Padol mi externy HDD, co teraz?

Caf, spadol mi na zem externy HDD, kde som mal obrovske mnozstvo dat, problem je, ze pocitac ho kvazi nacita, ale neukaze mi obsah hdd, da sa to nejako vyriesit alebo mozem oplakavat stratene data? dik za rady

Odpovědi na otázku

Pokud spadl "rozjetej", tak skoro maříš čas dotazy.

Takže hrabe, jo? Neodešla jen nějaká elektronika mezi USB a diskem samotným. Kdyby to byla ta elektronika, tak by nehrabal. No nic, tak jsi další, kdo bude pravidelně zálohovat. (Patřím mezi ně, naštěstí to u mě byla ta elektronika, takže poučení nanečisto.)

Můžeš ho oplakat a zkusit GetDataBack nebo R-studio, event. Testdisk pro záchranu dat. Výsledek může být úplně nulový, může se něco zachránit. Nikdo z nás nevidí dovnitř. V žádném případě se data nepokoušej obnovit na tomto disku, pokud se něco podaří najít, kopíruj jinam.
A oblíbený dovětek, data jsou buď zálohovaná, nebo ztracená.

snáď padol na niečo mäkkého

No a kdiž ho zvedneš ,tak data načitá?

Rozřež ho pilkou na železo přesně napůl a narvi si ho do špic do bot.

dobra rada nad zlato, fakt...

Pripojit interne (to ukaze, zda neni chyba v USB rozhrani - obvykle to jsou slusne plecky, ktere pad disku casto zpusobi svou nespolehlivou nebo nekorektni funkci (cimz zdravim optimisticke vyhradni uzivatele externich disku coby zalohovaciho media!)) a pouzit softy doporucene v prispevku od kejki3.

Pozor!!! Data restaurovat zasadne na JINY disk. Na poskozeny disk NIC NEPSAT. Kazdy krok si dukladne rozmyslet.

vdaka za rady, ako to mam pripojit interne s notebookom?

Vymontuj ho z externí krabičky a připoj ho místo původního disku v ntb. Akorát doufám, že budou sedět rozhraní. A pak zaveď z externího media nějaký OS (jestli jsi pod win tak zkus CD s BartPE) nebo Linux a uvidíš, jestli něco uvidíš na disku.

teraz už nič, iba toto:

www.obnova-dat.sk ...

zachrana-dat-24.sk ...

dobrý vtip - radíte mu zálohovat , ale ona mu spadla ta záloha.

Zálohu je třeba vypálit na DVD

hlboký nádych...

...ešte raz si pozorne prečítaj môj post a zamysli sa...

pomalý výdych...

(v prípade potreby opakovať viac krát po sebe)

,?????????????????????????

Jdi si koupit novej disk a ten uz nenech spadnout na zem.

ještě připomenu jednu možnost. Kdyby se jednalo o data na kterých ti moooooooooooc záleží, svěř disk odborné firmě, která se řešením takových "nehod" zabývá. Ale to už tě bude samozejmě něco stát.