» Poradna » Programy

Padají Windows

Mám Windows 95 a hodně často mi naskakují modré obrazovky, furt nějaké debilní chybové hlášení, reagují pomalu atd... Už mě to sere, co s tím???

Odpovědi na otázku

To se holt na Windows, na kterých se nahrávají různé prográmky a hry (zejména z CD počítačových časopisů) stává. Pak je třeba je čas od času přeinstalovat

Nepřehřívá se ti náhodou procesor?  (nefunkční ventilátor)A co paměti? Testoval si je?

Jak testovat paMĚT?

Za prvni bych tam hodil Win98SE a vyse. Pokud bych to nepomohlo, tak dalsi pricinou muzou byt:1. Spatne casovani pameti: nastav v BIOSU SDRAM LATENCY(nebo tak neco, lisi se to podle typu ) hodnotu 2 misto 3, nebo dej rovnou LOAD FAIL SAFE SETTINGS.2.Prehrivani procesoru. Pokud mas v BIOSU kolonku HW monitoring, tak zkontroluj teplotu procesoru, nemela by byt pres 60 stupnu.3. Taktovani procesoru. Pokud mas taktovany procesor, dej ho na puvodni hodnotu.Doufam, ze to pomuze. Luke

Co to kurva kecam. Ta bezpecna hodnota pro SDRAM CAS LATENCY je 3 (ne 2).