Padani windows - blue screen...

Casto se mi stava, ze se mi hned po spusteni compu zobrazi blue screen,obcas i behem provozu.Nekdy jen s chybou vypisu pameti, nekdy je tam i uvedeny systemovy soubor...jako prvni sem testoval pameti (2x512Mb DDR400 Kingston) pomoci memtest86 - test bezel 12,5 hodiny a nebyla nalezena zadna chyba. Ted sem chtel provest benchmark pomoci Sisisoft Sandra, a v pruhebu mi to opet vyhodilo bluescreen, zkusil sem test spustit znovu a opet bluescreen - vzdy v casti "File system benchmark" (prefocena blue screen na www.volny.cz/mzku, je tam i cast protokolu ze Sandry), drive se objevil bluescreen napr. se souborem nfts.sys, watchdog.sys, win32k.sys a hlaskama jako PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA nebo DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUALSem laik, ale z toho bych soudil ze je neco spatne se systemovymi soubory?? Pomohla by reinstalace windowsu? Nebo je to v necem jinem? Prochazel sem si ruzna fora, ale ve vysledku by to mohlo byt vpodstate cokoliv...tak sem z toho trochu zmateny...Prosim poradte.Diky moc za Vas cas!

Odpovědi na otázku

Tak sem zkusil Sandru do tretice a uz to doslo az do konce, takze vypis je k dispozici cely...

Jen od oka, měl jsem to samé na WXP SP1. SEmpron 3000+ a 2x 512 400 V-Data. Občas modrá obrazovka a různá chybová hláška. Pomohlo snížení DDR na 333, na stejnou frekvenci jako FSB. Od té doby je stoprocentně klid. Ale je fakt, že paměti V-Data nejsou nic moc, ty Kingstony by měly být podstatně lepší.

Memtest jsem předtím zkoušel taky, na těch 400, a taky bez chyb, asi 9,5 hod....