» Poradna » Ostatní

Pagefile.sys zlobi?

Win XP Pro, defragmentuji, zustal mi jen Pagefile.sys - 26 fragmentu, vse ostatni defragmentovano. Navic ma pagefile.sys docela velikost, 2GB cca.
Bude vhodne tento soubor zmensit?
Neni on vinen tim, ze mi obcas notebook zamrzne?

Odpovědi na otázku

pagelife se nedefragmentuje. Vůbec se jím netrap, zamrzání je způsobení něčím jiným ("spadený" systém, špatně napsaná některá aplikace nebo HW problém). A pokud tě ten pagefile opravdu tak irituje, tak ho vypni, pak defragmentuj a po defragmentaci znova tu vurtuální paměť (pagefile) znova povol.

me jednou spatne nastaveny Pagefile zrusil compa, mouzes ale zkusit udelat tohle: vypnout ho pak rozjet win, pak poradne defragmentovat a uklidit disk a pak pagefile zapnout znova

jinak pokud mas win 7 a pameti 4 GB a vice tak je to celkem zbytecny, u xp ne xp tam zbytecne vic zapisuje

Takže náš expert dokonce dokáže ŠPATNĚ nastavit pagefile.sys. To už je opravdu fantastický kumšt, který se hned tak nevidí. A pak opíše příspěvek nad sebou. O tom by měli vědět i v Chipu, co říkáš dr_voštěpe.

ajo ty blaho on to tam uz psal

sem si nevsim - tak aspon se do toho zacatecnik muze bez obav pustit kdyz to ma nezavisle potvrzeno od 1 odbornika + Pozitrona

Hm, tak nerozumím tomu, co tady píšete o kumštu, opisování a dr_voštěpovi:(

Celkově to vychází tak, že radši než něco pokazit, tak to raději nechám jak to je. Abych to neměl ještě horší...

T.poč-vlastnosti-upřesnit-pl.proc.-využití paměti a virt paměť-nastavení-upřesnit-virt.paměť-změnit-nepoužívat stránkovací soubor.
Restart a defragmentace.
Po dokončení defrag. znovu povolit používat stránkovací soubor.

Existuje malý prográmek Pagedefrag. Neinstaluje se a po nastavení (vybrání) možnosti defragmentovat při spuštění (po restartu) systému ti před spuštěním windows provede žádané. Neděs se, někdy to trvá dost dlouho a nesmíš to přerušit.
Jinak lze zakázat odkládací soubor a posléze ho povolit, ale to raději nezkoušej.