Pádání grafického ovladače

Dobrý den ,Jsem hrdým majitelem GK MSI GTX770 OC , ale už tak půl roku mám problémy s cca 2vterinovýmy lagy které následují 5 vteřinové výpadky. Pokud se tak stane, větráky na kartě(nebo možná v celý bedně) se hodně zrychlý, začne tam něco někde vydávat takový dívný zvuky jakoby tam něco rezonovalo a objeví se bublina v pravém dolním rohu která oznamuje, že Geforce driver Experience v. xxxxx přestal pracovat a byl úspěšně obnoven. Většinou když to padne, následujou tak další dva pády, tj 5 sec blackout, 5 sec to naskočí a je to jakýsi celý v lagu jak se to všechno znovu načítá, pak zas 5 sec černo a takhle dokola třeba třikrát dokud se to neuklidní a nebo kompletně nezčerná obrazovka s tím, že se LCDčko hodí do sleep módu jakoby nepříjímalo žádný instrukce a musím reset. Stává se to docela náhodně, v poslední době hlavně když přijdu z práce a pc po delší době(tj třeba 12hodin) zapnu, to mám pak vzhledem k tomu, že používám Intel Xeon procesor bez integrovaný GK na displeji cca 16barev a rozlišení 300x100.... Většinou to zachrání tak 1-2 restarty nebo vypnutí a opětovný zapnutí třeba po 5-10minutách.Používám tohle pc hlavně pro hrání her, většinou world of warcraft kdy jedu vše na ultra, ale to by neměl pro tuhle sestavu být žádný problém, karta po cca 3 hodinách hrání je max na teplotě 70C, což i tak mi přijde docela dost. Nicméne nemyslím si že je to kvůli hrám, dříve mi to padalo vlastně jen při hraní, ale teď je to ve fází kdy to v podstatě padá jen při prohlížení internetu a to jak videa, tak jen když někde něco čtu, a taky při úplný nečinosti, tj například jdu od pc, nechám tam zaplej prohlížeč a když po půl hodině přijdu tak pc vůbec nereaguje, přestože svítí že je zapnutý. Při filmu se to stalo jen jednou.Jakože většinou je to ok, většinou hraju třeba 8hodin(tj 8 hodin zátěž, 70C) v kuse bez problémů, ale jsou prostě období kdy to padá často a pak období kdy se to objeví jen jednou tak abych na to nezapoměl. Co se týče řešení, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Jakou verzi ovladačů GK máte nainstalovanou?

347.88...řikám, ovladač už sem aktualizoval a přeinstaloval kolikrát od doby co mi to udělalo poprví

Zkuste odinstalovat ovladače přes http://www.guru3d.com/files-details/display-dri... poté stáhněte ovladače ze stránek výrobce karty,nainstalujte pouze ovladače a physx ,poté nastavte v 3D nastavení Režim řízení napájení - preferovat maximální výkon.

Tak jsem to udělal, pro jistotu jsem nechal odstranit nejen nvidii, ale i ovladače od AMD a Intelu(i když myslím že tu vůbec nebyly). Trochu mě překvapilo, že i po odinstalaci všech grafických ovladačů jsem měl normální rozlišení 1900x1200..to je normální?

Tak celej den to běželo pěkně, ale před chvílí to udělalo zase...

Toto se mi stalo už 2x, pokaždé umírala grafika.Příznaky.1. Problém ve střižných 3D aplikacích. 2. Nezávislé na OS / ovladači.3. V jednom případě pád grafiky až do nativního 2D - 0 HW urychlení.Řešení je výměna vadné komponenty.

Pokud máš přetaktovaný CPU, zkus na nějakou dobu fungovat na default. Narazil jsem již na takový problém a myslel jsem, že je taky problém ve VGA.

Je přetaktovaná z výroby no...ale mám takovou msi gaming appku kde si nastavim buď silent mode, což je na normální použití a mění se to podle potřeby nebo fixně gaming mode kde je takt na 1215mhz ať se děje co se děje a OC mód kterej nepoužívám kde je myslim cca 1400...používám základně ten silent mode a i tak to padá i když sem ve winu kde je nízký využití, třeba jen 150mhz...