» Poradna » Programy

Pagefile

Namontoval jsem si do notebooku pci-e SSD disk o velikosti 8GB.. Má smysl na něj přesunout pagefile Windowsů - projeví se nějaké zrychlení, nebo jak předpokládám poklesne činnost disku?

Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

pokud mas dost penez tak klidne

-Přístupová doba ano
-Rychlost dle použitého disku
-dlouhodobá spolehlivost rapidně dolů

Dlouhodobá spolehlivost? - pagefile spotrebuje rychleji cykly, ci jak je myšleno? Jinak díky za odpovědi:)

Jinak myslim opravdu jen ciste presunout pagefile, system sam bude na beznem disku.. (8giga je na instalaci Vist/Win7 preci jen malo..ale pro dual boot na Linux by asi stacilo..)

no si měl koupit raději RAM a pagefile vypnout...k čemu v dnešní době 64bit OS a DDR2 RAM za pár korun.

Souhlas, ale deska notebooku podporuje jen 4giga RAM, ktere tam uz mam.. A SSD byl doslova za hubicku, za 300Kc, no neberteto..kamarad nahrazoval za vetsi v netbooku..

právě proto, že byl doslova za hubičku, tak taky doslova stojí za ho.vno - jak pokud jde o velikost, tak ještě hůř pokud jde o rychlost.

Promin, ale vzhledem k tomu, ze z parametru znas jen velikost, tezko muzes ostatni hodnotit.. A mimochodem, casto odpovidas na nevznesene otazky?

Neprominu. Cena říká všechno. Když jsme panu ředitelovi kupovali nový 12-ti palcový NB s SSD 128 GB, dokonce se vešel až do investic - ten NB.

Nejak me presla chut to resit. Ty to myslis vazne, ze jo? To je trochu depresivni..

Takze abych zopakoval otazku co pagefile na sekundarnim SSD disku..

Já bych ti raději doporučil (ale bude to možná trochu vytržené ze souvislosti), pokud nemáš W7, ale WXP nebo Vista, abys použil RamDisk. Neříkám, že zapomeneš mluvit, ale ta dáseň ti možná trochu poklesne. Je to opravdu "fofr" zvlášt, když tam přihodíš Tempy Temporary atd ...

Prave, ze W7 mi momentalne v dualbootu jede, jinak Ramdisk znam, byl skvely, ale bohuzel meli nektere programy problemy se s nim poprat.. Ve W7 disk vykazuje, sice nizsi nez ve Vistach, ale preste prubeznou cinnost. Jde mi o to, jestli by se presunuti pagefile na ssd positivne podepsalo na tomto (krom treba sviznosti v programech, co si pagefile zadaji)..

Škoda. Ale. Pozitivně moc ne, a že to po x-přepisech hned lehne, tak taky ne - je neuvěřitelné, jak se tento blábol rozmohl - osobně připisuji hodně tvrdýmu lobbingu (drive s motorkem jsou zatím a ještě budou job jak svině, ale holt už se tlačí něco, co pokud si sakra připlatíš, tak to chodí jak blesk a ta "spotřeba" - ani liščí ocas netřeba tříti). A také počítej s tím, že ve W7 to se SWAP-procesy není tak horký do momentu, kdy jsou potřeba (a u big memory to opravdu potřeba není).

Ok. Díky za odpověď.

ssd disky maji o hodne nizsi zivotnost nez normalni, co vim tak to bylo 10tis zapisu, ale nechcu kecat, strakovaci soubor je nejcasteji pouzivany adresar, takze pocitej s tim ze za nejaky ceas ten disk odejde