» Poradna » Windows (a jiné OS)

Padá wifi, ztrácí se pakety. Chyba routeru nebo poskytovatele?

Zdravím Vás,poslední dobou mám problém s připojením na internet. Jsem připojen přes Wi-Fi cca 10m od routeru, přes dvě zdi. Myslel jsem, že se jedná o poskytovatele, protože dříve takové problémy (cca rok) nenastávali a tak jsem zkoušel volat na poskytovatele. Řekli mi, že naměřili hodnoty standardní a že mám zkusit přenastavit wi-fi router. Tak jsem tam hodil 20Mhz pásmo, jinej kanál, (tohle mi poradili ať zkusím), ale problémy zůstaly.Testoval jsem kabel přímo do routeru vs wifi. Wifi připojení ztrácí pakety a má odezvu no problemo kolem 800-1200ms. Problémy jsou, i pokud jsem připojen na wi-fi hned vedle routeru. Připojení kabelem je stabilní. Test jsem dělal programem pingtest. Pingoval jsem každou minutu z PC kabelem a z notebooku přes wifi. Pingoval jsem na 192.168.0.1, youtube, facebook. Pakety se ztrácely i při navazování spojení s 192.168.0.1. Pokud by bylo wi-fi připojení na modem OK, ale byl problémem s internetem, měl bych se vždycky pingnout na 192ku, nebo se pletu?Na druhou stranu měřil jsem 3x rychlost internetu a také mi to nepřijde stabilní. Naměřené hodnoty 20mbit / 25mbit , poté 12/12, 5/18. Také kolísavé.Chci se tedy zeptat, jakými programy nebo testy otestovat, kde přesně vzniká chyba. Jestli na obou stranách jak poskytovatele, tak modemu a jak případně problém s modemem řešit (jaký si koupit nebo nekoupit).Děkuji moc za nápady a informace :)INFO:Poskytovatel připojení: Starnet, 30/30 MBITOS: Win 7Modem: TL-WR740Karta: Intel® Centrino® Wireless-N 2230

Odpovědi na otázku

Stačilo mi "dvě zdi". Tmavá hmota vo Vesmíre robí divy, motá sa skrzeva všetko, všetkého a do všetkého, aj vnútri nás, hlavne bez dovolenia.

Tak tu neztrácej čas, rozumbrado.

jak vypadá ping -n 100 -l 512 192.168.0.1 ?Restartoval jsi router (odpojil na chvíli od elektřiny)?Zkoušel jsi jiný router?Zkoušel jsi počítač na jiném routeru?

Příkaz zde:https://ctrlv.cz/r94URouter jsem restartoval vícekrát, i přes noc klidně.Jiný router bohužel nemám k dispozici.Počítač / notebook fungují v pohodě na jiných sítích.

Vyskusaj prepnut router na 11b/g only. Ak to pojde lepsie prezradim co treba nastavit aby to chodilo tak aj na 11n. Ak to lepsie nepojde potrebujeme vidiet bandscan pasma programom inSSIDer.

Vyzkouším.Tady jsou ještě screeny před přepnutím.1) Přímo u zdroje, vedle:https://ctrlv.cz/WkSK2) U mě v pokojihttps://ctrlv.cz/JNLsKoukám, že jsou tam 3 wifi na kanálu 9, mám tedy zvolit nějaký, který ještě není použitý?

Než jsem stačil přidat příspěvek, tak se pár signálů zmizelo a takhle to teď vypadá:https://ctrlv.cz/oZpg

Kanal na routri vyskusaj nastavit na niektory od 1 do 5 a signal sa snaz mat silnejsi ako -70 dBm. To, na ktorom kanali to pojde lepsie musis vyskusat pokusne. Sirku kanalu nastav na 20MHz. V rozsirenom nastaveni wifi na routri vypni 'Short Guard Interval".

Signál se do těch -70dB vejde, zatím se mi to teda úplně neodpojilo, ale pořád to má výkyvy. Dá se nějak testovat i rychlost / spolehlivost ze strany poskytovatele internetu? Myslím nějaký software, pustil bych ho přímo přes kabel, nikoliv přes wi-fi. Díky

Spolahlivost je mozne testovat programom 'mtr' (WinMtr), rychlost asi najlepsie staihnutim nejakeho ISO z oficialnych stranok nejakeho produktu (napriklad Linuxove distribucie). Nehodia sa na to share uloziska typu 'ulozto'. Nieje vhodne testovat vonkajsie wifi cez svoje domace wifi, je potrebne sa pri takomto testovani svojemu domacemu wifi uplne vyhnut.