» Poradna » Web a internet

Padání prohlížeče - čistá instalace

Zdravím všechny počmágy a přeju hezkej VR den Mám takovej problém nebo spíš otázku.Před pár měsíci mi začal padat firefox, nejdřív jen občas při surfování a potom skoro pořád i když jsem jenom seděl a čučel na seznam, ani myší jsem nepohnul.Potom už jsem nemohl na internet vůbec, rovnou hláška o pádu prohlížeče.Zkusil jsem nainstalovat jiné prohlížeče, ale po pár dnech to bylo to samý.Tak sem zformátoval disk, znovu nainstaloval windows 7 64, antivir AVG free a firefox, po dvou dnech se to začalo zase ku*vit ve stejném stylu.Schválně jsem nikam nelezl, jenom do emailu (žádné přílohy jsem neotvíral) a stejně to začalo zase padat.Mám legální win7 64 plně aktualizovaný, všechny ovladače rovněž, počítač běží hladce, mozilla se otvírá jako blesk a stejně tak programy a okna, nic se nepřehřívá a bluescreen jsem viděl naposled před rokem, takže počítač by měl bejt v cajku.Nevíte čím by to mohlo bejt? Že by nějaký viry přežily formátování? Prohlížečem to neni, to samý dělá i Google Chrome, Opera a I.Explorer...Fakt jsem z toho jelen, předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

A jiný programy např Word nebo nějaký grafický to nedělají?Aby se vyloučil např. problém s pamětí nebo stránkovacím souborem. (nemáš ho náhodou vypnutý??)Každopádně bych PC projel Malwerbytes, Kaspersky,

Díky za ten tip se stránkovacím souborem, vypnutý nebyl ale potřeboval přenastavit.Problémy s pamětí to asi nebudou, i když je pravda že mi občas spadne Skyrim (jediná hra co tu mám, ale padalo to už předtím), ale kdyby to bylo pamětí, tak bych po čisté instalaci systému neměl pár dní pokoj.Skoro bych to tipoval na nějakou aktualizaci windows jak tu někdo psal, protože se to děje vždycky ve stejnou dobu po nové instalaci systému (dělal jsem to už 3x).Zkusil jsem ty antiviráky ale nenašly nic, pokud je to vir, tak to musí bejt pěkný svinstvo.Kde se může schovávat? Slyšel jsem že existují viry co se schovávají v Ramkách nebo dokonce v Biosu.Nejsem žádnej profík, asi s tím nic neudělám, myslíte že mi to odvirují někde v servisu? Zatím jsem to nepotřeboval takže netuším.

Nod jsem tam měl předtím, a taky Aviru, Mc.Afee a antispyware + ty co jste mi poradili. Díky za tip, ale tuším že žádný freeAntivirus to nevyřeší.

Chceš radu? VYKAŠLI sa na všetky free antivírové sra*ky! V desinách ti stačí integrovaný Defender - ostatné free antivíraky len spomaľujú, sem tam falošný poplach.

Mj. po každé čisté instaaci W7-64 pavidelně antivir zachytí 3 viry od Windows!!! z toho 2 nejvyšší stupeň rizika. Jinak bež hlouběji do nastavení IE, zatrhni obnova do výchozího stavu a restartuj, pak případně přeinstaluj další prohlížeče.

Díky Freddy, zkusím to, zatím pro jistotu testuju ten stránkovací soubor, jestli to zase spadne tak zkusím tvůj nápad.Musim zjistit čím to je, aby tohle vlákno bylo platné i jiným lidem se stejným problémem, kdybych to chtěl jenom vyřešit tak si koupím novej počítač, stejně už ho potřebuju

Aktualizace KB4493472 a KB4493448 delali problem,tak je odinstaluj pokud je najdes.

Tak to muzes zkusit RogueKiller treba tu chybu najde.

tesne pred koncem testu to hodilo bluescreen XDD Sem to zakřiknul, jak jsem psal že už jsem ho rok nedostal :DSnad to bylo tím RogueKillerem, nechám to zatím bejt, prohlížeč zatím nepadá tak uvidíme, třeba je to tím stránkvacím souborem nebo jdou paměti do kopru.Dám vědět až něco zjistim.

Tak ten RogueKiller pust v nouzove rezimu.

Tak stránkovací soubor to nebyl, ani obnovení původního nastavení exploreru a reinstal mozzily nepomohlo.Sice se něco zlepšilo, počítač je tišší a tolik ,,nešrotuje,, jako předtím, ale internet furt padá. (mimochodem, nastavil jsem st. soubor na 1.5 hodnoty fyzycké paměti - tedy 6000mb).Také jsem trošku pátral, a zjistil jsem že podobné věci dělají viry které těží kriploměny (tím myslím shitcoin...ehm bitcoin...).Dám to do servisu a uvidím co mi řeknou.Budu průběžně informovat.Zatím páá páá :)

Vadná RAM byť nemôže? Škoda, že už neviem či mne pri vadnej RAM padol OS, alebo app

Tak sem udělal diagnostiku pamětí a hlásí to že tam jsou chyby, ale už neříká kde a ani nic dalšího, prej se mám obrátit na výrobce.Netušim jestli to dělá ty problémy s prohlížečem ale vyloučit to nemůžu.No nic, do tohodle šrotu nový ramky kupovat nebudu, vykuchám z něj grafiku a zvukovku a transplantuju to zase do nějakýho repasovanýho flašinetu :D.Tak vám děkuji za rady kluci, ale tohle tady nevyřešíme, čert ví v čem je zakopanej pes, takže to asi nechám krysám na skládce aby to zjistili.

Ak nepíše ktorý modul, tak otestuj jednotlivé moduly. Ale na to si snáď prišiel sám. Prehliadač to mohol spôsobovať z jediného dôvodu - zaplnil RAM tam, kde sú chyby. A BTW, Ty máš v tom PC externú zvukovku? Ide o tak starý PC, že sa už neoplatí RAM vymeniť?

Jo musel jsem koupit zvukovku protože mám 5+1 repráky a v počítači jsou jen dvě jackdíry.Mám repasovanej Dell, jak je starej nevim, byl starej už když jsem ho koupil, trochu jsem ho vyšperkoval a nechal osadit intel E8400 procesorem.3 roky to vydrželo ale asi už je čas na další.Nevim kolik dneska stojí ramky, ale tuším že bude lepší koupit další repas s lepší základní deskou a zdrojem (dal sem za něj 4 tis i s těma vylepšeníma), zdá se že tenhle sotva utáhne tu Geforsku co sem tam nacpal.Neni možný že mi odchází paměti na grafice? Jen tak hádám, ale nemohl by nedostatečně silnej zdroj poškozovat hardware?Jestli si dobře pamatuju, tak mám 230w ale grafika chce 280w.Měl jsem z toho bobky už na začátku ale fungovalo to, tak nevim.

"grafika chce 280w" = grafika Ti to povedala? Podstatné je to, či to, koľko zožerie hlavne CPU a GK dá reálne zdroj bez ohľadu na to koľko má na sebe W napísané

Jo, já vim že příkon/výkon není desatero přikázání aby se muselo dodržovat do puntíku, jinak bych tam tu grafiku ani nezkoušel dávat.Ale taky musím přiznat že tomu celkem prd rozumim, takže kompatibilitu hardwaru víceméně odhaduju od oka .

Skus portable verze, ty jsou nezavisle na nastaveni instalovanych prohlizecu.

Když je možnost tak ani jiný nepoužívám, s těmahle prográmkama mám špatné zkušenosti.Ten RogueKiller byl taky portable a stejně mi způsobil bluescreen.Podle mě je to na pikaču, je to takový šmátrání ve tmě.Na co mi jsou všechny tyhle kraviny, když většinou stejně nic nevyřeší a jenom přidělávají další problémy, třeba jako když sem po reinstalaci systému nainstaloval novou Aviru.Natahala mi tam spoustu dementních doplňků, které sem ani nechtěl, včetně nějakého optimizeru a prohlížeče Opera a nedalo se toho zbavit, nešlo to odinstalovat protože to bylo furt spuštěný a nešlo to ukončit ani ve správci úloh, pořád se ty srágoroviny zapínaly.Nešlo ani normálně hejbat myší, počítač pořád šrotil, už sem to chtěl rozkopat ale přemohl jsem se a udělal ještě jednou kompletní reinstalaci.Prdim na to, je to jak ježek v kleci, když nikdo neví co s tim je, tak je lepší se na to vykálet.Stejně už sem objednal novej repas, takže to tady asi uzavřeme ne?Fakt díky moc za snahu kamarádi, ale já už na to nemám nervy.Mějte se fajn, páčko