» Poradna » Notebooky

Padání výkonu procesoru

Zdravím, mam takový problém. Mám notebook acer A315-41 a problém s padáním výkonu procesoru (AMD ryzen 3) když vytáhnu baterku od biosu a zapnu notebook takt ukazuje 2,37 (výrobce tvrdí 2.5 GHZ, takže asi v poho), ale při následném restartu notebooku výkon procesoru dropne na 300 Mhz. A pomůže pouze opětovné vytažení baterie od biosu. Baterku jsem měnil je tam nová a dělala to i ta stará. Nějaké rady?

Odpovědi na otázku

Tak to asi reklamuj, ne? Pro vrtáš do něčeho, o čem víš prd?

Protože notebook je už po záruce...

S ryzenem 3 už po záruce?

Ještě minimálně měsíc by měl mít záruku, pokud ho koupil ihned v den uvedení na trh (CZC V nabídce od: 11. 7. 2018) ...Jenže se v něm nejspíš vrtal a záruka je tak fuč.

Taky se mi nezdá, že by to už měl mít po záruce.

Reset BIOS-u na defaultne hodnoty,reinstall systemu,potom jedine servis (možná prach, chlazení, nebo deska)

1) acer A315-41 si strč někam.Pod toto označení se schová cokoliv.Nejspíš máš na mysli toto A315-41-R14F (R3 2200U)2) Výkon ti padá v čem?V zátěži?Nebo ti jde jen o to, že ti některý z C-states zapne úsporu procesoru (sníží frekvenci).Procesor má v základu 2,5 GHz v max Boostu by měl jít až na 3,4 (což je u notebooků spíše nereálná hodnota).Pokud při zátěži běží frekvence nad 2,5 GHz, pak je vše v pořádku.Pokud při zátěži běží pořád na 300 MHz, tak je nejspíš problém s napájením (deskou) a je to buď na výměnu, nebo na vyhození.