» Poradna » Ostatní

Padanie snímkov v hrách

Informácie o PCWindows bol inštalovaný 3 dni dozadu. Je plne aktualizovaný a všetky ovládače sú aktuálne.Windows 7 Pro SP1 GPU: EVGA GTX 1050 SSC - OC, Core +150 MHz, Mem. +700 MHz CPU: AMD FX 6300 - OC 4.2 GHz RAM: Kingston HyperX 16 GB DDR3 1600MHzPSU: Corsair CX500 MBO: ASUS M5A78L / USB 3.0HDD: WD BLUE 1 TBAhoj, už dlhú dobu mám problém s tým že mi v hrách ako napríklad FarCry 5, Need for Speed Payback, Watch Dogs 2 enormne padajú snímky. Najskôr som si myslel že je to spôsobené tým, že v hrách som šiel cez VRAM limit grafickej karty. Avšak aj po znížení nastavení pod úroveň pamäte VRAM problém pretrvával. Tak som si povedal že to bude určite mojím 7 rokov starým hardiskom. Ten som však pár dní dozadu vymenil za nový WD Blue. V hrách ako Watch Dogs 2 problém zmizol, čiastočne aj v hre Need for Speed Payback, tu sa však stále sem tam objaví nejaký frame-drop avšak už nie tak badateľný ako predtým. V hrách FarCry 5, Battlefield 1 Multiplayer problém ale stále pretrváva, nezáleží na tom aké nastavenia v hre sú použité, výsledok je stále rovnaký, snímky padajú tak enormne že hru nie je možné takmer ani hrať. Chvíľu bežíte dopredu, už sa zdá že je to v poriadku a po 10 sekundách snímky padnú z 50-60 na 35 po dobu 5 sekúnd. Zastavím sa snímky sa chvíľu držia na 35, a po pár sekundách nehýbania sa, snímky opäť vyskočia na stabilných 60 FPS. A takto to ide neustále dookola. Povedal som si teda ďalej že to môže byť vysokými teplotami procesora, kedy som používal chladič od výroby. Teploty vtedy dosahovali 75°C na sockete a 72°C na jadre procesoru. K monitorovaniu som používal program HW Monitor. Tak som teda vymenil chladič procesora za NOCTUA NH-U9S, vtedy šli teploty neskutočne dole. Na sockete maximálna nameraná teplota bola 58°C a jadro procesoru šlo na 52°C. K zaťaženiu som používal Prime 95. Teploty teda boli už znížené, tak že Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Pouzivas nejaky AV? Skusal si s vypnutym pagefile?Pripadne este vyskusaj https://bitsum.com

No....já ho vidím v HDD, to máš tu línou lemru i na systém? Jasně,že jo.... Jinak nepíšeš jestli to je pouze herní PC....a nebo vesele surfuješ všude možně a chytils nějakou breberku. A nebo z druhé strany co používáš za antivir? Zkus pouze defender...já používal dlouho Avast, ale žere výkon.

Mno je o tom co je to "padá", na téhle konfiguraci by FC5 měl běhat v fHD an střední detaily tak 40 - -50 fps, na vysoké tak 30 - 35 fps... To sedí nebo máš ještě méně ?

FPS mám zhodné napríklad s https://www.youtube.com/watch avšak so spomínaným padaním snímkov, narozdiel od neho.

Nejsem zadny odbornik, ale podle me bude problem v graficke karte. 1050 je low-end graf. karta, ktera ma jen 2gb pameti coz je na dnesni pomery hrozne malo - vhodna tak na prohlizeni internetu a koukani ma filmy. Dnesni herni graf. karty maji 8-11gb pameti. Kdyz to srovnam s tvymi 2gb tak se ani nedivim, ze se to seka. Kazdopadne si jeste pockej jestli ti nenapise nekdo zkusenejsi. Za me, ale slaba graf. karta.

Berete to moc prisne. Ano, tahle karta je slaba, ale na spoustu veci ve celkem FHD staci. Zalezi na nastaveni detailu a toleranci hrace k tomu, ze holt obcas FPS poklesnou trosicku vic. A to je prave to, o cem se zne diskutuje.Pokud ma kde co (ne vsechno a urcite ne s maximalnim nastavenim!) fungovat ve FHD stabilne, je minimem samozrejme GTX1060 6GB, coz je uz podstatne drazsi karta.

Používam iba Defender. Avšak dávam si pozor kam leziem, čo a odkiaľ sťahujem. Mal som taktiež aj Avast, preskenoval som windows a nič nebolo nájdené.Počítač používam na príležitostné hranie. Využitie procesora v idle je 0-2%, pamäť 9%. Ako som už písal, v záťaži sa využitie procesora pohybuje v rozmedzí 70-80%, niekedy to skočí aj na 90%. Myslím si však že je to úplne v norme a na pozadí nebeží žiaden malware ktorý by mi nejak ťažil z výkonu.FarCry 5 beží celkom slušne, kedže grafická karta je pretaktovaná. Všetko je nastavené na ULTRA vo FullHD až na tiene a geometriu, tá je iba na HIGH, hra ani v mestách nejde pod 40 FPS. V benchmarku je výsledné AVG FPS na týchto nastaveniach 44 FPS. Kto by namietal ako na to že to môže byť využitím grafickej pamäte VRAM, nemyslím si to. Snímky padajú aj na minimálnych detailoch v rozlíšení 1440x900 kedy je využitie VRAM 1.87 GB z dostupných 1.93 GB. A taktiež aj na videách s podobnou pc zostavou idú cez limit a hra im ide plynule.Jirka, problém je ten že existuje plno videí kde hrajú FarCry 5 s podobnou konfiguráciou mojej na vysokých nastaveniach bez akéhokoľvek problému, pre mňa so slušnými FPS 45+Inak slovo "padá" som vysvetlil "snímky padajú tak enormne že hru nie je možné takmer ani hrať. Chvíľu bežíte dopredu, už sa zdá že je to v poriadku a po 10 sekundách snímky padnú z 50-60 na 35 po dobu 5 sekúnd. Zastavím sa snímky sa chvíľu držia na 35, a po pár sekundách nehýbania sa, snímky opäť vyskočia na stabilných 60 FPS. A takto to ide neustále dookola. "Taktiež som prišiel nato že pokiaľ si hru locknem na 40 FPS problém zmizne v hre FarCry 5 ale pretrváva v hre Battlefield 1 Multiplayer.Napadá ma už iba že to bude problém s HDD. Avšak ľudia s týmto HDD nemali žiaden problém. Používa ho taktiež aj kamarát spolu s i7 a GTX 1070, taktiež bez problému. Skúšal som taktiež vymeniť HDD aj za HDD Ukázat celý příspěvek

"Všetko je nastavené na ULTRA vo FullHD"ha, to stěží zvládá moje GTX1080, takže s 1050... nezlobte se, máte víc než chcete, dejte si medium nebo low detaily, kupte SSD a bude.

Hra beží ľuďom na tejto grafickej karte s týmito nastavenuiami plynule, problém sa nevyrieši ani pokiaľ hru dám do 720p s nízkymi detailami !

Pak vyměňte HDD, procesor a desku, což už asi bude znamenat i nové paměti. Berte to tak že to FX má dost bídný výkon a dnešní Pentium na tom bude asi o chlup lépe. Mám tady na prodej podobné herní potato s Phenom II x6 1090T, výkon je cca jako na Pentiu 4560

Zjevne koukate na "cinknuta" videa.

Videá zhliadam od používateľa Santiago Santiago.

FarCry5, WatchDogs 2... no a na to GTX1050? Tady není co řešit, máte nejlevnější herní kartu od NVIDIA a chcete od toho co? FarCry na tom třeba poběží velice slušně v rozumných detailech v 720p, pokud hrajete ve FHD, tak nejnižší detaily a FPS dropy.Pokud chcete levnou kartu na FHD, tak uvažujte minimálně o GTX1060, ale osobně bych nedoporučil - pokud už se musí šetřit - nic horšího než 1070Ti. Pokud není třeba šetřit tak jednoznačně novou 1080Ti pokud stačí FHD, pokud ne tak novou RTX2080Ti

Problém je ten že pokiaľ kuknete na youtube, nachádza sa tu neskutočné množstvo videí s konfiguráciou podobnej mojej ako som už písal a hra im ide plynule s nastaveniami ktoré používam aj ja.

Ukažte mi nějaké takové video, díky.Jinak doporučované karty jsou například GTX970, tzn něco mezi GTX1050Ti a 1060, důležité je že všechny ty karty mají víc paměti. U 1050 se musí hodně snižovat kvalita textur, paměť ji brzdí.Jinak doporučovaný HW je typicky pro FHD, 60FPS AVG v medium detailech, ne na Ultra. Ne na minimálních 60FPS, tam opravdu potřebujete kartu z nejvyšších segmentů - 1070Ti/1080/1080Ti

Nevím, z toho co jer replikovatelné - benchmark vidím trokšu jiné hodnoty v ultra nastavení - https://www.youtube.com/watch dropy i pod 30 FPS. Avg 32fps. Ten benchmark navíc není herní zátěž. další videa potvrzujícíhttps://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watch - tady je to notebookVámi uvedené video je v lokaci kde ta hra na té kartě běží lépe, obvykle se FPS pohybuje mezi 28-40 a z toho co jsem viděl je to spíš blíže těm 30 než 40FPS.

Ja už teda neviem ako vám mám dokázať, že hra ide takmer na ULTRA vo FullHD teda až na tiene a geometriu, tie sú nastavené na HIGH a to všetko pri 43 FPS AVG v benchmarku. O chvíľu vám teda tu hodím screenshot z môjho benchmarku, lebo ja fakt neviem. Pokiaľ by som mal rýchly internet pre upload videa, nebol by problém natočiť taktiež aj video. Avšak bývam na dedine.. Taktiež berte do úvahy to že ja mám grafickú kartu stočenú +150 na jadre a +750 na pamätiach. ďalej pokiaľ video natáča, strhne mu to ďalšie 3 - 4 FPS... O chvíľu pridám screenshot benchmarku z hry...

Nech sa páči, Tu sú podrobné informácie z benchmarku hry file:///C:/Users/Ondrej/Documents/My%20Games/Far%20Cry%205/benchmarks/benchmark%202018-09-11_15-45-54/result.html

jeste by to chtelo ten disk abychom ten soubor mohli videt :)

Áno pardón nekukal som sa na URL. Tu sú screenshoty informácií https://imgur.com/a/or47mxS

Mnoho podobnych videi je zjevne podvodnych a dalsi vec je, ze patrne ne kazdy ma procesor ala FX6300. Dnes se pouzivaji procesory s dvojnasobnym vykonem na (skutecne nezavisle) jadro. A to se taky nekde projevi.

Myslím si že video od tohto používateľa fake rozhodne nie je, kedže má neskutočné množstvo videí taktiež s iným hardvérom. Viem že FX 6300 nie je už to najvhodnejšie čo môže byť, avšak tento procesor kombinujú s grafickými kartami ako GTX 960, GTX 1060 a bez väčších problémov až na nejaký bottleneck

Tak proc tady o takovem bottlenecku potrebujete diskutovat? Vidite, ze k nemu dochazi, mate to zmerene. :o)Ten procesor se jeste jakztakz da kombinovat se slabsimi kartami. Ale nektere tituly pojedou bidne, nektere s oncasnymi problemy. Teoreticky je to snad jasne. Pak ale neni duvod pri praktickem vyskytu ocekavanych potizi vyhlasovat poplach.

Príklad https://www.youtube.com/watch . Hra mu ide plynule bez padania snímkov. Avšak áno ako som hovoril o bottlenecku grafická karta je využívaná tak maximálne zo 70%. Avšak nemá problém s enormným padaním snímkov.

Ešte by som chcel dodať že na notebooku odkiaľ som bral HDD ide FarCry 5 bez problému. Taktiež VRAM limit prekračujem na notebooku o 700 MB a hra ide plynule, až na občasné trhanie čo však nie je takmer badateľné.Informácie o notebooku:Grafická karta: GTX 950MProcesor: i5 7200UPamäť RAM: 8GB

Notebookový disk? Ještě starší? No tak to je síla, to bude tak 2x-3x pomalejší než 3.5" disk. O SSD nemluvě.

Čítate Vy vlastne čo píšem ? Hra na tomto notebooku s HDD ktorý som skúšal dať do stolného počítača beží úplne playnule. Avšak keď dám HDD z notebooku do počítača hra už plynule nejde.

Ale to je úplně jedno co píšete, i moderní HDD je pomalá lemra proti nejpodřadnějšímu SSD. Nemít potřebu 4TB textur pro letecký simulátor tak nemám vůbec plotnový disk v počítači, tady rozhodla cena, tomu disku ale asistuje celkem 2TB prostoru na SSD.

Vidím že tu v tom začína byť celkom zmätok, preto chcem zhrnúť všetky informácie po bodoch:-Windows je čisto preinštalovaný so všetkými potrebnými aktualizáciami-Windows bol skenovaný softvérom AVAST a taktiež aj Defender, bez výsledku hrozby-Teploty CPU 58 °C socket, GPU 55°C, HDD 40°C, MBO 40°C-Snímky padajú na pretaktovanom CPU ako aj na nepretaktovanom CPU-Drivery sú všetky aktuálne (Avšak pri inštalovaní AMD RAID Installer (SATA RAID Only) 9.2.0.70 dostávam chybu "No eligible components are found to install". Ovládač je pre chipset 760G čo sedí s mojou základnou doskou ASUS M5A78L)-Pagefile som skúšal zapnúť a vypnúť, avšak bez výsledku-V ovládacom paneli Nvidia je nastavené všetko pre maximálny výkon. Taktiež správa napájania pre PC je nastavená na maximálny výkon-V ovládacom paneli Nvidia som skúšal vypnúť s zapnúť Shader Cache, taktiež bez výsledku-Na nastaveniach v hre nezáleží, snímky padajú ako na nízkych tak na vysokých detailoch-Neprekračujem VRAM limit grafickej karty-Skúšal som vybrať 2x4 GB RAM modul, skúšal som Dual Channel ako aj Single Channel, taktiež bez výsledku-Skúšal som vypnúť v BIOSE funkciu Cool & Quiet, zase bez výsledku-Na notebooku GTX 950M, i5 7200U, 8GB RAM beží hra plynule. Preto som skúsil vybrať HDD z notebooku a zapojiť ho do stolného počítača, avšak problém pretrvával.-Zhliadam videá od používateľa Santiago Santiago, ktorý testuje túto grafickú kartu v hrách. V hrách používam tie isté nastavenia detailov ako on, avšak narozdiel od neho mám spomínané enormné frame dropy. Testuje taktiež aj iné grafické karty, preto si myslím že je mu možné dôverovať. -Nemyslím si že chyba bude v staršom procesore FX 6300, kedže niektorý ho Ukázat celý příspěvek

Tak divné samo o sobě je, že se ti trhají videa.Videa se běžně trhají, když není v pořádku něco s ovladači.Většinou ke grafice.Takže chipset a ovladače ke grafice máš instalované?Nejedná se o grafiku s nějakými pomalejšími RAM?

Ďakuejm za odpoveď. Ono nejde ani o trhanie, ako som písal ide o tento problém"snímky padajú tak enormne že hru nie je možné takmer ani hrať. Chvíľu bežíte dopredu, už sa zdá že je to v poriadku a po 10 sekundách snímky padnú z 50-60 na 35 po dobu 5 sekúnd. Zastavím sa snímky sa chvíľu držia na 35, a po pár sekundách nehýbania sa, snímky opäť vyskočia na stabilných 60 FPS. A takto to ide neustále dookola. "-Áno grafické ovládače a chipset ovládače sú aktuálne, taktiež zvukové ovládače. Problém bol jedine s tým radičom SATA RAID ako som písal"Avšak pri inštalovaní AMD RAID Installer (SATA RAID Only) 9.2.0.70 dostávam chybu "No eligible components are found to install". Ovládač je pre chipset 760G čo sedí s mojou základnou doskou ASUS M5A78L"Jedná sa konkrétne o grafickú kartu EVGA Nvidia Geforce GTX 1050 SSC 2GB, je taktiež aj pretočená o +150MHz na jadre a o +700MHz na pamätiach. Problém pretrváva aj na základnom takte grafickej karty

Opět, máte obsolete CPU a nejlevnější herní grafiku a hrajete ve vysokém nastavení hru, která je relativně náročná, byť jsou i horší. Máte HDD na systém i na hru.Kdo ví co vám na pozadí běží a jak je to ve skutečnosti s využitím paměti na grafice - buss interface bude vykazovat jednotky procent max, pokud se nepřenáší nic z ram do vram, desítky procent pokud budou proudit data pro každý snímek. Monitorujte co přesně se děje při tom dropu FPS. Co je nejvíce vytížené a jaký proces to způsobujeTak jak, dle mě je to co popisujete odpovídající výkon nevýkonného AMD procesoru v kombinaci s nevýkonnou grafikou na staré platformě kde přenosové rychlosti a latence pamětí budou bídné proti tomu co je dnes zvykem, to celé umocněné notebookovým HDD.

Ačkoliv, když to tak čtu, problém může být skutečně v nevýkonné grafice.Jak rozvádí Jiří Kocman.U blbě napsaných (optimalizovaných her) je 2GB RAM skutečně málo.Sám jsem se setkal s podobným chováním u grafiky s 2GB RAM u chybně optimalizovaného, nového Wolfa.Předpokládám, že hry ti jedou plynule "v místnostech", kde se toho vykresluje málo, ale trhají se v rozsáhlých, venkovních prostorech, kde se toho vykresluje vícero. To je možná způsobené RAM.

To je naopak optimalizováno, optimalizovaly se náklady na vývoj pro slabý HW :)

No to nevím.Starší Wolfové jeli úplně v poho i na 2GB VRAM.Jenom tady už někdo zapl škodlivý přepinač, aby to žralo víc prostoru najednou.

Nevýkonnej grafickej karte. Dobre dajme tomu že je nevýkonná, avšak prečo problém pretrváva aj pri minimálnych detailoch pri rozlíšení 720p ?

No proto, co jsem psal.Protože hra je záměrně neoptimalizovaná, aby načítala bloky po více, než 2GB.

Prečo však ostatný ľudia s touto grafickou kartou v hrách nemajú problém ? Ide im plynule ?

Tak to už nevím. Fak.Je teda pravda, že Far Cry 5 jsem zkoušel na 2GB grafice a šlo to stabilně, hratelně.

To je to. Ľudia s podobnou počítačovou zostavou ako mám ja, hru hrajú bez padania snímkov. To je to čo nechápem.Mohol by byť taktiež problém aj s tým že používam 7 rokov starú základnú dosku ASUS M5A78L, ktorá podporuje iba SATA 2 a nepodporuje SATA 3 ? Hardisk čo používam je pre port SATA 3 takže zápis a čítanie z neho nie je v SATA 2 sto percentný. Je možné že bude problém v tomto ?

Výsledok benchmarku z hry FarCry 5:file:///C:/Users/Ondrej/Documents/My%20Games/Far%20Cry%205/benchmarks/benchmark%202018-09-11_15-45-54/result.htmlZaujímavé že pri benchmarku ku žiadnemu trhaniu ani padaniu snímkov nedochádza

Pokiaľ to otvoriť nejde, zašlem screenshot na imgur

lepší bude natočit video ať to vidíme v pohybu a samo i s nastavením. Protože vaše "Ultra na FHD ale snížil sem to či ono" už bohužel není to ultra, byť to pak takoví lidé často říkají "hraju na ultra" a lidi se silnějším HW se diví že jim to tak dobře v ultra neběží...

Písal som že sa nejedná o ULTRA nastavenia. Písal som že sa jedná o takmer ULTRA nastavenia vo FullHD s tieňami na HIGH a geometroiu na HIGH. Video bohužial nemôžem natočiť pretože mám neskutočne pomalý download a upload. A 3 minútové video by som uploadoval pol dňa.

https://imgur.com/a/or47mxS tu sú screenshoty, podrobných informácií z hry. Pokiaľ nejde otvoriť predchádzajúci link.

Screenshoty podrobných informácií z hry FarCry 5 https://imgur.com/a/or47mxS

Problém sa mi podarilo konečne vyriešiť. V ovládacom paneli nvidia som prepol vertikálnu synchronizáciu na Adaptívne a taktiež v hre som zapol vertikálnu synchronizáciu. Problém je vyriešený, občas sa trhne obraz ale to zrejme kvoli tomu že hra je 700 MB cez VRAM limit.

Neviem ako je to možné ale funguje to a som rád. Ďakujem za všetky odpovede.Vedel by mi niekto vysvetliť prečo toto riešenie pomohlo ? Našiel som ho na fóre služby steam, kedy mal niekto podobný problém ale s hrou Assassins Creed Origins.