» Poradna » Počítačové sítě

Padání spojení repeatru

Dobrý den, pořídil jsem si wifi repeater tp-link tl-wa850re k routeru tp-link 1043nd a parkrát už nastal takový problém, že došlo k odpojení opakovače od routeru z ničeho nic. Včera například 3x během pár hodin a předtím jel v pohodě déle jak týden. Je to můj první opakovač, takže nevím jestli je tento jev běžný. Opakovač není od routeru extrémně daleko, takže signál je dostatečný. Zkoušel jsem jej přesunout i blíže ale i tak došlo jedenkrát během toho k odpojení. Napadlo mě jestli nemůže při připojení dalšího zařízení do sítě docházet ke kolizi ip adresy a tak jsem opakovači přiřadil adresu "vyšší hodnoty", ale i tak se tento problém objevuje dále a už je to celkem otravné. Existuje případně nějaký program, který by dokázal toto připojení sledovat a zaznamenat i případný pád připojení? Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Opakovače nefungují, mnohdy ani v rámci jedné místnosti, natož bytu / domu. Vyhozené peníze, pokud je to ještě v limitu 14 dnů, zkusil bych to vrátit.

Odpojovanie je zalezitostou malo kvalitneho signalu. Laicky povedane prenasane data su chybne prijate. Pokial chybovost bezdratoovej linky klesne pod urcitu hranicu (napriklad 20%), tak sa to odpoji. Ziadny bezne dostupny program na to nieje k dispozicii. Ak by existoval, musel by byt sucastou toho hardware, pretoze je to potrebne merat na tom konkretnom prijimaci, ktory pada a nie pomocou ineho pocitaca. Sledovat je to mozne ovsem v nejakom logu, ale tam sa clovek nedozvie pricinu. Kolizia IP nie, skor je to problem interferencii (rusenia).

Zapomeň na opakovače, ty prostě pořádně fungovat nebudou. Jediný spolehlivý opakovač je kabel :)