozit, resp koupit stojanek a displej zvednout do vysky oci (ci aspon trochu zvednout)

oci taky vykapat

na tom rozliseni muzou byt titerna pismenka, takze zvetsit DPI taky tim by to mohlo byt

Když jsem dostal svůj notes s LED podsvícením, tak krom toho, že jsem si překopal wokna na lépe koukatelné olivové schéma a dal větší písma i ikony, tak jsem taky skoro o 30% stáhnul jas a malinko i kontrast. A najednou je to o dost lepší.

Chce si to pohrát s jasem a kontrastem, to je nejčastější příčina pálení očí při koukání na LCD

Možná, že s novým ntb trávíš více času než dříve (s novým počítačem to tak u mě bývá). Osobně bych zkrátil délku nepřetržité práce s ntb a časem si oči na nový display zvykne a nebude problém ani při delší práci.
Nero

vse jas a kontrast mam stahnuty skoro na nule, su tak zvyklej u starsiho lcd ale i tak me pali oci - bud je to tim led podsvicenim nebo nevim - hlavne u bile barvy to je nejsilnejsi paleni

a zdaji se mne barvy jakoby do studena - nekde sem cetl ze to muze delat ledka, ktera jakovy do modra sviti

Neurážej slovo práce.Čumění do monitoru je nutné zlo a nebo zábava.Práce pro uživení se je úplně o něčem jiném.