» Poradna » Windows (a jiné OS)

Padání windows z ničeho nic - žádná modrá smrt

Zdravím komunito,z ničeho nic mi začaly padat windows. Probíhá to tak, že z ničeho nic se počítač vypne. Neukáže se modrá smrt nebo nic podobného, jsem z toho už zoufalý. Dnes jsem aktualizoval ovladač ke grafické kartě a problém to nevyřešilo. Zatím se mi to totiž stalo, když jsem hrál nějakou hru.

Odpovědi na otázku

A co takhle se podívat do admin logu (Prohlížeč událostí)?? Co?

Můžu se zeptat jak se to dela prosím ? Nevyznám se v IT

Čo tak stlačiť klávesu so 4 okienkami a tam napísať "události", príp. "event"? Žiaľ, dôležité je napísať to gramaticky správne (vrátane dĺžňov)

Příště použij prosím více ironie, tedka si ji použil málo. Našlo mi to kritickou chybu "kernel-Power" a je zde napsáno "Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení."

V 1. rade test RAM, potom sa uvidí. Je ťažko písať normálne, keď sa človek pýta na základné veci. Mohlo Ťa napadnúť slovo "prohlížeč události" napísať do ponuky Štart, veď je to súčasť OS. Proste práca s PC si vyžaduje zákl. znalosti

test ram jsem udelal a zadny problem to nenaslo

Zkus udělat tohle určitě to zabere. https://www.zive.cz/poradna/chyba0x00000124/s...

Děkuji za radu, jdu na to kouknout.

Kloudný test RAM (který má k něčemu být) není hotový za 10 minut fešáku.....

na jiném foru jsem nasel, že mam otevrit "diagnostika paměti windows" a restartovat a vyhledat problemy. Takže mi chces rict, že to co je ve windows je nefunčkní ?

Citace: "...Kloudný test RAM (který má k něčemu být) není hotový za 10 minut fešáku..." Důkladný test trvá hodiny a provádí se jinými nástroji. Jo, žádat můžeš, ale to je tak všechno. Obzvláště když jsi líný: UTFG!

Jasný, to chápu. Já jsem tu svoji myšlenku špatně napsal. Myslel jsem to tak, že kdyby byla nějaka zavazna chyba, ktera by zpusobovala tu moji chybu "kernel-Power", tak by to mělo zjistit i v tom mém méně dukladnem testu, ne ?

Tazko povedat. Ja som zistil chyby RAM hned, ale nemusi to byt "zakon". Doporucuje sa nechat bezat test niekolko hodin. Chyba sa moze objavovat po x prepisoch bunky

Jestli máš v plánu do mě dál rejpat, tak pomoc od tebe nevyžaduji, Žádal jsem o pomoc a ne si kazit den.

Staci ak si nieco nastudujes sam. Napr. pohladat HBCD nie je tazke. Snaz sa aj Ty, necakaj vsetko na tanieri. Takto sa predsa spravaju romovia

Bez BSoD najčastejšie padá OS kvôli vadnej RAM. Urob testy. Nejaké sú aj na HBCD. Už len to, či Ti nabehne. Ak nie, vadný HW. Takže urob tam test RAM, GK, HDD

Děkuju za rady. Byl bys tak hodny a poslal mi prosím odkazy ? Samozřejmě jsem to tedka zkusil vyhledat, ale jsem z toho uplně zmateny.

Nechcem urážať, ale ....IQ, alebo lenivosť? https://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.0.zipBuď vypaľ na CD, alebo cez Rufus na USB a nabootuj (dúfam, že to vieš)

Děkuji. Chápu, že vy jste očividně zvykl na lidi, kteří v tomto umí lépe chodit. Nikdy jsem se neučil anglicky a fakt jsem úplný lajk v tomto. Díky za tvůj čas.

Ak máš 17- (vek, nie IQ), tak Ťa to ospravedlňuje. Faktom je, že keď som bol mladý ja, kto mal PC, aj mu rozumel, lebo musel sa niečo učiť. PC nabehlo len s oznamom C:\> a ak užívateľ niečo chcel, musel vedieť ako na to. Žiadna myš, žiadne klikátka... U tých starších PC sa musel nastavovať ručne aj čas a dátum. Zvládol by si to? Vedieť čo je HBCD, EUFI/BIOS, linux a Rúfus by malo patriť k základným znalostiam. BTW, aký PC máš? HBCD vo verzii 15 neuvidí disk v režime AHCI. A ak máš UEFI, budeš zrejme musieť prenastaviť na legacy

To já také ne, tehdy byl povinný jiný jazyk, ale nejsem ani sameček od Lajky!Jaký je vůbec zdroj? To je také možnost...

Zdroj mám - Zalman ZM600-LX 600WPro jistotu posílám v odkazu mé komponenty v pc - https://ctrlv.cz/1ETZ

Jaká je grafická karta? "Zdroj" (a celou sestavu) vymyslel kdo?

GIGABYTE R9 270X Ultra Durable VGA 2GB. Tento počítač jsem koupil před cca 4 lety od někoho, kdo skládá počítače. Tyto problémy se objevily až ted, jinak nikdy jsem porblemy s pc nemel (až na padající ovladače ke grafice, ale to jsem už dříve vyřešil)

"Poskládat" PC umí kdejaká cvičená opice, když jí dáš na hromadu všemožné komponenty, křížový šroubovák a naučíš ji jak to má všechno propojit! Ale to hlavní aby mezi sebou ty komponenty fungovaly, to už chce fištróna To máš jako s tím couváním

Udělej to nastavení jak je na tom videu a restartuj PC.Mě to tedy pomohlo už žádné záseky a PC drží jak nikdy předtím.

Bohužel problém stále přetrvává.

Ak môžeš, vyskúšaj lepší zdroj. Seasonic, alebo Corsair (nie VS radu)

Tady nejsi na fejsbůku ani na instagramu, ty jeden LAJKU

Mě ještě napadlo jestli máš dobrou termální pastu na procesoru, nebo jestli se procesor nepřehřívá? Jaký máš chladič? Jak to zase spadne tak zjisti jak na tom je procesor... Jestli je horký (Myslím hodně horký) tak ho zkus přepastovat nebo vyměnit chladič...

Starší CPU zatuhne, novší podtaktuje. Mne padala inštalácia win kvôli RAM a zdroji