Padání her

Dobrý den, mám takový dotaz....Mám realtivně nový počítač ( kupován srpen 2020) Windows 10 Home 64-bit Deska: Gigabyte B450 GAMING XBIOS: F50 (type: UEFI)Processor: AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core Processor 3.2Memory: 16384MB RAMSSD: 500 GB WDHDD: 2 TB SeagateZdroj: Corsair 550 W ( nyní Gigabyte 750 W)A dotaz zní následovně...asi před měsícem mi začalo po 5-45 minutách padat GTA 5 do windows, bez jakehokoliv upozorneni..jen vyplo hru a vše bezelo tak jak má... porád dokola...na jakekoliv nastaveni...preinstaloval sem windows hru ovladače ..uplne vse....byl sem si jist že to bude tim ale asi po týdnu lamani hlavy mi začlo padat i CS:GO a to byla zmena o 180 ° protože sem si byl skoro jisty ze je neco spatne s GTA....takže u CS:GO uplne stejne padani...vše jelo plynule a najednou pád do windows....to už mi bylo podezrele jeste více a tak sem napsal nekde na forum a hodne lidi mi reklo ze se jim to stavalo taky a že to bylo zdrojem..mel sem jen 550 W tak mi to i davalo smysl tak sem si poridil novy 750 W a dnes zapojil..hned zapnul GTA abych to vyzkousel a mel jistotu a ejhle...po 10 minutach opet bez jakehokoliv varovani pad do windows....a v tomte bode už opravdu nevím čím to muže byt...vsechny ovladače aktualni...C++ , preinstalovany chipset, bios....vše co mi bylo řečeno....Ví někdo co může takove pády jeste zpusobit ? už sem zoufaly...

Odpovědi na otázku

Ramky, sou ve správných slotech 2 a 4 ?OC CPU ? ano/neA-XMP zapnuto ?Ramky typ ?Ramky znovu zacvakni do desky, až je zacvakneš zkus aktualizovat bios základní desky.

GPU ?GPU znovu zacvakni do základní desky.Teploty CPU, GPU při zátěži ? https://www.instaluj.cz/hwmonitor-----------------------Test teploty CPU, nech běžet 20minuthttps://ctrlv.cz/n57H-Test teplot GPU, nech běžet 10minuthttps://ctrlv.cz/Vvas---------------------------------------------------------Napiš co si zjistil : max teploty CPU,GPU

https://ibb.co/V2tzd1Yteploty po 10 minutách zátěže v benchmarku. za mě ok

teploty okZacvakni znovu do desky ramky a GPU.-Když to bude padat, vypni na ramkách A-XMP.Pokud to bude padat, uděl test s jednou ram (hraj hry jestli to padne), potom s druhou ram, pouze ve slotu 2 (je to napsáno i v manuálu desky)

Teploty?Jakej máš chladič na procesoru?Jak máš nastavenou paměť (XMP)?Jako první zkontroluj paměť (memtest), nestabilita bývá nejčastější příčinou pádu bez chybové hlášky.Mrknout do prohlížeče událostí taky neškodí.

https://ibb.co/rQQCjjx zde co mi napsala služba komponent v moment pádu....Teploty CPU i GPU v normálu....Grafika v zátěži kolem 50 °C procesor totéž.Nic sem netaktoval začalo to zničeho nic....prvni 2 mesice uplne bez problemu a ted postupne GTA...CS:GO a ted už i pritelkyni blbe SIMS 4......pameti sem netestoval nemam flashku na memtest.

Zajímavější by byl ten windows error reporting. Dost často se ti opakuje.

To ano...ale mam nove okna...ani ne týden....a jak rikam ze zoufalosti sem tam dal i jinou instalaci w10 pro a jednou i w7 a i tam to delalo..

Takže znovu, co ti vypisuje ten windows error reporting, máš to v prohlížeči událostí pod těmi chybami SFC (id 642).

DllHost (5800,R,98) Microsoft.Windows.Search_cw5n1h2txyewy_NOEDP_LEGACY_IDB: Verze funkce formátu databáze 9180 (0x23dc) se nedá použít kvůli aktuálnímu formátu databáze 1568.20.0 řízenému parametrem 0x410022D8 (8920 | JET_efvAllowHigherPersistedFormat).DllHost (5800,R,98) WebPlatStorage: Verze funkce formátu databáze 9180 (0x23dc) se nedá použít kvůli aktuálnímu formátu databáze 1568.20.0 řízenému parametrem 0x410022D8 (8920 | JET_efvAllowHigherPersistedFormat).DllHost (5800,D,50) WebPlatStorage: Verze funkce formátu databáze 9180 (0x23dc) se nedá použít kvůli aktuálnímu formátu databáze 1568.20.0 řízenému parametrem 0x410022D8 (8920 | JET_efvAllowHigherPersistedFormat).DllHost (5800,D,12) WebPlatStorage: Verze funkce formátu databáze 9080 (0x2378) se nedá použít kvůli aktuálnímu formátu databáze 1568.20.0 řízenému parametrem 0x410022D8 (8920 | JET_efvAllowHigherPersistedFormat).DllHost (5800,D,50) Microsoft.Windows.Search_cw5n1h2txyewy_NOEDP_LEGACY_IDB: Verze funkce formátu databáze 9180 (0x23dc) se nedá použít kvůli aktuálnímu formátu databáze 1568.20.0 řízenému parametrem 0x410022D8 (8920 | JET_efvAllowHigherPersistedFormat).DllHost (5800,D,12) Microsoft.Windows.Search_cw5n1h2txyewy_NOEDP_LEGACY_IDB: Verze funkce formátu databáze 9080 (0x2378) se nedá použít kvůli aktuálnímu formátu databáze 1568.20.0 řízenému parametrem 0x410022D8 (8920 | JET_efvAllowHigherPersistedFormat)....to sou ty 642..

Mrkni do id 1001 to jsou ty, které mě zajímají. 642 je bug v SFC (MS stále neopravil).

Chybný blok , typ 0Název události: NetworkDiagnosticsFrameworkV3Reakce: Není k dispozici.ID souboru CAB: 0Podpis problému:P1: MicrosoftP2: AddressAcquisition [1.0]P3: 2P4: 8008F906P5: {07D37F7B-FA5E-4443-BDA7-AB107B29AFB9}P6: AddressAcquisition [1.0]P7: {BAA4467D-8F57-4739-879B-2CF78298177B}P8: rt64win7.sysP9: 7.101.714.2016 20/09/2016P10: Připojené soubory:\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER89B4.tmp.WERInternalMetadata.xmlTyto soubory mohou být k dispozici zde:\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\NonCritical_Microsoft_b1fa9336c1ba5bb6ab9422c89a5896ddbffb0_00000000_27c61b7e-941b-41da-bf0c-bc6d33575666Symbol analýzy: Opětovné hledání řešení: 0ID hlášení: 27c61b7e-941b-41da-bf0c-bc6d33575666Stav hlášení: 2147491940Zakódovaný interval: GUID souboru CAB: 0Chybný blok , typ 0Název události: NetworkDiagnosticsFrameworkV3Reakce: Není k dispozici.ID souboru CAB: 0Podpis problému:P1: MicrosoftP2: AddressAcquisition [1.0]P3: 2P4: 0P5: {00000000-0000-0000-0000-000000000000}P6: AddressAcquisition [1.0]P7: {BAA4467D-8F57-4739-879B-2CF78298177B}P8: rt64win7.sysP9: 7.101.714.2016 20/09/2016P10: Připojené soubory:\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER8D2F.tmp.WERInternalMetadata.xmlTyto soubory mohou být k dispozici zde:\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\NonCritical_Microsoft_436241f98265a43872abcbe1c16758cb2f99d8a_00000000_b6f83262-050c-4cba-8270-4066da16685fSymbol analýzy: Opětovné hledání řešení: 0ID Ukázat celý příspěvek

Nadělá ti to ani ten, co si myslíš (id 642). Tohle vypadá na HW problém. Udělej ten memtest a zkontroluj disk. Můžeš provést reset Biosu jako první možnost. Pokud jsi tam nic nenastavolal, tak se nic nezmění, pokud ano, tak to může způsobovat problémy. Zdroj to nebude, to by se projevovalo jinak.

Nemáš nějaký antivirus jiného výrobce? Někteří rádi shazují běžící hry. Obzvlášť ESET je v tom přeborník.

Nemám nic prave......jen ten windowsacky...

Pak musíš začít testem RAM. Můžeš jako nouzovku zkusit Memtest z Windows.https://wintip.cz/479-testovani-pameti-ram-... A až si někde půjčíš USB flešku, tak udělat test pořádný:http://memtest.org/

Windows test bez chyb....pujčím si jeste dneska flashku a udelam ten pořádny...

Ten zdroj Gigabyte 750 W je dobrej křáp.

https://www.alza.cz/gaming/gigabyte-p750gm-d6... No ty si uplně nemyslím...je rozhodně lepší jak ten minulý....https://www.alza.cz/corsair-cv550-d5759762.htma určitě by to neudělo to samé hned po zapojení....

Zdroje gigabyte 400W mělo mnoho sestav od firmy LYNX. Buď chcípl celý zdroj nebo odcházela nějaká napájecí větev.

A proc srovnavate naprosto rozdilne zdroje? Nejlevnejsi "400W" s velmi slusnym 750W 80Plus Gold modelem? Takhle byste mohl odepsat jakehokoli prodejce zdroju vcetne Seasonicu, Corsairu,..Jo, treba Corsairi RMx je trosku lepsi, ale fakt stourate do veci, kterym nerozumite.

ten Gigabyte 750 W je Evolveo FX 750 v bleděmodrém

A tenhle blabol racite odvozovat z ceho presne?Je supr, kdyz se tu ke zdrojum ma potrebu vyjadrovat nekdo, kdo je uplne mimo misu. Jako satirik jste dobry, ale mel byste si uvedomit, ze temihle nesmysly muzete leckomu neznalemu dost uskodit. Tak se radeji verejne znemoznujte nejak jinak, bezpecneji. Diky!

btw za 2 290,- koupíš tak max. slušný 600W zdroj ale ne 750W.

No nemění to nic natom, že zdrojem to není....

taky isty by som si nebol, aj ked osobne by som vinil graficku kartu

Že by to padalo jen tak, bez artefaktů, nebo alespoň pádu ovladače? Aby to nakonec nebyla deska.

zdroj uz vymenil, predbezne by som ho vylucil. Graficku je lahsie vymenit ako dosku..

nastav virtual ram na aspon 32 gb

Tohle je slusny 750W zdroj. Jen je u nej mensi priplatek za znacku, nez jaky si uctuje treba Corsair.A predevsim: Tahle sestava k nicemu nepotrebuje 750W zdroj.

Tím pádem nevím už čím to je.... Memtest 4 Hodiny... A bez jediné chyby