Padání pc, náhodná barva na monitoru

Zdravím mám takový problém že mi po zapnutí jakékoli hry či občas i náhodně při běžném brouzdání na internetu spadne počítač , na monitoru se objeví nějaká náhodná barva a tím to hasne pomůže jen vypnutí a zapnutí pc natvrdo a takhle to jde pořád dokola , když jsem zkoušel přes utilitku od výrobce podtaktovat či přetaktovat grafickou kartu ( samozřejmě bezpečně) tak opět pc spadne do náhodné barvy. Předcházelo tomu náhodné problikávání monitoru při hraní her do černé barvy a teď to vyústilo v tento problém. Zkoušel jsem už check disk , memtest , testoval jsem procesor a všechno zatím bylo bez potíží takže se mi nabízí otázka jestli můj problém spočívá ve zdroji či grafické kartě . Ještě je třeba dodat že se mi tohle začlo dít zhruba po 3 letech.. Děkuji Moje sestava:Zdroj: Seasonic S12II-620 620WZákladní deska: MSI H77MA-G43 - Intel H77Disk: WD Blue EX - 1TBRAM: Kingston HyperX PnP 8GB (2x4GB) 1600 DDR3GPU: ASUS GTX780-DC2OC-3GD5CPU: Intel Core i5-3470Chlazení: GELID Solution Tranquillo - revize 2 CD/DVD rom: Samsung SH-224DB, černá BulkMonitor: BenQ GW2255 - LED monitor 22"

Odpovědi na otázku

Tady bych to tipnul na grafiku. Pokud memtest je v pořádku, disk podle SMART taky, tak jedině vyzkoušet jinou grafickou kartu. Potom jiný zdroj.Nebo grafickou kartu vyndej, přepni na integrovanou v procesoru a vyzkoušej.

Zkusil jsem na integrované hrát a normálně fungovat a pád nenastal a mám teď doma náhradní grafárnu na otestování ale je znatelně horší a nemá takový odběr proto se bojím že pokud je to zdrojem tak teď na té co mám na otestování to půjde bez problému a jakmile koupím novou tak to začne zase dělat kraviny :/

Tak pak jedině první otestovat zdroj - půjčit si jiný, dát tam původní grafiku. Pokud bude blbnout, je v prčicích grafika, pokud ne, tak zdroj.

V tom je právě problém že nemám kde vzít zdroj na odzkoušení .. jediné co je pozitivní je že je ještě v záruce takže ho mohu reklamovat ale to je taky střelba na slepo.. ale na druhou stranu se mi zase nechce vyhodit 7,5 tisíce za novou grafickou kartu a pak zjistit že vlastně ta stará je funkční a stačilo reklamovat zdroj.. tak vůbec nevím co s tím nebo jak jinak to otestovat no..

Pokud poblíž není servis, který by to zjistil "hned", tak objednat zdroj a případně ho vrátit do 14 dnů - musí být jako novej, takže na to pozor

Zkusím přehodit ty grafické karty a uvidím co dál :)

Ještě je třeba dodat že reinstalaci windows jsem provedl několikrát i přeinstalaci ovladačů a nepomohlo mi nic...

deje se mi to same napr... hraju fotznite nebo GTA ONLINE streba ve fortnite strilim a najednou mam duhovou barvu na monitoru mam roboticke zvuky a potom to prestane a hodi mi to na plochu, ´kdyby nekdo vedel tak prosim napiste... a grafickou kartu mam v pohode kdyz si date WINDOWS+R TAK VAM VYJEDE TABULKA TAM NAPISETE dxdiag A DATE ZOBRAZENI 1 A DOLE MATE POZNAMKY A KDYBY TAM NEBYLO NIC NAPSANEHO MATE TO V POHODE